HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Amplituner do HECO CELAN 700 2014/09/10 07:55 #418490

Witam wszystkich,
Chciałbym kupić ampli do kina domowego który w głównej mierze napędzał by kolumny HECO CELAN 700.
Mam przeznaczone na to około 1700zł na nowy i 1000zł na używany.
Nie zależy mi nowoczesnych bzdurach, jak podłączenie do sieci czy wifi.

Jako u używkę szukam Pioneer VSX-AX3 lub 5, Marantz SR7001, Onkyo TX-NR609 zależy mi aby używka miała certyfikat THX.

Z nowych to Denon X2000, lub Pioneer VSX-922 lub 923.

Nie będe używał suba, więc ampli musi mieć pełen zakres na frontach. Wiem że ONKYOTX-NR636 ma odcięcie przy 60Hz, reszta idzie na suba SIC!!!

Proszę o podpowiedzi - ewentualnie oferty.
Pozdrawiam
Adrian

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do HECO CELAN 700 2014/09/22 23:43 #418685

Witam, w tym przedziale cenowym polecałbym dwa ampli nowe Pioneer VSX 923 (można kupić za ok. 1450 zł) lub Denon X3000 (który można kupić w dobrej cenie w Angli za 250 GBP + przesyłka około 200 zł). Osobiście używam Denona AVR3313 + Tannoy Revolution Signature DC4T i jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Mam też Pioneer VSX 1014 stary model z 2004 roku i grał wcześniej z Infinity Alpha 50 a później z Tannoyami, też ładnie grał, ale nie miał mozliwości odtwarzania flac więc zdecydowałem się kupić Denona, którego wcześniej słuchałem z Tannoyami. Celany 700 słuchałem tylko na odsłuchu z onkyo nie pamiętam jaki to był model, ale głośniki bardzo fajne, pomimo, iż w Polsce niedoceniane, bardzo neutralne, z mocnym basem. Jakbym nie kupił moich Tannoy, za bardzo małe pieniądze, to byłyby to kolumny które chciałbym słuchać i mieć :)
Pioneera VSX 923 ostatnio polecałem koledze, który go ostatecznie kupił, grał z Tannoyami TFX (oczywiście to kolumienki z niższej klasy) i dlatego dodatkowo w stereo zestaw uzupełnił o Elac 63.2, Nowe pioneery wydaje mi się jednak, iż mają wyostrzoną górę i niskie zakresy (VSX 923), mój stary VSX 1014 gra znacznie neutralniej. Denon natomiast ma trochę ciemniejszy charakter. VSX 923 za 1450 zł to całkiem dobry sprzęt, wszak wolałbym jednak dołożyć do Denona x3000.
Odnośnie przekazywania sygnału na głośniki to w przypadku Pioneera i Denona jak nie ma suba, to cały dźwięk (cały zakres) idzie na głośniki podstawowe (trzeba ustawić jako duże), sam tak przez jakiś czas słuchałem Infinity jak nie miałem suba.
W przypadku używanego sprzętu jest tylko zawsze pytanie ile jeszcze on pogra, ale jakość dźwięku często jest faktycznie lepsza od najnowszych modeli.
Cena Pioneer strona: www.kinowdomu.pl, Denon X3000: www.hyperfi.co.uk/receiversb-denon-receivers-c-2314_2366.html
Pozdrawiam,
Robert

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do HECO CELAN 700 2014/09/26 01:52 #418753

Nie rozumiem filozofi,ze na uzywany mniej pieniedzy chcesz przeznaczyc?

Kolumny pozadne a amplifikacja ma byc pazdzierz za 1700zl?Wydaj calosc na uzywany to w miare sensownie to bedzie dzialac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator