HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

JBL Arena 5.1 i Harman Kardon AVR 161S 2017/02/20 22:32 #436803

Witam! :)
Od jakiegoś czasu rozglądam się za zestawem kina domowego. Jeśli chodzi o budżet to powiedzmy, że 6 000 zł. Zestaw miałby służyć po połowie jako kino domowe i jako stereo, które zastąpiło by w tym pomieszczeniu mojego PianoCrafta. Jeśli chodzi o słuchaną muzykę to głównie blues, rock i muzyka filmowa.
Salon na ok 25 mkw, ale jest to przestrzeń otwarta i łączy się z 20m jadalnią i przedpokojem.
Zainteresował mnie zestaw głośników z serii JBL Arena z kolumnami frontowymi Arena 180 i surround'ami 120 oraz amplituner Harman Kardon AVR 161S.
Co sądzicie o takim zestawie? Słyszałem, że amplitunery HK całkiem nieźle spisują się w stereo no i w połączeniu z JBL, bo to w zasadzie jedna firma.
Zastanawiam się też czy byłby sens dopłacić 400-500 zł do amplitunera HK AVR171S. Raczej nie planuję rozbudowywać zestawu w przyszłości do 7.1, ale może sprawdziłby się lepiej w przypadku muzyki w stereo? Wiem, że amplituner nie zastąpi w pełni wzmacniacza stereo, jednakże budżet nie pozwala mi na kupno jednego i drugiego, dlatego szukam jak najlepszego kompromisu ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KubikSOund.

JBL Arena 5.1 i Harman Kardon AVR 161S 2017/02/24 17:05 #436838

Osobiście nie przekonuje mnie nowa seria amplitunerów HK, nie są wydajne mocowo no i brak Wi-Fi może byc problematyczny. W tych przedziałach cenowych poszedłbym w stronę Onkyo 656 czy 555, ew czegos ze stajni Denona (2300 , 1300). Po ostatnich obniżkach cen Onkyo oferta w detalu jest całkiem atrakcyjna. Jeśli idzie o kolumny to podstawowe modele klipscha R26f-r25c-r15m będą znacznie ciekawsze niz Arena. Często można tez trafic "gotowe" zestawy Denona na Zensorach Dali. Z każdą z tych kombnacji mieścisz się w okolicach 6000 zł, a dostajesz zestawy, moim skromnym zdaniem, grające ciekawiej niż ten komplet który rozważasz. Pamiętaj, że kupując amp 7.2 możesz bi-ampować kolumny frontowe, pod warunkiem, że korzystasz tylko z 5 głosników pasywnych. Nic niezwykłego, ale mała poprawa dźwięku jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JBL Arena 5.1 i Harman Kardon AVR 161S 2017/02/25 18:13 #436839

Dzięki za odpowiedź ;)
Co do zestawu Klipsch to też się nad nim zastanawiałem w połączeniu z Denonem AVR-X1300W, ale surroundami R14M. Słyszałem, że Dali Spektor/Zensor to warta uwagi propozycja, ale z tego co widzę to chyba jednak nieco zbyt kosztowna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JBL Arena 5.1 i Harman Kardon AVR 161S 2017/02/26 20:10 #436844

Klipsch ma to do siebie, że przy wysokiej efektywnosci nie jest strasznie wymagający dla amplitunera. No i pamiętaj, że Klipscha w przeciwieństwie do Dali możesz bi-ampowac. Bardzo zależy Ci na menu ekranowym po polsku? Bo jesli nie to w podobnej cenie co Denona 1300 kupisz onkyo 656, które można by nazwać odpowiednikiem denona 2300 (a moim skromnym zdaniem jest nawet odrobinke lepszy niz 2300). No na Denona w zestawie z Dali Zensor musisz wysupłać ok. 6500 zł, jesli mowa o nowym sprzęcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JBL Arena 5.1 i Harman Kardon AVR 161S 2017/02/27 08:37 #436846

Zensory są na rynku już tyle czasu, że zaczynają się pojawiać na aukcjach, a w związku z tym, że wchodzą nowe serie warto też pogrzebać po sklepach internetowych i poszukać zestawów służących do prezentacji, wyprzedawanych po dosyć fajnych cenach. Mamy wtedy spore szanse na praktycznie idealny stan i gwarancję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator