HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pierwsze słuchawki 2015/08/29 17:15 #426635

Siema. Przybylem tutaj aby poradzic sie w kwestii wyboru sluchawek. Nigdy zadnych nie mialem, jedynie jakies douszne od iPoda. No ale do sedna. Postaram sie nakreslic o co mi chodzi.

1. Cena.
300-350 zł, moge dorzucic te 5 dyszek o ile proponowany model bedzie destroyerem w danej kategorii i bedzie sie kwalifikowal do doplaty.

2. Zastosowanie
Glownie muzyka, poza tym pewnie filmy i w przyszlosci gry. Moga byc z mikrofonem, moga byc bez. Nie bede ich pewnie uzywal poza domem. Beda podpinane pod iPoda, w przyszlosci tez pod kompa. Innych zrodel nie przewiduje.

3. Rodzaj sluchawek
No, tutaj ciezko mi bedzie odpowiednio sie wypowiedziec, bo nie znam sie na tym zupelnie, ale moze tak...
Musza byc wygodne, komfortowe. To dla mnie bardzo wazne aby nie czuc ucisku na glowie po paru godzinach trzymania ich na sobie.
Cos tam czytalem, wychodzi na to, ze to beda otwarte, pelnowymiarowe.

4. Muzyka, ktora preferuje
Glownie hardrock, rock i metal. Ale tez muzyka elektroniczna, klasyczna, powazna, pop, blues, sciezki dzwiekowe filmow, musicale. Nie slucham chyba tylko rapsow, dicho i reggae.

5. Fizjonomia
Mam mala glowe, waska twarz, uszy normalne. Nie wiem co jeszcze moze byc istotne w tym temacie. Najwyzej dopisze.

Chyba powinno wystarczyc. Jak sie tak wstepnie rozgladalem, to spodobala mi sie firma Sennheiser, ale nie mam zadnego konkretnego modelu na mysli. Jesli ktos zdecyduje sie na pomoc, to bede wdzieczny :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze słuchawki 2015/08/29 21:07 #426638

Na pewno warto, żebyś się przejechał do jakiegoś sklepu i poprzymierzał, weź też oczywiście swojego grajka. Taka możliwość jest w każdym mp3store oraz w supermarketach jak MediaMarkt, Media Expert, EuroAGDrtv, Staurn itp.

Sennhesiser to dobry trop np.HD429 lub 518 inne propozycje to np. Beyerdynamic Custom choć one akurat mają konstrukcję zamkniętą lub DT440 (otwarte), a jeśli nie obawiasz kupna używanych to DT880 będzie zakupem docelowym (mam i polecam - ergonomia wybitna, brzmienie również) choć nie bardzo nadającym się na ulicę, trochę ich szkoda. Nowe poduszki można dokupić w mp3store za 30 zł. Ważne tylko aby szukać wersji 32-ohmowej bo są również na 250 i 600 ale iPod mógłby mieć z nimi problem i zbyt szybko się rozładowywać, poza tym nie będzie mowy o głośniejszym posłuchaniu, wiec tylko 32-ohmy.

Poza tym przyjrzyj się co ma w ofercie Audio Technika (np.ATH-M40), AKG np.K240 (choć wyglądają osobliwie), Shure np.SRH 440 i może jeszcze Grado SR60.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze słuchawki 2015/08/30 00:54 #426640

Na allegro można dostać Sennheisery Momentum za około 400 - 450 zł. Mi się udało wyhaczyć w wersji On Ear za 350. W oryginalnym pudełku nieużywane z kompletem kabelków, papierami i futerałem. Nawet i za 6 stówek są warte każdej wydanej na nie złotówki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze słuchawki 2015/08/30 00:57 #426641

John 1.5 V napisał: Ważne tylko aby szukać wersji 32-ohmowej bo są również na 250 i 600 ale iPod mógłby mieć z nimi problem i zbyt szybko się rozładowywać, poza tym nie będzie mowy o głośniejszym posłuchaniu, wiec tylko 32-ohmy.

60 Omowych słuchawek też nie musisz się bać iPod spokojnie da sobie z nimi radę.
Ważny obok impedancji. jest też parametr SPL, bo to od niego również zależy czy słuchawki będą grały głośniej, czy ciszej przy tym samym poziomie głośności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Pierwsze słuchawki 2015/08/31 12:01 #426684

No dobra, to pare opcji do sprawdzenia juz mam. Zaraz sie wezme za czytanie o tych sluchawkach, a jak znajde w jakims markecie, to pomacam.
Polecacie jakies konkretne sklepy, czy standardowo szukac na allegro?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze słuchawki 2015/08/31 12:23 #426685

Przede wszystkim www.mp3store.pl/ - wykaz sklepów w pierwszej zakładce u góry
Poza tym większość sklepów ze sprzętem hi-fi - wykaz np tutaj - audio.com.pl/sklepy
No i MediaMarkt, Saturn i inne sieciówko-supermarkety gdzie masa słuchawek jest wystawiona do obmacywania, włącznie z dosyć drogimi modelami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze słuchawki 2015/08/31 12:55 #426688

Dzieki wielkie. To czeka mnie mala wycieczka po okolicznych sklepach ze sprzetem audio.
Mam jeszcze pytanie odnosnie jakosci utworow, ktore mam na mp3. Jest jakis parametr, na ktory szczegolnie zwrocic uwage aby sluchawki mogly sie "wykazac"? Co takie mp3 powinno miec?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze słuchawki 2015/08/31 16:17 #426703

Bitrate na poziomie minimum 192 kb/s.
Określa to najprościej mówiąc "jakość" jaką dysponuje plik. Taką informację znajdziesz we właściwościach pliku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze słuchawki 2015/08/31 16:34 #426704

Przekonwertuj sobie muzykę z CD do MP3 ze zmiennym VBR i bitrate 320Kbps.
Bdb jakość z zachowaniem niedużych plików, wiadomo że będą ważyły trochę więcej niż pliki 192 kbps,ale na potrzeby wybrania słuchafonów jak najbardziej wskazane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Pierwsze słuchawki 2015/09/29 19:51 #427333

Zdecydowalem sie na Philips SHP9500. Dzieki za pomoc i wszystkie rady :)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator