HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Audiolab 8000S 2005/02/10 13:02 #12598

Witam,
mam pewien problem z reprodukcją basu w moim Audiolabie 8000S. Jest on zbyt "delikatny" i "miękki" i odczuwa się brak fundamentu basowego i jego skali. Kombinowałem już ze źródłem, kolumnami i okablowaniem (klocki z przedziału cenowego 4 - 10 tys zł). Jakie są ewentualne Wasze doświadczenia z tym wzmacniaczem ? Czy warto poszukać czegoś innego (tranzystor) w przedziale do 10 tys zł, aby cokolwiek sobie poprawić ? Ogólnie poza basem jestem z niego zadowolony.
Pozdrawiam
Bastian

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audiolab 8000S 2005/02/10 13:12 #12601

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Audiolab tak ma. Nie jest to wzmacniacz epatujący basem, ale kolumnami możesz temu przeciwdziałać. Myślę, że dobrym wyborem będzie Kef.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Audiolab 8000S 2005/02/10 13:31 #12612

Kombinowałem z doborem kolumn w przedziale cenowym do ok. 8 tys zł i charakter brzmienia basu Audiolaba był podobny. W końcu zdecydowałem się na ProAc Studio 125 i jest ciut lepiej. Nie jest to jednak pełna satysfakcja. Również kombinacje okablowania (nawet drogie Tary, Cardasy czy Transparenty) nie dawały zasadniczej zmiany. Słyszałem opinie o dobrej kontroli i objętości basu Audiolaba "S", ale moje doświadczenia tego niestety nie potwierdzają.
Nie wiem czy mam sztucznie podbijać bas przysuwając głośniki do ściany (tracąc na przestrzeni), czy z powodu tego basu jednak pomyśleć o zmianie "S"-ki na coś z podobnego przedziału cenowego (na który mogę sobie pozwolić). Jeśli konieczna jest zmiana to na co ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audiolab 8000S 2005/02/28 10:40 #15345

Dla porządku chciałbym wyjaśnić temat do końca. Na własnym przykładzie doświadczyłem jak ogromne znaczenie ma pokój odsłuchowy dla oceny brzmienia urządzenia. W przypadku mojego Audiolaba problem polegał na wybitnych zdolnościach tłumienia basu przez mój pokój. W innym pomieszczeniu bas wciskał w fotel i dodawał sporo adrenaliny.
Piszę to jako ostrzeżenie dla wszystkich, którzy mogą w ten sam sposób błędnie ocenić możliwości swojego sprzętu.
Teraz muszę tylko zmienić mieszkanie i w końcu sobie posłucham !!!!!!!!!
Pozdrawiam
B

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audiolab 8000S 2005/02/28 18:25 #15391

Roman , myślę że tu nie chodzi o kubaturę pomieszczenia.Moim zdaniem problem jest z wymiarami pokoju. Jeżeli pokój ma niekorzystne proporcje to bardzo możliwe ze pojawią sie właśnie takie problemy. Między innymi. Umnie występuje dokładnie to samo zjawisko ponieważ wymiary sa podobne tzn długość i szerokość jest identyczna a wysokość jest połową długości .Dzięki temu fale niskotonowe albo sie wzbudzaja albo co ma miejsce u mnie i kolegi ,tak myslę wytłumiaja się wzajemnie. Nakładaja sie na siebie. >> Bastian to co Ci mogę poradzić to ustawienie fotela w narożniku jekieś 1,5 m od ścian a na przeciwko sprzęt. Wada takiego ustawienia jest to że sprzet znajduje się na środku pokoju. Zapewniam jednak że bas zacznie grać tak jak powinien. Ściany w narożniku musza byc wytłumione np gąbką czopową czy innym ustrojstwem. Zabawę z subem sobie odpuść bo to wyższa szkoła jazdy i rżadko udaje sie to dobrze zestroić z kolumnami. Pomijam wydatki. Co do umiejscowienia fotela odsłuchowego w narożniku to nie obawiaj sie tego . W brew pozorom jest to naprawdę dobre miejsce odsłuchowe. To czego wymaga to troche uwagi i włozenia wysiłku w ustawienie kolumn. Trzeba trochę po próbować i znależć miejsce idealne tzn najlepsze. Ale akurat tą czynność trzeba wykonac zawsze niezależnie od umiejscowienia systemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator