HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/20 19:09 #420049

Iro napisał:

Adam Szulc napisał: Też nie znałem Hasaana i gość jest rzeczywiście odjazdowy. W dodatku chyba swój, bo tu wyraźnie słychać polskie echa:
(kujawiak?).
(...)

Podobne nutki i ja wychwyciłem ale jakoś myśli moje poleciały w kierunku jakiejś, nieokreślonej klasycznej klasyki w przeciwieństwie do będących w przewadze odjazdów w stronę klasyki współczesnej.
Siłą rzeczy bardziej się nastawiłem na grę pianisty ale trzeba tego posłuchać "normalnie" bo to co wyrabia na perkusji Max to też kosmos jest i docierał częściowo pomimo takiego odbioru, a co będzie jak się go (Maxa) bardziej "przyuważy"? :)


Kolejny raz piszę do miłośników dźezu. Sprawdźcie proszę zasoby jakiegokolwiek serwisu muzycznego. To ocean wyborów, możliwości w zaskakująco dobrej jakości... Albo róbta, co chceta.

wimp.pl/album/2524199

Ja mam swoją ulubiona soulowo-dźezową divę na sobotnio-niedzielne poranki, o ile nie muszę jechać do roboty lub studiować:

wimp.pl/artist/1684

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/20 20:36 #420051

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

emboy napisał: (...)
Kolejny raz piszę do miłośników dźezu. Sprawdźcie proszę zasoby jakiegokolwiek serwisu muzycznego. To ocean wyborów, możliwości w zaskakująco dobrej jakości... Albo róbta, co chceta. (...)

To byłoby bardzo fajne zajęcie...może na "emeryturze"?
Tymtacasem to ja nie wyrabiam się z posłuchaniem tego co na półce.
Są sprawy w ogóle nie tknięte, inne chciałoby się tknąć po raz drugi ...trzeci...n-ty...(n-ty +1)...
Jakbym się dostał w labirynty doskonale zaopatrzonego serwisu...stres miałbym zbyt duży (już na poziomie wyboru gatunku, nie mówiąc o wykonawcy a już nawet nie wspominając o konkretnej płycie!) a i dyskomfort (też jestem konsekwentny :) )
nie obc(ał)owania z "nośnikiem" nieznośny. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/20 21:36 #420053



Brzmienie znajome, okładka pierwszej płyty też jakby w znanej stylistyce.


W oczekiwaniu na pierwowzór, całkiem znośny substytut
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/20 22:47 #420057

Iro napisał:

emboy napisał: (...)
Kolejny raz piszę do miłośników dźezu. Sprawdźcie proszę zasoby jakiegokolwiek serwisu muzycznego. To ocean wyborów, możliwości w zaskakująco dobrej jakości... Albo róbta, co chceta. (...)

To byłoby bardzo fajne zajęcie...może na "emeryturze"?
Tymtacasem to ja nie wyrabiam się z posłuchaniem tego co na półce.
Są sprawy w ogóle nie tknięte, inne chciałoby się tknąć po raz drugi ...trzeci...n-ty...(n-ty +1)...
Jakbym się dostał w labirynty doskonale zaopatrzonego serwisu...stres miałbym zbyt duży (już na poziomie wyboru gatunku, nie mówiąc o wykonawcy a już nawet nie wspominając o konkretnej płycie!) a i dyskomfort (też jestem konsekwentny :) )
nie obc(ał)owania z "nośnikiem" nieznośny. :)


Atakuję z wanny. W tym sęk i pies pogrzebany - po co ci półki? Rozumiem zbieractwo i przywiązanie do "mojego", "obcałowanego" nośnika, choć nie do końca. Czy myślisz (oczywiście, że tak nie myślisz) że po każdym spektaklu w teatrze targam do domu jakieś "nośniki"? Strzępy foteli, fragmenty dekoracji?

Próbując odkryć zasoby..... zawsze mógłbyś cmoknąć swojego DACa
;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/21 06:13 #420061

A jakoś naszła mnie ochota na coś spokojnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/21 07:48 #420062

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

emboy napisał: (...) po co ci półki? Rozumiem zbieractwo i przywiązanie do "mojego", "obcałowanego" nośnika, choć nie do końca. Czy myślisz (oczywiście, że tak nie myślisz) że po każdym spektaklu w teatrze targam do domu jakieś "nośniki"? Strzępy foteli, fragmenty dekoracji?
Próbując odkryć zasoby..... zawsze mógłbyś cmoknąć swojego DACa
;)

Po co mi półki? Po co mi półki?!!!
Sam je sobie wymyśliłem, zaprojektowałem, wykonałem (stolarka! to nie mój rodzaj cierpliwości), ustawiłem na strategicznych pozycjach bojowych.
One nie nie tylko przechowują "nośniki, razem z podobnymi na książki STANOWIĄ WAŻNY ELEMENT WARUNKÓW AKUSTYCZNYCH mojej komnatki.
Z teatru, koncertu itp. - do domu targam ... bilet wstępu, takie zbieractwo ale i fajna pamiątka i poniekąd "pamiętniczek" ;)
DACa cmoknąć, primo - nie mogę (nie mam), secundo - nie chcę (bleeee, toć to rodzaj "męski")

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/21 20:00 #420079

Iro napisał: DACa cmoknąć, primo - nie mogę (nie mam), secundo - nie chcę (bleeee, toć to rodzaj "męski")

To ciągniesz dźwięk z integry?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/22 17:29 #420101

Może to szajba wywołana zmęczeniem po ciężkim tygodniu, ale zasłuchałem się w płycie od mojej byłej

I o dziwo, podoba mi się. Zazwyczaj nie słucham takich brzmień ale muzyka Imogen z niewiadomych przyczyn przemawia do mnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/23 15:18 #420130

Dziś mam dzień wewnętrzny, słucham muzyki.
Veronica Mortensen "catching waves".
Sinne Eeg "Face the music".
I jeszcze ciepłe:
Neneh Cherry "Blank project".
Lamb "backspaceunwind".
Lunatic Soul "Walking on a flashlight beam".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/23 19:57 #420133

Dzisiaj bez fanaberii. Składanki Queen.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/24 17:38 #420189

Takie teksty nie biorą się z patrzenia w sufit czy ekran.



Słucham już trzeci raz, pierwszy był dzisiaj rano w, nomen omen, Trójce.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/24 18:38 #420190

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Adamie, Piotr Bukartyk jest już właściwie domownikiem w Trójce, w piątkowym jej porannym wydaniu. (godz. ok. 8:50)
Zawsze u W. Manna właśnie w piątki wraz z gitarzystą Krzysztofem Kawałko mają swoje pięć minut na żywo, gdzie niejednokrotnie wykonują na żywca nowy materiał - prezentują "demówki". Albo pieśni okolicznościowe, komentujące rzeczywistość naszą.
Oczywiście z przyjemnością słucha się i wstępnych zapowiedzi-przekomarzań z prowadzącym, jak i po, komentarzy na gorąco.
Tak to wygląda, że słuchacze Trójki znają doskonale późniejszy materiał wydany na płycie już w jego prawykonaniach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/24 20:27 #420195

Iro, wiem. Niestety dawno nie miałem takiej okoliczności z Piotrem B., bo radia słucham w zasadzie tylko wtedy gdy jestem w kuchni i widocznie jakoś nie po drodze było.

A w międzyczasie miałem wyje...ne w kosmos (to chyba tak się mówi). Dawno niesłuchany przybysz z Saturna:



Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/24 20:51 #420196

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Miałem kilka spotkań z gościem z Saturna (a czy nie przypadkiem z Syriusza? A może się mylę), może za mało, może nie to co trzeba, może w złych okolicznościach przyrody ale jakoś nigdy nie zajarzyło.



Zajarzyło mi za to (nowe odkrycie moje) to:





Jakby mnie ktoś zapytał o wibrafon, o tak, bardzo, bardzo!
A kogo lubisz i znasz?
Wiadomo - Milt Jackson, Gary Burton, Jerzy Milian ...koniec.

A ten Gość - Bobby Hutcherson to dla mnie znowu spóźniona ale rewelacja.
Nazwisko oczywiście jakoś znajome ale gdzieś w jakichś składach, kolaboracjach, sytuacjach sesyjnych, na płytach innych gigantów. A tu okazuje się, że nagrał sporo płyt jako lider.
Trza będzie sięgnąć głębiej, w lata 60. bo te z 70. już wiem, że to moja bajka.

Ktoś znaczący podobno powiedział o nim jakoś tak: " Milt dla wibrafonu to Parker, Bobby to Coltrane".
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/11/24 22:23 #420203

Ja dzisiaj wspominam coś takiego: :)





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator