HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Hobbit (film) 2012/09/21 15:01 #396280

Trailer numer 2, znacznie ciekawszy niż jedynka:

... r_embedded

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/09/21 19:39 #396296

ŁOOOŁŁŁ...!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/09/23 09:50 #396349

Już dawno nie miałem takiej ochoty pójść do kina.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/09/28 01:35 #396559

A mnie po tym trailerze odechciało się iść do kina,chociaż czytałem "władców"jak miałem lat 12,a film Petera bardzo mi się podobał.Efekty widoczne w tym trailerze wydaja mi się strasznie sztuczne,także niektóre postacie a przede wszystkim biegajace jakieś wilki,wiewiórki.Nie przyłożono się do realizmu animacji.Ta strona tego filmu jest moim zdaniem niedopracowana.Znacznie lepiej pod tym względem prezentowała się trylogia"Władców.."Przecież trylogia powstała ładnych parę lat temu.Czemu tak się stało?

0:28 s grubas za stołem sztuczny
0:46 co to jest-gra na peceta?
0:51 masakra,maja córa namalowałaby tak na płótnie
1:38-1:53 tandeta

Nawet gollum jest jakiś nie straszny jak wcześniej
Mam nadzieję,że to wina słabej jakości trailera,ale w kinie będzie widać przecież dużo dokładniej
Myślę że nie zniechęciłęm.
Peter w 2001 roku znacznie podniósł poprzeczkę,a po tym trailerze widać że nic nowego i ciekawego nie wnosi po 12 latach.
Czyżby pojedzie na opinii?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTEL NUC+Cały set M2Tech HiFace EVO jako odtwarzacz plików audio, DAC DIY na AD1865,DAC na WM8742 DIY ,Fadel Art Reference One, pre P 1.7 Pass klon ,Aleph5 Pass klon, RR2 AkustyK,IC DIY linki ze srebra w teflonie.Tor zbalansowany.Wzmacniacz słuchawkowy klon Soha Mk III,AKG K701

Hobbit (film) 2012/10/02 08:38 #396749

Twoje wrazenia z trailera sa dla mnie zupelnie abstrakcyjne, ale to kwestia gustu.

Hobbit ma dla mnie byc spojny z lotr wiec mam nadzieje ze Peter nie bedzie zmienial za duzo.

Jak widac, oczekiwania mamy rozne....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/10/24 12:44 #397786

Pamiętam jeszcze jak w telewizji puszczali trainery władcy pierścieni wówczas piractwo w sieci nie było jeszcze az tak brutalne i na szczęście 3 części obejrzałem w kinie. Teraz trainer wygląda mało ciekawie i film wygląda na pierwszy rzut oka nieciekawie. Nie czytałem jeszcze Hobbita ale chyba przed filmem nie wytrzymam !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moja witryna: powerprice.pl/

Hobbit (film) 2012/10/24 18:23 #397808

Trainer to mi się kojarzy jeszcze z czasów Commodore 64 gdzie przed uruchomieniem gry można było sobie włączyć nielimitowane życia. Wiem, że wszystko co hamerykańskie jest kul ale wystarczy mówić zwiastun. Jak już musisz to raczej "trailer".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/11/05 12:12 #398570

Świetne!

Zapowiedź ścieżki dźwiękowej do Hobbita: Radagast the Brown:

sidiview.tumblr.com/post/3502176 ... ward-shore

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/11/05 13:18 #398572

TomekPopek21 napisał: Pamiętam jeszcze jak w telewizji puszczali trainery władcy pierścieni wówczas piractwo w sieci nie było jeszcze az tak brutalne i na szczęście 3 części obejrzałem w kinie. Teraz trainer wygląda mało ciekawie i film wygląda na pierwszy rzut oka nieciekawie. Nie czytałem jeszcze Hobbita ale chyba przed filmem nie wytrzymam !!!


A to ciekawe. Oglądałem wszystkie trailery LOTR i jakkolwiek były ciekawe, to trudno było na ich podstawie wywnioskować, że LOTR będzie tak udanym filmem.

Zwiastuny Hobbita moim zdaniem nie różni się specjalnie od trailerów LOTR. Ba, uważam, że pod wieloma względami są ciekawsze.

Uważam, że Hobbit będzie na porównywalnym poziomie artystycznym co LOTR z tą różnicą, że może nie robić już takiego wielkiego wrażenia jak LOTR z kilku powodów:

1) sama fabuła (na podstawie książki dla dzieci) ustępuje fabule LOTR (na podstawie kultowej książki kierowanej do dojrzalszego odbiorcy) - pola manewru tutaj wielkiego reżyser nie ma, może co najwyżej dodać elementy z Appendices do LOTR - co Jackson zresztą zrobił

2) prawdopodobnie nie będzie elementu zaskoczenia - ten sam reżyser, wiele tych samych postaci, ten sam team zajmujący się produkcją (nie wiadomo ile ostało się wkładu Del Torro). I o ile dla mnie fakt, że będzie wspólny mianownik dla LOTR i Hobbita jest rzeczą pozytywną, przypuszczam, że wielu będzie narzekało, że Jackson zjada swój ogon etc.

3) Sama technologia 3d a może przede wszystkim liczba wyświetlanych klatek na sekundę będzie pewnie budziła kontrowersje.

Ja bym więc do Hobbita podchodził spokojnie. Nie może on na poziomie treści równać się z LOTR i na to reżyser nie ma wpływu. Jeżeli coś może LOTR dorównać, to Silmarillion, na którego na razie nie zanosi.

Ale oczekuję, że Hobbit będzie trzymał poziom i myślę, że będzie ok.

Nie rozumiem więc opinii wygłaszanych na podstawie zwiastunów, która nota bene nie ustępują tym z LOTR.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/11/05 17:15 #398576

zentaur napisał: 3) Sama technologia 3d a może przede wszystkim liczba wyświetlanych klatek na sekundę będzie pewnie budziła kontrowersje.

Bardzo mnie to ciekawi - jaka będzie różnica odbiorze? 3D mnie nie kręci ani nie ziębi, ale ta ilość klatek na sekundę brzmi ciekawie :)

A samego filmu nie mogę się doczekać :) I Martin Freeman w roli Biblo - ah :D Uwielbiam go i podoba mi się to, jak się prezentuje w trailerze :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/11/05 19:33 #398580

Jesli chodzi o technologię 48fps to moge się tylko domyslać, że efekt będzie jak przy oglądaniu LOTR na wysokiej klasy TV z wysoką częstotliwością odświeżania.

Nie będzie obrazu malowanego pędzlem, tylko wrażenie teatru telewizji. Wszystko wyraźne, jak na żywo.

Tyle, że ten efekt tutaj może być jeszcze większy.

Mi osobiście się to podoba. Na początku trzeba się przyzwyczaić, ale potem jest super.

Przypuszczam jednak, że część osób będzie narzekała, że nie ma klimatu fantasy tylko właśnie teatr telewizji.

Kwestia gustu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/11/06 11:26 #398598

zentaur napisał: Nie będzie obrazu malowanego pędzlem, tylko wrażenie teatru telewizji. Wszystko wyraźne, jak na żywo.

Niesamowicie podoba mi się określenie, którego używasz - teatr telewizji :)
Myślę, że może być ciekawie i oryginalnie - osobiście uważam to za wielką zaletę i czekam na premierę!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/11/06 16:58 #398610

stadium_arcadium napisał: i czekam na premierę!


No i dotknąłeś drażliwego tematu.

Na świecie premiera 14.12, a u nas... 28.12.

Nawet w Armenii ( z całym szacunkiem dla Armenii) mają chyba wcześniej.

Lubię nasz kraj, ale zbyt wiele rzeczy postawionych jest tutaj na głowie.

Najważniejsza premiera filmowa od wielu, wielu lat, a oni czekają 2 tygodnie.

Pozwolę sobie nie komentować dalej, bo musiał bym użyć niecenzuralnych słów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/11/06 17:41 #398611

Dwa tygodnie Cię nie zbawi :) Amerykanie chyba nawet dłużej czekają na nowego Bonda (premiera w piątek 9 listopada)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Hobbit (film) 2012/11/06 20:17 #398615

Chodzi o założenie, moim zdaniem, absurdalne, ze ludzie w Polsce przed swietami do kina nie idą. Trzeba więc zrobić premierę po świętach, kiedy jest więcej czasu a ludzie biorą urlopy. Takie założenie ma sens, ale chyba dla seansów familijnych i to drugiego sortu, a nie dla najbardziej wyczekiwanego filmu ostatnich lat.

Ale nawet jeśli, to czy ten film będzie tydzień w kinach? Dlaczego część nie może iść przed, a część po? I tak sporo ludzi pójdzie przed, a Ci co nie będą mogli, pójdą po świętach.

Jestem bardzo też ciekaw ile ludzi ściągnie nielegalną kopię z netu i wypnie się na polskiego dystrybutora i nie będzie czekalo 2 tygodni.

Oczywiście można powiedzieć - jak ktoś ma ściągnąć to ściągnie, jak ktoś ma pójść, to pójdzie.

Ale tutaj oczekiwanie jest tak duże, że część ludzi może ściągać i będzie to grupa, która planowala iść do kina.

Nie wspomnę już o oddolnych ruchach i organizowaniu na różnych forach wycieczek np. do Berlina by zobaczyć film w dniu oficjalnej premiery.

Reasumując, ja moge poczekać, tylko nie przekonują mnie argumenty specjalnie by premierę opóźniać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator