HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wydobycie czegoś więcej z MC-S1 oraz nowe 2.1 2016/10/22 19:04 #435697

Witam,
mój obecny setup to Gigabyte B75M-D3V oraz Modecom MC-S1 (sub stoi kilka centymetrów od lewego satelity, na biurku, 10cm do ściany (pokrytej chyba względnie tłumiącą zmywalną tapetą) od tyłu i [szerokość lewego satelity]+1cm do ściany od lewej). Audio w tej mobo jest na tyle słabe (ciche, cokolwiek głośniej i trzeszczy), że słuchając na moich CAL wolę DAC na USB od moich poprzednich Creative SB Alpha (choć uważam go za gorszy od DACa w moim Dellu Latitude E6420, acz raczej lepszy od DACa w moim Nexusie 5). Czasem chcąc słuchać na głośnikach robiłem w PulseAudio combined sink z moimi CAL leżącymi na biurku i ich ciche granie trochę nadrabiało wysokie tony. Ostatnio udało mi się skonfigurować eq w pa (module-equalizer-sink) i działa mi dość dobrze qpaeq. Oto screen z mojego obecnego ustawienia eq:
Czy moglibyście coś doradzić co do poprawienia tej konfiguracji na początek bez kupowania nowego sprzętu a także co do zakupu nowego sprzętu, na kieszeń licealisty? ;) Mam biurko w rogu pokoju (dosunięte do lewej), a na nim trzy monitory 19" (jeden z nich osobny i mocno podniesiony, pod nim stoi prawy satelita); nie ma możliwości przemeblowania.
Słucham głównie Jarre'a, Pink Floyd, Eurythmics, Maanam, i ostatnio trochę electro swingu. Mój profil na last.fm: www.last.fm/user/feilermichal i na SoundCloud:
. Nie gram.
Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ArchieT.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator