HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw 5.1 + amplituner. Jaki wybrać? 2015/09/13 20:17 #427032

Witam serdecznie wszystkich,

prosiłbym o pomoc w wyborze mojego pierwszego zestawu 5.1 z amplitunerem. Kilka istotnych informacji,

- Pokój będzie wielkości 16m2.
- Zestaw będzie służył do gier/filmów, ale też chciałbym żeby służył do słuchania muzyki.
- W muzyce, która będzie odtwarzana przeważa bas (rap/hardstyle/hardtrance). Wybierając sprzęt chciałbym to uwzględnić.
- Na zestaw chciałbym przeznaczyć 6 000 zł. (Głośniki + Sub - 4 tys. maks / Amplituner 2 - 3 tys. Maks). Miło byłoby gdyby w tej kwocie zmieścić też okablowanie.
- Jeśli chodzi o amplituner zależałoby mi żeby dobrze zagrał w stereo, miał wejście HDMI z przodu i jeśli będzie miało sens podłączenie wzmacniacza to żeby posiadał wejście pre-amp.

Aktualnie dostałem propozycje: Indiana Line Nota 5.0 + sub Rel T5 do tego ampli Marantz NR1605 / SR5009 lub Denon X3100.

Kilka pytań do Was:

- Czy w przedziale do 3 tys. jest lepszy zestaw niż Indiana Line Nota?
- Czy ktoś z forum słyszał subwoofer Basso 830 dołączany do zestawu 5.1 z Nota'mi? Bardzo ciekawie wygląda i cena jak za 5.1 też interesująca.
- Czy jest jakikolwiek sens rozbudowywać tak budżetowy zestaw o wzmacniacz czy nie zrobi on większej różnicy?
- Jak według Was wypadną te amplitunery w tym połączeniu? Macie jakieś ciekawsze propozycje?

Jeśli chodzi o wybór sprzętu to chciałbym być pewny po opiniach, bo nie mam jak jeździć na odsłuchy.

To chyba wszystko co na obecną chwilę przychodzi mi do głowy, jeśli trzeba więcej informacji to proszę pytać,

dziękuję z góry i pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw 5.1 + amplituner. Jaki wybrać? 2015/09/14 09:49 #427041

Głośniki Indiana Line Nota, grają ciepło z wyraźnie zarysowanym środkiem. Problemem będzie bas który jest dynamiczny,ale jak na mój gust zbyt płytki zarówno jeśli chodzi o efekty kinowe jak i rodzaj muzyki której zamierzasz słuchać.
Jednak jak dla mnie jest to jeden z lepiej grających zestawów. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Wharfedale DIAMOND 10.6/10.0/10.CC lub Melodika BL410.
W kwocie do 4k zł polecam set oparty na Dali Zensor 5.
Z proponowanych przez Ciebie amplitunerów ze względu na efekty kinowe wybrał bym Denona. Jednak zwróć również uwagę na Yamahę RXV-677, zeszłoroczny model, do dostania w dobrych pieniądzach, rewelacyjny do zastosowań kinowych.

Przy wyborze subwoofera przyjrzyj się marce Klipsch. Jak dla mnie najlepszy stosunek brzmienia basu do ceny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw 5.1 + amplituner. Jaki wybrać? 2015/09/14 12:38 #427043

Dziękuje za wypowiedź, na wstępie przepraszam, że nie podałem wszystkich informacji, teraz sprostuję,

Zapomniałem dodać, że mieszkam w bloku i jedyną opcją na ustawienie kolumn są rogi pokoju także preferowałbym głośniki z przednim bass reflexem, głośnik centralny również będzie znajdował się w RTV'ce i nie ma tam zbyt dużej przestrzeni także również bass reflex z przodu chyba, że nie będzie to miało wielkiego wpływu?

Aktualnie pod moje warunki idealnie by pasowały Dali Zensor 5/1/vokal, ale cena troszku zaporowa i zastanawiam się czy na blokowe warunki jest sens ładować 10 tysięcy w sprzęt audio, bo mogę nie uzyskać takiej jakości dźwięku jak przy zalecanym ustawieniu 5.1 tj. subwoofer stałby u mnie po prawej stronie z boku, kolumny i surroundy również nie stały by idealnie w linii także obawiam się czy warto płacić 100% więcej za Dali w stosunku do Indian jak przez warunki, które posiadam nie wyciągnę z nich tej jakości. Co o tym sądzisz i czy są w niższej klasie cenowej 5.0 z przednim bass reflexem?

Jeśli chodzi o ampli to wiele osób poleca Marantze i Denony. Marantz podobno lepiej gra w stereo, prawda to? Yamaha bardzo ciekawie cenowo wygląda.

Co do suba, jest Pan drugą osobą, która poleca markę Klipsh, także będzie się trzeba rozejrzeć za nią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw 5.1 + amplituner. Jaki wybrać? 2015/09/14 14:32 #427044

To może podejść do problemu od innej strony - zainwestować w lepsze kolumny przednie kosztem subwoofera.
Zestaw Klipsch R28F/R25C/R15M do dostania w cenie 4500zł do tego Yamaha 677 za 2000zł i dostajemy zestaw w którym basu jest aż nadto. Nie odbywa się to kosztem reszty pasma, ponieważ fronty grają bardzo wyrównanie z lekko zarysowaną górą. Po podpięciu ich w bi-ampingu, niczego więcej nie potrzeba.

Też uważam że marantz robi amplitunery bardziej melodyjne, najlepiej radzące sobie w stereo(jak na amplitunery KD). Tu pytanie na czym nam zależy - lepsze efekty w kinie czy przyjemniejsza muzyka...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw 5.1 + amplituner. Jaki wybrać? 2015/10/04 22:15 #427426

S4Home napisał: To może podejść do problemu od innej strony - zainwestować w lepsze kolumny przednie kosztem subwoofera.
Zestaw Klipsch R28F/R25C/R15M do dostania w cenie 4500zł do tego Yamaha 677 za 2000zł i dostajemy zestaw w którym basu jest aż nadto. Nie odbywa się to kosztem reszty pasma, ponieważ fronty grają bardzo wyrównanie z lekko zarysowaną górą. Po podpięciu ich w bi-ampingu, niczego więcej nie potrzeba.
Też uważam że marantz robi amplitunery bardziej melodyjne, najlepiej radzące sobie w stereo(jak na amplitunery KD). Tu pytanie na czym nam zależy - lepsze efekty w kinie czy przyjemniejsza muzyka...


Na prawdę przy zestawie 5.0 będzie wystarczająco basu przy KD i muzyce?

Zestaw, który Pan podał ciekawy, ale gabarytowo na moje 16m2 myślę, że jest zbyt duży i nie wykorzystam go nawet w 50%.



Przechodząc do sedna,

Jeśli chodzi o 5.1:

- chciałbym dobrać coś co sprawdzi się dobrze w rapie, ale równie dobrze będzie sobie radziło w dynamicznej muzyce typu
.
- do nagłośnienia jest pomieszczenie wielkości 16m2.
- kolumny będą blisko ścian także preferowałbym coś z przednim bass reflexem. Początek kolumny do tylnej ściany będzie miał 54 cm, także przy kolumnie głębokiej na 30 cm zostanie 24 cm miejsca za nią. Boczne ściany również będą zaraz przy kolumnach.
- na zestaw razem z subem chciałbym przeznaczyć maksymalnie 6 tysięcy, oczywiście prosiłbym o propozycję również tańszych zestawów wartych uwagi.

Jeśli chodzi o amplituner:

- stosunek gry/film 60% z czego dużo więcej będzie grane, a muzyka 40%. Dobierając amplituner chciałbym wziąć to pod uwagę.
- Na pewno ampli powinien być z pre-out żeby kiedyś poprawić sekcję stereo przez wzmacniacz, ale póki co zastanawiam się czy lepiej wziąć amplituner, który radzi sobie lepiej w KD niż w muzyce, a potem polepszyć kwestię stereo, co o tym Pan sądzi?
- musi zawierać minimum 6 wejść HDMI, w tym jedno z przodu.
- jedno wejście USB najlepiej z tyłu jak jest możliwość, jak nie ma, to z przodu. Chciałbym pod nie podpiąć dysk zewnętrzny, który będzie źródłem plików do odtwarzania. Dysk jest na USB 3.0, amplituner poradzi sobie bez problemu z takim dyskiem?
- cena maksymalna to 3 500 zł.

Jeśli chodzi o okablowanie, to póki co wiem żeby wziąć na fronty i centralny 4x4mm droższe, zaś pod tyły 2x2,5mm tańsze, co Pan o tym sądzi?

Póki co to wszystko co mi przychodzi do głowy. Proszę pytać jeśli konieczne są jakieś informację, bo mogłem o czymś zapomnieć.

pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw 5.1 + amplituner. Jaki wybrać? 2015/10/05 21:48 #427445

W zestawie opartym na R28 basu raczej nie braknie. Jeśli gabaryty kolumn Cię przerażają możesz wybrać mniejsze fronty np R26F a dodatkowo wzmocnić je subwooferem np R-10SW. Inna opcja to zestaw oparty na Dali Zensor 7, do tego ten sam subwoofer. Oba zestawy powinny być tańsze niż 6k zł

Co do amplitunera Marantz SR6009 lub Denon AVR-X3100. W tej chwili są na nie promocje więc do dostania za fajne pieniądze. Spełniają warunek ilości wejść HDMI oraz mają wyjścia Pre-out. Co do USB to żaden z amplitunerów nie odtworzy plików video przez to wejście. Tylko muzyka i grafiki.
Co do kwestii zewnętrznego wzmacniacza nie ma co ukrywać że jest to dobre rozwiązanie. Żaden amplituner kina domowego nie zagra tak dobrze w stereo jak dedykowany wzmacniacz.

Co do kabli to zgadzam się z Tobą. Dobrej jakości kable o tych przekrojach będą odpowiednie. W przypadku zensorów wystarczy 2x4mm - nie są przystosowane do bi-ampingu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw 5.1 + amplituner. Jaki wybrać? 2017/07/22 21:07 #438719

Witam
Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale jestem tu nowy i nie bardzo jestem obeznany z tym forum.
Moje pytanie to jaki zestaw głośników wybrać do ampli SONY STR-DR860
Pokój mnie więcej 5x5m ma służyć do wszystkiego, czyli filmy,ale w szczególności abym mógł posłuchać muzyki w dobrym brzmieniu (basie)
Zestaw chciałbym tak do 3k zł.
Zastanawiałem się nad zestawem JAMO S628 +JAMO J10
Doradźcie proszę co będzie dobre.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator