HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/12 17:27 #8110

Witam,
Kilka dni temu pomogliście mi rozwiązać dylemat z wyborem zestawu elektronicznego. Teraz mam kolejny dylemat i bynajmniej nie obojętny.

Do zestawu Yamahy opartego na AV 550 chciałbym skompletować zestaw głośników KD opartych na kolumnach podstawkowych. Ze względu na koty - TAK KOTY!!! - nie mogę zastosować w mieszkaniu kolumn podłogowych, chyba, że chcę mieć tylko kilkugodzinną przyjemność (ostrzenie pazurów). Na to mnie, niestety nie stać.

Wszyscy dystrybutorzy "zestawiają" głośniki tylko w oparciu o schemat: 2xpodłoga, 2x podstawka, 1x centralny, sub. Mam bardzo ograniczony budżet ok. 1500 zł. Czy coś z oferty rynkowej uda się sklecić?

Horn ma w ofercie ponadto takie małe Cantony. Jednak ich "wielkość" jakoś nie budzi mojego zaufania. Ale może się mylę.

Jak zwykle z góry dziękuję i pozdrawiam forumowiczów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/12 18:00 #8112

mialem kiedys kotka ,kolumny stoja na stojaczkach ale za to kabelki zawsze gryzl,teraz juz go nie ma.Kabelki moga spokojnie sobie wisiec....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/12 19:11 #8118

Spokojnie możesz zastosowac głosniki na standach . Zalezy jeszcze jaka wielkośc pomieszczenia. Tylko jesli zastosujesz za male głosniki, to muzyki bedziesz musiał słuchac z subem. Niedrogie zestawy dostaniesz KODY, JBL.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/12 19:34 #8124

PARADIGM CINEMA™ v.2
www.polpak.com.pl/paradigm_show.php?show=cinema

PERFORMANCE v.3
www.polpak.com.pl/paradigm_show. ... erformance

B&W DM303
audioklan.com.pl/katalog/product ... ucts_id=95

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/13 09:18 #8153

Jak zwykle nie zwiodłem się. Dzięki serdeczne.
Z pozdrowieniami - Waldek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/14 22:35 #8255

jesli można to dokleje moje pytanko ponieważ jestem na kupnie podobnych głośników tyle że do yamahy 630 + 520 a jak grają te głosniki w stereo wiadomo że ten amlituner nie nadaje się szczególnie do stereo ale czy efekt bedzie choć przyzwoity ?? a najbardziej interesują mnie paradgim focus v3 ?? w ostateczności b&w 602 s3 + tył 601 s3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/14 22:47 #8256

W padłem dzisiaj przypadkiem do nowego Salonu panasonica w Rzeszowie. Moja uwage zwróciły Plazmy. Gościu dwoił sie i troił, aby zwrócic moja uwagę na kino ( na wygląd ładne) - na model nie patrzyłem. Ale moje uszy niestety nie poczuły tego sprzetu. owszem subek miły dla ucha. Ale reszta - coś cienko. Powiedziałem mu wtedy co mam w domu. Gośc grzecznie odrzekł, że niestety z tym nie ma co porównywać. A mam 603s3+601s3+LCR600s3 ( na razie bez suba) . U mnie to gra w 30m2 z Denonem . Jak masz cos pomiedzy 20 a 30m to spokojnie możesz brac konfiguracje która napisałeś.
U mnie głosniki rozgosciły sie w salonie i zona zrezygnowała z domeblowania.
TV ze stolikiem, Sofy 3+2, fotel, 2 pufy, 2 obrazy duze i zasłony - no i kolumny oczywiscie. Wiecej nie ma co upychac - to tak oczywiście na marginesie. kolumny stały sie meblami..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/14 23:00 #8260

Równe 20 meterków dlatego też nie mam miejsca na podłogowe :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/15 09:55 #8268

Paradigmy grają inaczej niż B&W. Kerim nie powinieneś mieć większego problemu podczas odsłuchu ze zdefiniowaniem dźwięku obu konstrukcji.
W 20 metrach dobre monitory powinny sobie poradzić bez problemów.
FOCUS v.3 to nie siłacz, układ 2 drożny i moc 100W wzmacniacza, nominalna kolumny 70W to przy mocy Bowersa 602 120W jest różnica. Jasne nie samym W człowiek żyje. Ale wystarczy gołym okiem stwierdzić, że B&W będą bardziej "czadować" od Focus`a. Mam tylko jedną wątpliwość w twoim zestawie. A mianowicie na tyły model 601. Róznica pomiędzy nim a 602 jest bardzo mała. Możesz mieć problem z "wysterowaniem" setupa w AVR i może być konieczność znacznych wyciszen tyłów względem przodu, zwłaszcza kiedy do 601 będziesz miał blisko - w kwestii siedzenia. Zestawił bym więc układ następująco:
na przody DM602.5 S3 (podłogowce) to na tyły DM601 S3
na przody DM602 S3 to na tyły DM600 S3
ale to moja opinia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/15 13:41 #8273

b ylem w salonie Panasonic w gliwicach - oni juz sami nie wiedza ile maja brac za sprzet ,sprzedawca wyswietla strone dystrybutora w kompie i na tej podstawie udziela informacji za ile moze zalatwic dany asortyment ,ktorego aktualnie nie posiada na sklepie -
---paranoja ! w ten sposob nic sie nie sprzeda panie Pawle !
na allegro znalazlem str i tam jest sklep nalezacy do sieci danego dystrybutora .Cena rzecz jasna nizsza od zaproponowanej w sklepie j.w .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/15 14:51 #8282

a czy ten zestaw:
na przody DM602 S3 na tyły DM600 środek S3 lcr60 s3 + kiedyś sub
nie jest za słaby do yamahy 630 ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/15 15:32 #8284

NIE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/15 17:01 #8287

Głosnik sa mocne., a jak graja spokojnie. Ale posłuchaj Kitka. paradimy maja inne brzmienie. I jak masz okazje posłuchaj jednych i drugich ze swoja Yamacha ( lub inna podobną).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/16 01:09 #8308

jeśli chodzi o paradgimy to polecają mi serie monitor 5v4 lub 3v4 przód plus mini monitory tył,
mam ogrom pracy i nie moge się wyrwać na odsłuch ale mysle że przed świętami uda mi się wyrwać na pare godzin...
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw na kolumnach podstawkowych 2004/12/16 08:06 #8311

www.polpak.com.pl/paradigm_show.php?show=monitor

wybrł bym 5 na przód i mini na tył.

W porównaniu do B&W, P ma więcej basu, więcej przestrzeni, dynamika podobna, jest mniej szczegółowy, ma gorszą przestrzeń i ma gorszy sopran. Porównuje firmy a nie konkretny model bo monitorów v4 nie słyszałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator