HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2006/10/08 12:36 #125283

Witam. potrzebuje kupic kabel, swiatlowod aby podlaczyc PCta (Terratec - Aureon 7.1 space) z Yamaha av receiver HTR-5630. Przedtem mialem podpiete prze jack+czincze. Teraz chce podlaczyc przez swiatlowod. Ceny tych kabli sa przerozne. Interesuje mnie 2 metrowy kabel. Na Allegro ceny sa male.
(W sklepie sony powiedzieli mi 100zł za "jakis dobry" - niepodali mi firmy) naprawdopodobniej to real cable.

Czy roznica jest bardzo odczuwalna w dzwieku pomiedzy drogim a tanszym?
Ktory wybrac?
roznica w cenie jest bardzo duza.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2006/10/08 15:59 #125305

Wplacic kaucje i posluchac samemu => najlepsze rozwiazanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2006/10/08 17:29 #125314

tylko jak. jesli w moim miescie (nowym saczu) maja tylko ten kabel - i tak go musza sprowadzac na moje zyczenie. a z allegro to chyba nieprzejdzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2006/10/08 20:44 #125338

Pyatnie: czemu chcesz teraz inaczej podlaczyc? I taka mala propozycja. Skoro maja tylko jeden to wypozycz go i przekonaj sie jak gra system polaczony analogowo a jak przez swiatlowod. Bedziesz wiedzial czy gra jest warta swieczki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2006/10/08 20:51 #125340

Smykus -> tu jest wlasnie lipa. Jak ten IC dla Kolegi sciagna to pewnikiem juz z nim zostanie. Wiesz jak jest -> tzw. polska rzeczywistosc...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2006/10/08 21:29 #125345

Faktycznie, nie doczytalem :) Tu sie niestety musze z Toba Patrick zgodzic. Sprowadzimy pod warunkiem, ze go kupisz- to jakis absurd czy rzeczywoistosc?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2006/10/10 15:32 #125485

Dlaczego chce podłączyć przez światłowód? Podłączyłem ostatnio pożyczonym kablem (no name) i jakość dźwięku była o niebo lepsza.
Chodzi mi tylko o to czy... zainwestowac w dorozszy kabel czy tanszy. NIEmam mozliwosci przetestowania.
Czy roznica pomiedzy drozszym a tanszym kablem jest wyraznie odczuwalna?





www.allegro.pl/item130767810_mar ... _2_0m.html
Cena na allegro 31zł. Czyli roznica 69zł!!! co sie oplaca? cena czy jakosc?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2006/10/12 19:32 #125697

wg mnie droższy kabel bedzie bardziej trwały mechanicznie, ale na jakośc dźwięku nie wpłynie. Transmisja cyfrowa SPDIF, strumień świetlny jest albo go nie ma. Pozostaje kwestia wyglądu kabla i poczucia posiadania czegoś z najwyzszej półki ; ]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2006/10/12 22:09 #125725

Witam!
Od strony techniczej w przypadku 2 m odcinka nie będzie miała żadnego znaczenia jakość patchcordu. Lokalna firma spawająca światłowody powinna wykonać taki patchcord z dobrymi końcówkami za jakieś 55 PLN. Dołączy ona również wynik pomiaru tłumienności takiego kableka (<0,5 dB) i nic lepszego nie trzeba. Jakość samego światłowodu i konektorów ma znaczenie dla długich łączy z kilkoma (kilkunastoma) spawami i przełącznicami optycznymi. Ewentualnie przydałoby się przedmuchać gniazda w sprzęcie sprężonym powietrzem i przetarcie luster optycznych alkoholem izopropylowym. Kurz i brud mogą bardzo znacząco wpłynąć na tłumienie sygnału. W przypadku optycznej cyfrowej transmisji kablowe voodoo raczej nie istnieje. Choć w przypadku cyfrowej transmisji po miedzianych kabelkach już tak :) . Powiem jedno, na codzień spotykam się z transmisją cyfrową o szybkości wielokrotnie przekraczającej rozdzielczość sygnału cyfrowego z CD i widzę setki kabli o cenie paru złotych za metr położonych obok siebie, na sobie, o długości kilkudziesięciu metrów i nie ma to żadnego znaczenia dla jakości transmisji która jest pozbawiona jakichkolwiek błędów.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Muzyka łagodzi obyczaje

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2006/10/13 12:36 #125816

Takej odpowiedzi oczekiwalem :) dzieki.
Czyli zdecyduje sie na ten z Allegro. 69zl w kieszeni a wedlug was na 2m kablu niewidac roznicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2007/02/27 17:29 #154547

może to głupie pytanie, ale po co pozłaca się końcówki kabla światłowodowego ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL OPTYCZNY - ŚWIATŁOWÓD. Jaki wybrac? porady 2007/02/27 19:50 #154583

Jaroo napisał: Powiem jedno, na codzień spotykam się z transmisją cyfrową o szybkości wielokrotnie przekraczającej rozdzielczość sygnału cyfrowego z CD i widzę setki kabli o cenie paru złotych za metr położonych obok siebie, na sobie, o długości kilkudziesięciu metrów i nie ma to żadnego znaczenia dla jakości transmisji która jest pozbawiona jakichkolwiek błędów.

Na codzien spotkasz sie tez z kablem koncentrycznym dlugosci 10m, ktory bez usczerbki przenosi sygnaly szerokosci pasma 1GHz - ale audiofil zauwazy na nim roznice do 20kHz, bo zaraz wykryje jakies "zamulenie" albo wyostrzenie. Skoro "fachowe" czasopisma portrafia porownywac kable optyczne i wysuwaja dotyczace ich wnioski i oceny po brzmieniu analogowego sygnalu - to z taka argumentacja nie masz za duzych szans. :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator