HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Podłaczenie subwoofera do amplitunera.

Podłaczenie subwoofera do amplitunera. 2012/09/17 23:43 #396107

• p_b1
  • p_b1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Jestem w sprawach audio prawie zupełnie "zielony", więc proszę o wyrozumiałość :wink:

Posiadam amplitunera JVC RX-ES1, który ma wyjście coaxial (RCA) na aktywny sub. Chciałem taki zakupić lecz niektóre posiadają 2 wejścia ( kanał lewy i prawy).
Moje pytanie brzmi:
Czy można zastosować kabel typu Y czyli: 1xRCA - 2xRCA ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podłaczenie subwoofera do amplitunera. 2012/09/18 11:04 #396112

• Woszkowaty
  • Woszkowaty Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
Dobrze myślisz, kabel do subwoofera typu Y -> RCA-2xRCA, np. :
http://www.sklep.rms.pl/index.php?k109, ... era-typu-y
W najgorszym wypadku możesz podłączyć jednym RCA, obojętnie czy L czy R - nic się nie stanie.

Być - robić - mieć.

Podłaczenie subwoofera do amplitunera. 2012/09/18 19:12 #396141

• p_b1
  • p_b1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum

Woszkowaty napisał: Dobrze myślisz, kabel do subwoofera typu Y -> RCA-2xRCA, np. :
http://www.sklep.rms.pl/index.php?k109, ... era-typu-y
W najgorszym wypadku możesz podłączyć jednym RCA, obojętnie czy L czy R - nic się nie stanie.

Nic się nie stanie,ok - ale czy dźwięk będzie taki jak przez Y ???
a jeśli te wejścia są liniowe to da radę przez coaxial ?

Podłaczenie subwoofera do amplitunera. 2012/09/18 21:53 #396151

• Woszkowaty
  • Woszkowaty Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
W instrukcjach niektórych subwooferów jest zapis, że płynną regulację odcięcia częstotliwości można zrealizować tylko przy połączeniu przez wejście LFE ( w Twoim przypadku kablem sub Y ) - więc taki kabel Ci polecam.

Jeśli masz kabel coaxialny RCA-RCA - możesz śmiało podłączyć. Kabel coaxialny służy do łączenia dwóch urządzeń cyfrowo lub analogowo. Coaxialny ma dodatkowo ekran.

Być - robić - mieć.

Podłaczenie subwoofera do amplitunera. 2012/09/18 22:33 #396154

• p_b1
  • p_b1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
Przeanalizowałem ang. instrukcję amplitunera i tam piszą o kablu RCA i nic o coaxialu jeśli chodzi o wyjście na woofer.
To zgadzałoby się z twoja odpowiedzią, myślę o użyciu kabla RCA Y.

Dzięki wielkie za pomoc.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator
Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat

Powered by Kide Shoutbox

9:08-- John 1.5 V: Nie bardzo wiem na co gość (czy też bot) liczy, że niby ktoś to będzie klikał ?
9:10-- John 1.5 V: Mam nadzieję, że dot ma narzędzie dzięki któremu wybiera sobie takiego "użytkownika" i jednym klikiem wywala go wraz z całą zawartością.
9:12-- Edgar: Pewnie tak, ale najpierw musi tu zajrzeć.
9:13-- John 1.5 V: Mam wrażenie że robi to ostatnio nie częściej jak raz na tydzień.
9:14-- John 1.5 V: Ty, coś się zmieniło, bo w nowościach na górze przestały się masowo pojawiać nowe wątki wykopane z prehistorii. Czyżby dot działał ?
9:19-- John 1.5 V: Choć widzę, że wpisy wpieprzone przez clibin009 nadal wiszą.
9:25-- Edgar: Wystarczy napisać DOT w szołtboksie i od razu się pojawia :-)
12:02-- Maciej Stryjecki: Jest takie narzędzie. Rzućcie tylko nazwę uzytkowanika, a zaraz sie chwasta wykarczuje :)
17:39-- John 1.5 V: Motyla noga, żeby się tylko kiedyś dotowi palec nie omsknął.
19:29-- Jarek2176: dobry wieczór , będą wywalać z organizacji ?
20:02-- Jarek2176: dobry wieczór , wczoraj nightwish dzisiaj TOTO , kupiłem mały wynalazek szatana , chyba słyszałem jak sąsiad klepie kosę w piwnicy kosę :S
10:11-- John 1.5 V: Za NIghtwish-a u mnie usłyszałbyś ale tylko w przerwach między utworami delikatnie szuranie szmatki czyszczącej ... broń długolufową ;)
10:11-- John 1.5 V: Ale przy TOTO pewnie by mi przeszło.
10:43-- Jarek2176: Dzień dobry
8:21-- Jarek2176: Dzień dobry
22:18-- Altusss: Podbijam temat, bo to coś co mnie interesuje aktualnie

Mam stare głośniki Altus 140 - chcę odkurzyć tą przeszłość, ale nie wiem jaki sprzęt najlepiej do nich kupić żeby to miało sens

Możecie coś polecić?
Mam trochę płyt więc coś na CD też mnie interesuje, ale takie czasy że chce mieć opcje transmisji z telefonu i DAB+
20:12-- PzSzP: witam
19:49-- John 1.5 V: DOT !?
20:56-- Altusss: WTF
9:01-- John 1.5 V: znów ktoś myśli, że ktoś kliknie choć jeden sznurek. dot co jakiś czas usuwa te śmieci ale śmieciarz jest jak na razie niestrudzony.
9:14-- Jarek2176: dzień dobry , ale to się nawet klilknąc nie da , patałach :D ,
17:11-- edgor13: Witam!
czy jest gdzies temat dot. kabli glosnikowych?
21:48-- Jarek2176: zima, śnieg pada :)
22:02-- Jarek2176: Miss Polski wybrana, nawet nawet
8:09-- John 1.5 V: Chyba potrzebny byłby nieco szybszy nadzór nad forum bo kitajec znów się nudzi.
8:46-- John 1.5 V: https://4.bp.blogspot.com/-IazdsLPARlQ/VyyD86FnVxI/AAAAAAAABB4/sVKh61NPycchhVK070elliLsiB1KlG-kQCLcB/s1600/bot.jpg
9:07-- Adam Szulc: Dlaczego sądzisz, że to Kitajec?
11:04-- John 1.5 V: Po nicku
11:10-- John 1.5 V: zlepki liter jak: xia, jin są charakterystyczne dla Chin. Pochodzą od nazw miejscowości lub regionów. Trochę z nimi koresponduję i czasem widzimy się na targach, więc opatrzyły mi się też nazwy firm w których bardzo często jest wpleciona nazwa miejscowości np. Ningbo Jinding Fasteners.
11:12-- John 1.5 V: I jeszcze np. jia - czyli właśnie użytkownik jianbin + jakieś cyferki
11:17-- John 1.5 V: Poza ty pasuje godzina aktywności. Zalogował się ok. pierwszej w nocy i wklejał sznurki do trzeciej z groszami. Dodaj sobie 7 godzin dla strefy przemysłowej w chinach i wychodzi na to że zaraz po ósmej ich czasu zaczął "pracę" i skończył przed południem.
11:21-- John 1.5 V: Może dot byłby w stanie zablokować logowanie z tamtejszych IP chyba, że stosuje jakieś obejście czy choćby TOR-a, to wtedy raczej dupa blada. Nie wiem, moja "wiedza" jest tu powierzchowna.
17:19-- Keeis: Proszę o pomoc http://hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/27535-s%C5%82uchawki-nauszne,-przewodowe-do-200z%C5%82 :)
19:57-- Mirecki: Masz na stronie w zakładkach ranking ... Za te pieniądze dla taty to bardzo ciężko , nawet używki.
18:43-- preppers: Dzięki Ci za odpowiedż poczytam o tym sprzęcie
22:15-- carlocarlosito: Panowie, wracam po przerwie na forum, brat szuka jakiegoś fajnego zestawu pod rocka, bluesa, trochę elektro, patrzę przeglądam allegro za kolumnami i wzmacniaczem, co sądzicie o http://allegro.pl/acoustic-energy-aesprit-ae-309-w-dobrym-stanie-i7075083479.html#thumb/4

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj