HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Hobbit (film) 2012/12/11 17:06 #401529

Atmosfera podgrzana :) A już niedługo będą zapisy na bilety na pokaz premierowy. Ja już monitoruję Multikino.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/12/12 21:01 #401636

kooh napisał: Atmosfera podgrzana :) A już niedługo będą zapisy na bilety na pokaz premierowy. Ja już monitoruję Multikino.



Ja już mam bilet zakupiony. W Cinema City.


Ps. Zajrzałem na stronę multikina, bilety już są.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/12/12 22:00 #401659

Chwila nieuwagi i .... prawie mi bilety wykupili :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/12/14 08:53 #401749

Wiesz, globalne firmy mają to do siebie, że jeśli jest we Wrocławiu to jest i wszędzie :-D

Pierwszym kinem, które zaczęło sprzedawać bilety na premierę było Cinema City, już 7 grudnia.

Multikino trochę zaspało i ogłosiło premierę parę dni później.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/12/14 09:05 #401750

Generalnie można pokusić się o podsumowanie pierwszych recenzji.

Recenzje są różne, są entuzjastyczne, są mniej entuzjastyczne, dominują umiarkowane w stylu "jest bardzo dobrze, ale...."

Głównym zarzutem wobec Hobbita jest to, że... nie jest Władcą Pierścieni... :wink:

No niestety, ale trzeba się na to przygotować. Fabuła nie będzie miała tego ciężaru gatunkowego, co LOTR. Bo nie może mieć. Taka jest książka - napisana dla dzieci. Ale też patrząc na tę historię bardziej ogólnie, trafiamy na ten moment w historii śródziemia, kiedy Suaron jest słaby i nie stanowi jeszcze realnego zagrożenia, a Saruman jest jeszcze po stronie dobra. Przeciwnicy, którzy więc stają na drodze wyprawy nie maja więc tej siły co w LOTR.

Drugim zarzutem jest to, że miejscami jest przynudnawy, za długi jest wstęp, że jest rozcieńczony i że oczywiście jest to wina 3 a nie 2 filmów.

Trzeba poczekać i zobaczyć jak jest. Jeśli chodzi o mnie i pewnie wszystkich, którzy są fanami książki, zwolnienie tempa nie będzie problemem. W istocie dla mnie tempo wersji kinowej LOTR było za szybkie. Dopiero extended edition z dodatkowymi scenami miała dla mnie sens. Jeżeli więc tempo filmu przypomina to z extended edition, to dla mnie będzie to akceptowalne.

Reszta krytycznych uwag dotyczy mniej lub bardziej błahych kwestii technicznych.

Znając obie książki i mając świadomość, że Hobbit nie może samą historią dorównać LOTR, spokojnie czekam na film. Moją obawą nie jest tempo filmu ani fabuła, co raczej ton filmu. Pytanie jak bardzo odstaje od LOTR jeśli chodzi o powagę i jak bardzo jest "lżejszy" od LOTR. Musi być lżejszy, to oczywiste, ale dobrze byłoby też, gdyby też bezproblemowo komponował się z wcześniejszą trylogią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/12/14 09:25 #401758

Tak, my też lubimy herbatkę! :-D buziaki :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/12/14 09:42 #401759

Badziewny ten sklep z herbatą, nie mają mojej ulubionej herbaty - Lapsang souchong.

Dużym plusem zbliżającej się premiery, jest to, że moja córka chce czytać Hobbita (oczywiście w oryginale), chwilowo przestała marudzić o "Hunger Games" bo tego to jej czytać nie pozwolę, za mała jeszcze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/12/14 11:49 #401763

Czy to jakaś zaplanowana akcja albo boty?
Ostatnio pojawiły się 3 nowe userki.
Jedna Pani reklamuje materiały budowlane inna herbatę a jeszcze inna biuro rachunkowości.
Jeśli to jakieś automaty to fajnie by administracja się tym zajęła.
A jeśli nie automaty to ostrzegam Panie że znalazły sobie słaby target :lol: nie sądzę być choć jeden klient przybył po akcji na naszym forum :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/12/14 12:23 #401764

Już to zgłaszałem. Wczoraj i dziś. I jakoś reakcji nie widzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/12/14 16:46 #401772

Po premierze w Wielkiej Brytanii jeden z krytyków, najnowsze dzieło Jacksona na zwał go - przy tym tworząc nowy gatunek filmu - westen fantazy (sic!).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/12/14 17:39 #401779

Tak a propos krytyków i recenzji, ja bym podchodził z dystansem do tego wszystkiego. Bo jeśli dobrze pamiętam po Fellowship of the Ring też było trochę narzekań.... Jak czas zmienił perspektywę...

Choć, nie spodziewam się by były takie same zachwyty zwykłych fanów nad Hobbitem z jednego prostego powodu: chcąc czy nie chcąc, podświadomie każdy będzie porównywał film do LOTR. I ze względów oczywistych, ze względu na inny materiał źródłowy, Hobbit z LOTR nie ma szans.

Ale jeżeli reakcją będzie - film nie tak dobry jak LOTR ale fajny i chce na niego iść raz jeszcze lub kupić film na BD czy DVD, to znaczy, że PJ zrobił dobrą robotę.

I ciekawostka z dnia dzisiejszego: w sieci empik jest dostępna muzyka Howarda Shore'a z filmu Hobbit oczywiście.

Wersja rozszerzona (deluxe edition) z dodatkowymi utworami oraz dłuższymi wersjami utworów: 76 pln.

Wersja zwykła: ponad 80 pln....

Pomijam ceny, ale czy ktoś może wytłumaczyć o co chodzi?

Jedynym wyjaśnieniem na jakie ja wpadłem to to, że zwykła wersja ma na okładce plakat z filmu i może sieć liczy na to, że ludzie automatycznie będą brali wersję podstawową.

W sklepach internetowych normalnie: wersja deluxe droższa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/12/14 20:47 #401809

Zentaurze, materiał źródłowy nie ma nic do rzeczy. Z dobrej książki można zrobić kiepski film, ale widzieliśmy świetne adaptacje literackiej chały. Mam nadzieję że PJ nie zawiedzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/12/14 20:58 #401811

Wiesz, film (Hobbit) może być i fantastyczny jeśli spojrzysz na materiał wyjściowy (książkę) ale nie przeskoczy pewnych ograniczeń, które nakłada na niego fabuła jesli porównasz ją do fabuły LOTR.

Tak więc w momencie porównania do LOTR materiał wyjściowy ma znaczenie.

Hobbit może być lepszym filmem od LOTR (jako film), ale jako historia może się mniej podobać od LOTR.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/12/15 18:32 #401854

cieszmy się że to nie Slimarillion :) bo cytując za J.R.R.T. "Zero hobbitów, wszędzie elfy i podniosła stylistyka...".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/12/15 18:53 #401857

Finansowy debiut wypadł dość przeciętnie. 37,5 mln to nie jest wartość powalająca na kolana, z drugiej strony trylogia zarabiała podobne pieniądze. W tym przypadku i tak "świat" będzie napędzał konta warnera :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator