HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Nowy numer HiFi i M 2014/08/22 14:39 #418109

Patrick-> Kupuję rzeczy dla siebie, a nie dla kogoś. Daję wskazówkę tu na forum, że coś jest warte uwagi, a coś niekoniecznie. Nie muszę być przy tym wiarygodny w 100%, bo weryfikacja i tak będzie należała do zainteresowanego (jego gustu, systemu, itd.). Ktoś będzie chciał skorzystać, to skorzysta, a jak nie, to zwyczajnie oleje to, co mam do powiedzenia, jak np. ja mogę olać Twoje wypowiedzi i Iro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/22 15:34 #418113

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

robin102 napisał:

Fafniak napisał: Wszystko fajnie - tylko wytłumacz mi jak błędy dotyczące globalnie przesyłu mogą zmienić charakterystykę kabla np. tylko dla wysokich lub średnich tonów

Hmmmmm wszystko fajnie ALE ALE pewnie jak bym wiedział jak to robią producenci to bym produkował takie kable i sprzedawał za duży kesz :) Ani chybił metodami eksperymentalnymi popartymi zapewne symulacjami obliczeniami potrafią tak zaprojektować ten kawałek na wskroś niby prostego drutu że zaczyna mieć zamierzony on wpływ na transmitowany nim sygnał. Jak nie wiem. Oni wiedzą a może im się udaje z przypadku :) Wiem wiemy na pewno że jest to wpływ w bardzo małym zakresie dla jednych iluzoryczny wręcz dla innych porównywalny z wymianą kolumn :D :D :D a są i tacy.
Mogę zaproponować eksperyment zakupu coaxiala Profigolg PGD4000 Profigold OxyPure do dostania za marne 100zł co w zabawie audiofilskiej groszem można nazwać. Potem porównanie jak gra system na drucie wyjętym z pudełka od DVD czy CD a jak na tym.
Jak by nie było różnicy to zobowiązuje się kabelek odkupić celem wręczenia memu koledze na urodzinowy prezent.

No niestety tym wpisem i następnym udowodniłeś że nie czytasz tego co inni napiszą - szkoda...
Faktem jest że słaby kabel daje ciała i to słychać - co do tego nie mam watpliwości - sam miałem taki przypadek. Ale dotyczyło to całosci sygnału CAŁOŚCI SYGNAŁU !!!!
Ale zupełnie inną sprawą jest zmiana jednego zakresu częstotliwości- sorry tego nie kupuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/22 22:19 #418124

Ale o jakim zakresie częstotliwości być może mowa przy transmisji cyfrowej. W sygnale cyfrowym teoretycznie ;) nie mamy do czynienia ani z jego amplitudą ani z jego częstotliwością a tylko ze stanami logicznymi odczytywanymi po stronie odbiorczej. Kabel "oszukuje" stronę odbiorczą a ta dalej przez przetworniki cyfrowo analogowe aż sygnał elektryczny ze wzmacniacza mocy analogowy poruszy Twoimi albo moimi głośnikami. Nie możemy rozpatrywać że kabel moduluje jakieś częstotliwości bo tego nie robi. Zupełnie nie od tej strony trzeba temat rozbierać :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102

Nowy numer HiFi i M 2014/08/22 22:54 #418125

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

robin102 napisał: Ale o jakim zakresie częstotliwości być może mowa przy transmisji cyfrowej. W sygnale cyfrowym teoretycznie ;) nie mamy do czynienia ani z jego amplitudą ani z jego częstotliwością a tylko ze stanami logicznymi odczytywanymi po stronie odbiorczej. Kabel "oszukuje" stronę odbiorczą a ta dalej przez przetworniki cyfrowo analogowe aż sygnał elektryczny ze wzmacniacza mocy analogowy poruszy Twoimi albo moimi głośnikami. Nie możemy rozpatrywać że kabel moduluje jakieś częstotliwości bo tego nie robi. Zupełnie nie od tej strony trzeba temat rozbierać :)

Widzisz.. i właśnie kolejny raz udowadniasz że nie czytasz dokładnie tego co inni piszą.
Odnosiłem (siiśmy się)się do opisów zmian które niby kable cyfrowe wprowadzają. A te zmiany mogły podobno dotyczyć pewnego pasma itp. A nie całosci sygnału jako takiego - bo to jest możliwe i sie zdarza.
Rozmawiamy cały czas o magicznej selektywnej roli kabli - w co ja i wielu innych nie wierzy ze wzgledu na sposób transmisji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/22 23:22 #418126

I trzeba kolejny raz zacytować złośliwego klasyka :D.
Widzisz i kolejny raz udowadniasz że nie bardzo wiesz jak do tematu podejść i o co chodzi bo temat jest krótki. Nie ma możliwości modulacji sygnałów częstotliwościowych transmitowanych linią cyfrową bo takowych sygnałów na niej nie ma. Nie ma pasma. Są tylko zmienno stanowe plus pomocnicze też.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102
Ostatnia edycja: przez robin102.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/23 00:08 #418127

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

robin102 napisał: I trzeba kolejny raz zacytować złośliwego klasyka :D.
Widzisz i kolejny raz udowadniasz że nie bardzo wiesz jak do tematu podejść i o co chodzi bo temat jest krótki. Nie ma możliwości modulacji sygnałów częstotliwościowych transmitowanych linią cyfrową bo takowych sygnałów na niej nie ma. Nie ma pasma. Są tylko zmienno stanowe plus pomocnicze też.

ja pierdykam....
to niemożliwe
ale prawdziwe
facet nie dośc że nie czyta to jeszcze do tego pozostaje w innej rzeczywistości

chłopie przeczytaj jeszcze raz dokładniej bo mi juz nie chce się tłumaczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Nowy numer HiFi i M 2014/08/23 11:59 #418132

Fafniak napisał: ...facet nie dośc że nie czyta to jeszcze do tego pozostaje w innej rzeczywistości...


Już myślałem że się gościa czepiam... :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Nowy numer HiFi i M 2014/08/23 12:11 #418134

Wulkan napisał: Patrick-> Kupuję rzeczy dla siebie, a nie dla kogoś. Daję wskazówkę tu na forum, że coś jest warte uwagi, a coś niekoniecznie. Nie muszę być przy tym wiarygodny w 100%, bo weryfikacja i tak będzie należała do zainteresowanego (jego gustu, systemu, itd.). Ktoś będzie chciał skorzystać, to skorzysta, a jak nie, to zwyczajnie oleje to, co mam do powiedzenia, jak np. ja mogę olać Twoje wypowiedzi i Iro.


Możesz a nawet powinienes olewać moje i Iro wpisy bo generalnie juz od dłuzszego czasu komentarze z naszej strony sa pisane nie po to zeby Ciebie nawrócic bo Ty juz przepadles , nie po to zeby Ciebie deprecjonowac , osmieszyc czy poderwac autorytet bo Ty robisz to sam najlepiej. Jedynym celem jest zwrocenie uwagi jakiegos nieszczesnika , ktory dopiero powstaje i nie zna Ciebie oraz poziomu Twoich kompetencji w kontekscie oceny , jej wiarygodnosci i obiektywnosci przwed braniem na powaznie tego co piszesz.
Wracając do tego co piszesz oczywiście że nie musisz być 100% wiarygodny bo kto ma Cebie do tego zmusić i po co zapytałes wiec odpisałem. W/g mojej oceny gdybyś w tym co głosisz był chociaż 50% wiarygodny to już byłby powazny sukces...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Nowy numer HiFi i M 2014/08/24 11:28 #418152

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

John 1.5 V napisał:


TAK !!!
Dobra wiadomość!!!!
Mamy w domu świetny zapas dobrych ledwo wygrzanych ;) gąbek :evil:

Kurna... trzeba było aby ktoś nagrał moja rozmowę z synem jak zobaczył co robię (wkładając gąbki pod kable :dry: )

W czasie odsłuchu poprosiłem go żeby jednym ruchem wywalił też gąbki - bo podejrzewam że gdyby comiało się dziać to taki zabieg właśnie byłby najbardziej odczuwalny.

Niestety - ja nie usłyszałem żadnych zmian, choć pierwsze takty dobrze znanego utworu wydawały się inne... Mózg jest stanowczo zbyt podatny na sugestię możliwości zmian.
Potem jednak kilkukrotny odsłuch ujawnił brak zmian. Potwierdzony wywaleniem gąbek w czasie odsłuchu.

Co dalej Wulkanie ?!?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Nowy numer HiFi i M 2014/08/24 11:58 #418153

Fafniak napisał: facet nie doć że nie czyta to jeszcze do tego pozostaje w innej rzeczywistości
chłopie przeczytaj jeszcze raz dokładniej bo mi juz nie chce się tłumaczyć.

Bądź spokojny jeszcze czytam czytam te dywagacje :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102
Ostatnia edycja: przez robin102.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/24 12:07 #418154

Noo, takimi wnioskami to się raczej nie kwalifikujesz do poznawania prawdy. Przemyśle te wnioski jeszcze raz i jak będą prawidłowe wtedy wróć i się nimi podziel a nie tak jebs - nie działa. Tak jest nie ładnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/24 12:15 #418155

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

John 1.5 V napisał: Noo, takimi wnioskami to się raczej nie kwalifikujesz do poznawania prawdy. Przemyśle te wnioski jeszcze raz i jak będą prawidłowe wtedy wróć i się nimi podziel a nie tak jebs - nie działa. Tak jest nie ładnie.

tzn. do momentu aż usłyszę.. ?

Nie ma mofy.... ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Nowy numer HiFi i M 2014/08/24 13:24 #418160

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Fafniak napisał: (...)
Niestety - ja nie usłyszałem żadnych zmian, choć pierwsze takty dobrze znanego utworu wydawały się inne... Mózg jest stanowczo zbyt podatny na sugestię możliwości zmian.
Potem jednak kilkukrotny odsłuch ujawnił brak zmian. Potwierdzony wywaleniem gąbek w czasie odsłuchu.
Co dalej Wulkanie ?!?



(podkreślone) Należałoby wbić w świadomość i podświadomość każdemu startującemu ---> w audiofilizm ----> do zapamiętania i ku przestrodze!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Nowy numer HiFi i M 2014/08/24 16:38 #418168

Iro, niemożliwe. Czyżbyś wreszcie to pojął? :)

Mózg odbiera dźwięki i skoro jest podatny na sugestie... to jeśli mój mózg "mówi", że słyszy gąbki, to znaczy, że słyszy. Czy mnie okłamuje, czy mówi prawdę, mam w głębokim poważaniu. Ważne, że słyszę (albo mi się wydaje, co na jedno wychodzi).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2014/08/24 21:50 #418172

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

smykus_starszy napisał: Iro, niemożliwe. Czyżbyś wreszcie to pojął? :)
Mózg odbiera dźwięki i skoro jest podatny na sugestie... to jeśli mój mózg "mówi", że słyszy gąbki, to znaczy, że słyszy. Czy mnie okłamuje, czy mówi prawdę, mam w głębokim poważaniu. Ważne, że słyszę (albo mi się wydaje, co na jedno wychodzi).


Żarcik, ale taki sobie.

Co do reszty wywodu, nie będę się wdawał w dyskusję o poważnych stanach chorobowych, nie jestem specjalistą tego działu medycyny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator