HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/11/29 22:40 #428765

Kayah ,,Kamień,,

Płyta leciwa , ale nowa edycja się pojawiła więc kupiłem. Przepiękna stereofonia jest na tym kawałku plastyku!
Muzyka , która jest czarująca , mająca niesamowity klimat. Każdy utwór ma w sobie drugie dno , coś co nie daje zapomnieć.
Tytułowy ,,Kamień,, to Majstersztyk!!! takiej energii i emocji jakie ten utwór wywołuje można długo szukać w repertuarze innych wykonawców.
Kayah jest artystką wielkiego formatu.
Polecam brać w ciemno te płytę.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji
Ostatnia edycja: przez sev.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/02 10:26 #428883

Na razie wspominam sobie "radyjkową" audycję sprzed tygodnia :) (trochę jestem spóźniony, ale to chyba najnowsza nowość? ;) ) :





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/02 11:09 #428885

Fozzie ten zespół jest dobry! Nie ma żadnych wieści w internecie ani na Twojej Tubie oprócz tych dwóch filmów.
Co to była za audycja?
Grają znakomicie w stylu Progressive

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/02 11:27 #428888

sev napisał: Fozzie ten zespół jest dobry! Nie ma żadnych wieści w internecie ani na Twojej Tubie oprócz tych dwóch filmów.
Co to była za audycja?

Udostępnili na razie tylko te dwa nagrania. Więcej nikt nie zna (chyba). Nie wiem, czy już się ukazała ich płyta (dopiero co?), czy dopiero ma się ukazać?

www.facebook.com/southernempireband/

a audycja to była jedna z wielu na:

www.rockserwis.fm/

:)

Edit
Doczytałem gdzieś, że płyta ma się ukazać w lutym 2016 :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/02 14:45 #428891

Nowa płytka Lipali- Fasady całkiem fajna, może nie tak dobra jak Trio ale nowa :)



i jeszcze coś z płyty Trio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/06 10:25 #429013

Dzisiejsze wspomnienia:





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/06 19:43 #429030

Słucham sobie właśnie ostatniego W.Pawlika z płytki "America" i zaczyna mi się wyłaniać jego styl (jeden z stylów, chcą być precyzyjnym) który co najmniej polubiłem. To żywiołowe granie, od pierwszego taktu, z uderzeniem, energią i motywem przewodnim zaakcentowanym od początku. Od razu wiemy z jakim kawałkiem mamy do czynienia. Zapewne spora w tym zasługa świetnego jak się dowiedziałem perkusisty Cezarego Konrada, który wymiatał już z Pawlikiem na płytach "Tykocin" i "Night in Calissia" i na obu wspomnianych można znaleźć właśnie tego typu kompozycje. Można zarzucić, że może nieco efekciarskie ale moim zdaniem to bardzo dobrze, bo pokazują że jazz to nie jakieś smęty na "dwaipół" instrumentu i pianie do księżyca tylko bardzo żywiołowa muza, przy której zaczynamy zwyczajnie tupać - no przynajmniej ci którzy wiedzą kiedy ;)

Mówiąc krótko i węzłowato - takiego Pawlika lubię.
Włodek Pawlik - Polecam - John 1.5 V

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/06 21:02 #429037

Iro napisał:


Mikołaj mi przyniósł. Przypadek ? Nie, zamówienie złożyłem. Mogę tylko dodać, że dobre, dobre jak placki, placki po węgiersku.
Jak nie przepadałem za skrzypcami tak tu nie mam zastrzeżeń - ciekawa barwa, taka trochę brudna, lekko skręcająca w stronę folkowego brzmienia i nie przesadne epatowanie na wysokich rejestrach, no i reszta muzyków, bardzo zacna. I to co lubię w muzyce - opowieść, wciąganie słuchacza w fabułę, klimat, obraz. Palce lizać.

A kolega Iro jak jest taki mądry to niech mi teraz wymyśli nową półkę na płyty bo obecna przestaje ogarniać temat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/06 23:23 #429045

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/07 08:51 #429048

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: (...)
A kolega Iro jak jest taki mądry to niech mi teraz wymyśli nową półkę na płyty bo obecna przestaje ogarniać temat.

To trzeba kompleksowo podejść. Gotowych ja nie umiałem znaleźć takich, które by do końca odpowiadały, więc zrobiłem sobie sam.
Gotowe deseczki sosnowe w/g wcześniejszego projektu kazałem pociąć na dokładne wymiary (w OBI chyba), następnie cierpliwie poskładałem to, pokleiłem, łączenia dodatkowo zakołkowałem i są - odpowiedniej głębokości (to ważne w niedużej komnacie), wysokości i szerokości. Trwało to trochę, ale ja tracę cierpliwość przy pracach stolarskich więc programowo i z premedytacją zwalniałem prace. Potem lakier bezbarwny i gotowe :)


PS. a co mi tam, to moje dzieło, więc się pochwalę..."kanał prawy", "lewy" jest lustrzanym odbiciem.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/07 09:16 #429049

Iro napisał:

John 1.5 V napisał: (...)
A kolega Iro jak jest taki mądry to niech mi teraz wymyśli nową półkę na płyty bo obecna przestaje ogarniać temat.

To trzeba kompleksowo podejść. Gotowych ja nie umiałem znaleźć takich, które by do końca odpowiadały, więc zrobiłem sobie sam.
Gotowe deseczki sosnowe w/g wcześniejszego projektu kazałem pociąć na dokładne wymiary (w OBI chyba), następnie cierpliwie poskładałem to, pokleiłem, łączenia dodatkowo zakołkowałem i są - odpowiedniej głębokości (to ważne w niedużej komnacie), wysokości i szerokości. Trwało to trochę, ale ja tracę cierpliwość przy pracach stolarskich więc programowo i z premedytacją zwalniałem prace. Potem lakier bezbarwny i gotowe :)
PS. a co mi tam, to moje dzieło, więc się pochwalę..."kanał prawy", "lewy" jest lustrzanym odbiciem.

No i wrońcu pokazałeś skrywany przed światem system ha ha :) a miała być tylko szafeczka... tylko kto odgadnie całość po tych 20cm?

Ps. Szafka bardzo fajna, a zawartość szafki imponująca!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez doludzi.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/07 09:39 #429051

doludzi napisał: ... tylko kto odgadnie całość po tych 20cm?

Na drugiej od dołu stoi Herr Emitter, a obok kolumny Quadral ... w kolorze zastępczym :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/07 09:45 #429052

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał:

doludzi napisał: ... tylko kto odgadnie całość po tych 20cm?

Na drugiej od dołu stoi Herr Emitter, a obok kolumny Quadral ... w kolorze zastępczym :evil:



"kolorze zastępczym" ??? - dlaczego nie rozumiem tej części zdania?

Aha - stoliczek tyż własnej roboty.
Aha2 - nie wiem czy zauważacie, ale tworzymy w tym pięknym wątku paskudnego offtopa, co prawda są na tym świecie tacy, którzy słuchają również (m.in.) stoliczków, być może i półek (choć te akurat ustrojami też są ;) )...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/07 09:48 #429053

Parafraza, metafora, zapożyczenie - www.google.pl/search?q=opakowanie+zast%C...ygB&biw=1858&bih=960

Ja lubię jednak jasne drewno, względnie na wiśniowo i dlatego właśnie kupiłem paczki które są ... srebrne :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2015/12/07 09:53 #429054

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: Parafraza, metafora, zapożyczenie - www.google.pl/search?q=opakowanie+zast%C...ygB&biw=1858&bih=960




...dalej nie jarzę...próbujesz być może obrazić mję?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator