HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobór kolumn (zestawu) 2015/04/26 23:05 #424371

Cześć wszystkim.
Potrzebuję pomocy przy skompletowaniu zestawu.
Na początek podam że bardzo zafascynował mnie dźwięk z kolumn estradowych "LD Dave 8" w warunkach domowych i taki lub lepszy efekt chcę uzyskać.
Dlaczego nie kupie LD[?...
Niestety (a może "stety") posiadam już subwoofer "Jamo 210" i dobrze było by znalazł miejsce w tym zestawie.
Zależy mi też na streamingu spotify. Myślałem o "Pioneer VSX-S510"
do tego trzeba dobrać kolumny (stereo) ... i tu pojawia się brak wiedzy :)
czy muszę/mogę kupić kolumny z wooferem czy same średnie + wysokie.
Kolumny muszą być podwieszane lub mogące stać na półce bo przed kolumną jest przeszkoda - podłokietnik kanapy wys.650mm w odległości 1300mm. Odsłuch ~3metry.
Budżet:
~1000zł głośniki (stereo)
~1600zł Amplituner (Pioneer VSX-S510? spotify)
Za wszelką aktywność w moim wątku DZIĘKUJĘ.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MakPlus.

Dobór kolumn (zestawu) 2015/04/27 10:02 #424372

Jamo możesz sprzedać, nie jest to jakiś super sprzęt, żeby po nim płakać.

LD Dave 8 - nie wiem co to jest, pierwszy raz o tym słyszę, i mam takie podejrzenia, że koledzy z forum też styczności z tym nie mieli, ale skoro coś takiego ci pasuje to kup, tylko to są głośniki aktywne , z wbudowanym wzmacniaczem, tak?
Jeśli głośniki aktywne to nie potrzebujesz amplitunera (wzmacniacza bo już mają wbudowany). Tutaj przeda się jakiś odtwarzacza sieciowy ze spotify (nawet tablet może robić za odtwarzacz byle DAC odpowiedni dobrać do niego).

Amplituner kina domowego to też średni wybór by używać z zestawem kolumn stereo, są amplitunery stereo z obsługa spotify, np. Yamaha R-N301

Nie piszesz o metrażu pokoju, do małych pomieszczeń można kupić zestaw mini np. yamaha MCR-N560D (akurat katalog yamahy oglądałem, stąd taki sprzęt wymieniam ) i do niego podpiąć tego jamo.


Jeśli to miały by być kolumny aktywne (z wbudowanym wzmacniaczem) i tylko spotify, to ja osobiście do tego zestawu aktywnego kupiłbym DAC z obsługą bluetooth i aptX a jako odtwarzacza używał tabletu, czy telefonu.

napisz coś więcej o metrażu pokoju, preferencjach muzycznych i brzmieniowych.

Edycja:
Czy mi się wydaje czy post powyżej się zmienił?

Jeśli to ma być kino domowe, to jamo lubi się z onkyo. Bez problemu znajdziesz sklep gdzie będziesz mógł posłuchać tego zestawu, jamo ma kilka serii kolumn będzie można łatwo dobrać odpowiednie do pomieszczenia. W amplitunerach onkyo też można przebierać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Dobór kolumn (zestawu) 2015/04/27 15:55 #424373

Co do preferencji to głównie muzyka "komercyjna" z list przebojów
Nie pogardzę żadnym stylem muzyki poza ciężkimi odmianami...
Lubię posłuchać cicho ale dynamicznie z "cykaniem".
Jakość dźwięku Spotify mi wystarczy.

Jak możesz to rozwiń myśl że amplituner AV to zły pomysł przy stereo. Bo szkoda kanałów?
i tu już będzie kwestia z amplitunerem rozwiązana.

Teraz tylko głośniki...
wymiary pokoju to 3,9m / 6,8m
przy czym część telewizyjna i odsłuchowa to 3,9m / 3,5m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dobór kolumn (zestawu) 2015/04/28 10:35 #424382

Pokaż jakiś szkic pokoju z zaznaczoną częścią do słuchania itp.

Stereo ma być tak?

Co jeszcze poza spotify będziesz chciał podpiąć pod sprzęt grający? Radio, tv, dvd ...

Amplitunery AV mają po 7 końcówek mocy a stereo tylko 2, przy zbliżonych cenach można się zastanawiać gdzie poczyniono oszczędności.




z komórki pod schodami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:Dobór kolumn (zestawu) 2015/05/02 22:05 #424463

Cześć!
przepraszam za brak aktywności w ostatnim czasie...
oto zdjęcie tego pokoju:

Tylko stereo z powodu braku logicznego miejsca na surround
Spotify dobrze by było w amplitunerze...
poza tym podłącze tylko TV.

EDIT:

Ta Yamaha R-N301 myślę że będzie dobra.
Tylko czemu mi się zdaje że stereo jest droższe od więcej kanałów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MakPlus.

Re:Dobór kolumn (zestawu) 2015/05/03 10:03 #424465

Bo lepsze, jest jeszcze mocniejsz yamaha, pięćsetka, poczytaj o niej, może ma spotify.
Nie ma za mocnych wzmacniaczy.
A najlepiej na odsłuch się umów, odsłuchaj kilka par kolumn i wybierz te najlepsze.
Poszuksj testów filmików pokazujących funkcjonalność, pobierz i przeczytaj instrukcję.
Musisz wiedzieć czy wybrsny sprzęt ma to co potrzebujesz, sprzedawcy czasem nie mają pojęcia co sprzedają.
Niestety znajomość angielskiego się przydaje.

Tv ma wyjście cyfrowe optyczne? Yamahama wejście, kablrm optycznym połączysz, ustseisz w tv ns wyjściu takie parametry by dac sobie poradził, pewnie pcm czy jakoś tak.

Może inne firmy mają coś podobnego. Pozukaj. Mnie cały czas zastanawia wygoda tego spotify na ampli.

z komórki pod schodami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dobór kolumn (zestawu) 2015/05/04 18:04 #424481

MakPlus napisał: Jak możesz to rozwiń myśl że amplituner AV to zły pomysł przy stereo. Bo szkoda kanałów?
.

Bo amplituner kina domowego np. za 2,5tys gra na poziomie wzmacniacza za ok. 1tys zł. Dodatkowo często niezbyt dobrze radzi sobie z dobrym , wiernym odwzorowaniem dźwięku, budowaniem przestrzeni. Amplituner kd basu zwykle ma sporo mniej i gorzej radzi sobie z kolumnami większymi, czy 4 ohmowymi. Reklamy opisują że KD ma np. 5x110W, a to najczęściej ściema, zwykle jest 5x50-60W, bo na więcej nie pozwala zasilacz, mam na myśli te niedrogie. W opcji kd na dwóch kanały jest trochę więcej, ale i tak jest problem jak nie z basem to z trzymaniem poziomu przy głośnym odsłuchu. Nie zawsze, ale zwykle tak jest.
Pomyśl jakie kiepskie rzeczy powkładali do amplitunera za 1200zł który ma 5 kanałów, radio, radio www, wejścia cyfrowe, kodeki filmowe i inne atrakcje z zasilaczem na to wszystko np. 350W( a bywa czasem dużo mniej), podczas gdy niby skromny w wyposażeniu wzmacniacz stereo kosztuje AŻ 1200zł ma niedużo mniejszy zasilacz, tyle że na dwa kanały ;) i gra, tak po prostu B) .

MakPlus napisał: Ta Yamaha R-N301 myślę że będzie dobra.
Tylko czemu mi się zdaje że stereo jest droższe od więcej kanałów.

Właśnie dlatego o czym pisałem wcześniej. Dobry amplituner kina domowego, sporo kosztuje 5-7tys, a i tak większość melomanów woli mieć dodatkowy wzmacniacz do muzyki. Skoro ktoś Ci proponuje czegoś 3 razy więcej( umownie np. tych kanałów) i jakieś dodatki w podobnej cenie do czegoś klasycznego-standardowego, to jest to siłą rzeczy 2-3 razy gorszej jakości, albo mocno podejrzane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 75.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator