HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/08 15:16 #419010

A ja od wczoraj zapoznaję się z tym Panem>>

Nie żebym wcześniej nie słyszał, nie znał, ale wpadła płyta do ręki i...została. Czekamy na kolejne ;-)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll
Ostatnia edycja: przez amidas.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/08 17:07 #419011

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Wczoraj starszy "Wagiel" w trójkowym "Maglu Wagli" był łaskaw puścić zabójczy estetycznie (nawet jak na Trójkę) dla zwykłych zjadaczy radia "Dachau Blues" Kapitana Beefhearta.
Zaiskrzyło i zapragnąłem po kilku już pewnie latach odświeżyć sobie płytę w całości.
Po cóż stoi latami na półce, (niezapomniana) ale zakurzona i niesłuchana? Waśnie po to!


Tego trzeba słuchać w całości, to pewne. Dzieło nagrane w marcu 1969 w ciągu 6 godzin, pod niezbyt czujnym okiem Zappy jako producenta.
(Istnieją "tacy", którzy twierdzą że to największe arcydzieło rock-blues w historii muzyki)
Warto poznać, ale trzeba wiedzieć, że to sprawa z cyklu "kochaj albo rzuć".

Ale ja nie o tym, nie o tym.

Pamiętamy nowatorstwo brzmieniowo-rytmiczno-kolorystyczne najpierw Talking Heads, chwilę później kolorowej serii King Crimson?
Otóż Kapitan Bycze Serce ze swoim Magicznym Zespołem w ten własnie nowatorski sposób to grał już w 1969 roku!
Niby się coś zna, słucha po raz e-nty (może w tym przypadku en-ty to przesada - 5-6 najwyżej) i dzięki jakiemuś innemu (?), przypadkowo pewnie spojrzeniu - eureka - odkrywamy coś, co było na wierzchu od lat.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/11 08:36 #419041

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/11 17:12 #419058

amidas napisał: A ja od wczoraj zapoznaję się z tym Panem>>


Nie żebym wcześniej nie słyszał, nie znał, ale wpadła płyta do ręki i...została. Czekamy na kolejne ;-)


Mam oprócz tej powyższej jeszcze "keep it simple" i niestety nie umywa się do do "slow down", a już porażką totalną okazała się ... i tu kuna nie pamiętam tytułu albumu ale to któryś z późniejszych czyli nowszych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/12 20:49 #419067

Ale odjazd,az sasiedzi policje wezwali buahahaha,a to ledwo budzetowy denonek :D.Nie dalem rady przestac sluchac az do czasu interwencji :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
Ostatnia edycja: przez Gawron___m.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/13 20:07 #419076

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/14 18:08 #419100

słucham sobie ale jakoś mnie nie bierze, przebojowych kawałków ani słychu, wydawnictwo raczej dla zatwardziałych fanów

wimp.pl/album/35685949


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/14 20:33 #419102

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

emboy napisał: słucham sobie ale jakoś mnie nie bierze, przebojowych kawałków ani słychu, wydawnictwo raczej dla zatwardziałych fanów (...)

Ha, spotkała ich zasłużona reakcja - jest to pierwsza w historii pop płyta, przeciw której instalowaniu za darmo ale i nie pytając o zgodę zaprotestowało tak wielu... nooooo, wielkie brawa, ktoś w "i-edenie" dał d***py w sposób kosmiczny.
Oni zresztą też, pomijając cienkie jak sik pająka muzyczkowanie, to chyba mało kto mógł ich do takiej głupoty zmusić, sami musieli tego chcieć.
A okładka? Kolejny samobój :pinch: :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/14 20:54 #419104

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Ktoś określił ich - Australian jazz trance impro acoustic ambient jam trio.





Muzyka do ukojenia, uspokojenia (na nerwy - szczególnie dziś, na po meczu i obojętnie czy nerwy złe czy dobre)

To free improwizacje akustyczno-dżezowe ale w bardzo zwolnionym tempie, dźwięki zatrzymane w czasie i przestrzeni.
Dźwięki które można usłyszeć i zobaczyć, obejrzeć sobie nieśpiesznie spacerując wokół nich, zwiedzając, podziwiając zawieszone w przestrzeni nuty, współbrzmienia...

Jeden ponad godzinny utwór. Ten Dżaz NIE BOLI!

tu można posłuchać:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/17 14:37 #419182

Iro napisał:

emboy napisał: słucham sobie ale jakoś mnie nie bierze, przebojowych kawałków ani słychu, wydawnictwo raczej dla zatwardziałych fanów (...)

Ha, spotkała ich zasłużona reakcja - jest to pierwsza w historii pop płyta, przeciw której instalowaniu za darmo ale i nie pytając o zgodę zaprotestowało tak wielu... nooooo, wielkie brawa, ktoś w "i-edenie" dał d***py w sposób kosmiczny.
Oni zresztą też, pomijając cienkie jak sik pająka muzyczkowanie, to chyba mało kto mógł ich do takiej głupoty zmusić, sami musieli tego chcieć.
A okładka? Kolejny samobój :pinch: :S

Pełna zgoda. Pomyłka na calym froncie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/17 14:38 #419183

Iro napisał: Ktoś określił ich - Australian jazz trance impro acoustic ambient jam trio.


Muzyka do ukojenia, uspokojenia (na nerwy - szczególnie dziś, na po meczu i obojętnie czy nerwy złe czy dobre)
To free improwizacje akustyczno-dżezowe ale w bardzo zwolnionym tempie, dźwięki zatrzymane w czasie i przestrzeni.
Dźwięki które można usłyszeć i zobaczyć, obejrzeć sobie nieśpiesznie spacerując wokół nich, zwiedzając, podziwiając zawieszone w przestrzeni nuty, współbrzmienia...
Jeden ponad godzinny utwór. Ten Dżaz NIE BOLI!
tu można posłuchać:

Można posłuchać i rzeczywiście ma kojący charakter ale jak dla mnie zbyt monotonne , przydługie fragmenty. Flaki z olejem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/17 18:35 #419191

Lee Aaron była jedną z lepszych wokalistek w historii hard rocka. Szkoda, że przerzuciła się na jazz.
Nie muszę chyba mówić ile się trzeba było się naszukać jej płyt. U nas jest w zasadzie nieznana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/22 01:03 #419310

Słuchałem sobie dzisiaj płyty, na której są prawie same covery i stąd dzisiejsze wspominki, bo jedna z nich (druga) była właśnie "skowerowana" :)

(jakość dźwięku ostatniej słaba, lepiej z płyty słuchać ;) )







:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/22 10:37 #419314

Dobrze, zatem podróż sentymentalna w lata 70-te, tym razem bez EL&P, JT czy FZ. Genesis z Gabrielem był też jednym z moich ulubionych zespołów w szkolnych czasach. Wersja koncertowa teoretycznie brzmi tak samo jak studyjna tylko jest gorzej nagrana ale to tylko teoria. Można przy tym obejrzeć młodziaków Gabriela (przypomina Jej Ekscelencje w kreacji Michnikowskiego) i Collinsa, tudzież zauważyć że Rutheford również grał na gitarze i to dwugryfowej.



Subtelności słownych dalej nie chwytam wszystkich, choć w angielskiej Wiki jest dość szczegółowe omówienie utworu. Ale generalnie chodzi o to samo o czym pisał (mimo cenzury) Jerzy Harasymowicz w "Barokowych czasach":

(...)

Lecz prowadzony tak pod ręce
Jakże jest Król zdziwiony wielce
Nie nosi Naród dni kolczugi
U boku wzgórz nie nosi miecza

I Król spostrzega zamek wystawiony co dzień
Chmurom na sprzedaż - pauprom ku zabawie
I Król spostrzega że Wawelu bronią
Tylko te gromów działa roztrzaskane

(...)

(z "Kazimierz Jagiellończyk. Ekshumacja 1973")

Tyle że Gabriel raczej pisał o geszefcie, Harysymowicz także o wylękłym ptaku bez korony.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2014/10/22 19:43 #419322

Dzisiaj poszedłem po zupełnie inna płytę, a wyszedłem o z taką>>




Jak dla mnie rewelacja ;-)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll
Ostatnia edycja: przez amidas.
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator