HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 10:49 #70009

Witam,

Mój sprzęt w postaci wzmacniacza i źródełka mam podłączony do zwykłej listwy sieciowej z supermarketu za bodajże całe 9.99zł. Listwa ta jest kiepsko wykonana, taki mały, biały badziew. Nie sądzę aby miała ona wbudowane cokolwiek tłumiącego zakłócenia. Pomyślałem więc, że może warto by ją zamienić na coś lepszego. Kondycjoner odpada, ponieważ na dobry mnie po prostu nie stać, nie mam też sprzętu hi-end aby mógł on dać duże korzyści. W każdym razie, trafiłem w sieci na scan testu listew z magazynu Komputer Świat. Są to listwy raczej komputerowe, jednak zastanawia mnie, czy zwycięzca testu może pasować również do sprzętu stereo? Jeśli żadna z tych list to może polecą Państwo coś innego?



Sprawa numer 2 to wybór kabla sieciowego do mojego zestawu (NAD C372, Naim 5i). W tej chwili mam tylko kupiony okazyjnie Starburst Audionovy. Wpiąłem go w Naima i szczerze powiedziawszy różnicy nie słyszę, albo po prostu nie potrafię jej wychwycić, bowiem Naim gra zdecydowanie lepiej gdy 2, 3 dni jest podpięty po sieć. Potrzebna mi jeszcze sieciówka do wzmacniacza. Chciałem aby nie odebrała mi ona walorów wzmacniacza, przede wszystkim dynamiki, a coś poprawiła. Co Państwo polecą w jakiejś rozsądnej cenie (~400zł)? Jest jeszcze opcja, w której podpinam Starbursta pod Nada a dla Naima nabywam nowy kabel. Tylko jaki? Może to? www.hi-fi.com.pl/rek_a.php?id_rek=15

Będę wdzięczny za pomoc :)

Pozdrawiam Was i wesolych, szczesliwych swiat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.FrazPC.pl – o komputerach i kobietach wiemy wszystko!

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 11:20 #70015

Witam!
A propos listwy, wczoraj zamówiłem acar 504 WF, mam nadzieję, że się sprawdzi. A tak opisuje ją producent "Skuteczna ochrona przed przepięciami połączona z nowoczesnym układem filtrującym zakłócenia radioelektryczne. Doskonale chroni sprzęt HI-FI, TV i video."
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 11:22 #70017

Listwę Lestara posiada forumowicz - Ururam Tururam i jest zadowolony - ma zestaw Quada, niezły jest też najwyższy Fellowes. Co do sieciówki to do wzmaka polecam sieciówkę Vincenta, a do źródła sieciówkę wykonaną przez forumowicza z Lukara - Bartka1 - cena 400 zł - zarówno Vincent jak i Bartek1. Najlepiej wypożyczyć je na odsłuch.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 11:25 #70018

504? Nie widze tu takiej www.acar.com.pl/index.php?page=O ... egoria=001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.FrazPC.pl – o komputerach i kobietach wiemy wszystko!

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 11:28 #70019

zyzio, nie wiem dlaczego, lecz jestem raczej negatywnie nastawiony do domowych wynalazków. Jednak co racja to racja, odsluch mi nie zaszkodzi. Dzieki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.FrazPC.pl – o komputerach i kobietach wiemy wszystko!

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 11:32 #70022

Miki_2005 napisał: Witam!
A propos listwy, wczoraj zamówiłem acar 504 WF

Raczej wczoraj ją zauważyłem i chyba ją kupię, daje linka www.acar.pl/?s=4&t=acar_axon&p=m ... car_504_WF

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 11:41 #70026

Ciekawe ktora ma lepsze parametry, czy 504 czy xprotector...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.FrazPC.pl – o komputerach i kobietach wiemy wszystko!

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 11:55 #70031

Też się zastanawiam która lepsza, ale zauważyłem że acar 504 WF ma układ filtrujący który tłumi zakłócenia radioelektryczne ≤55 dB a xprotector chyba takiego filtra nie ma??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 12:04 #70037

Wlasnie rowniez staram sie doczytac i nie moge. :) Na dodatek dziwi mnie to, ze 504 wf jest tansza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.FrazPC.pl – o komputerach i kobietach wiemy wszystko!

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 12:14 #70039

Bandit,
przecztaj lepiej co zaleca sam Naim:
www.naimusa.com/html/faq_articles/faq_2.html#top
żadne filtrowane listwy
a audiofilskie sieciówki możesz od razu między bajki włożyć, to że nie słyszysz różnicy jest normalne - jej nie ma
uciekaj od tego tematu zanim usłyszysz różnicę (jest takie ryzyko :wink: )
a jak już będziesz miał te pseudoaudiofilskie omamy to trudno będzie Ci pomóc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... Stereoplay umieścił Eidolony na 1 miejscu swojej listy rankingowej z sumą 64 pkt. Podsumowanie: "Sensationell gut." - Elberoth
"high phooey and hystereo" - Yascha Heifetz

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 12:42 #70050

Hej, graaf spokojnie. Nie wszyscy tak jak ty powinni iść do laryngologa na przemycie uszu. Też mam system Naima i dołaczenie odpowiednich sieciówek zdecydowanie poprawiło przejrzystość, rozdzielczość i czystość dźwięku. Kwestia tego czy mamy do czynienia z wewnętrznym buntem przeciwko producentom wysokiej klasy kabli sieciowych w sytuacji , w której się na nie niema to już zupełnie inna sprawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 13:00 #70053

naca5 mozesz napisac cos wiecej o swoim systemie? Jakich sieciowek uzywasz, interkonektu?

graaf - na 100% nie pogorszylo, a ze w sieci jest sporo brudu to wie kazdy, nie zaszkodzi go wyeliminowac. Poza tym priorytet to sieciowka do NADa.

Korci mnie ten vincent, trzeba bedzie go posluchac w zestawieniu ze wzmacniaczem i cd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.FrazPC.pl – o komputerach i kobietach wiemy wszystko!

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 13:29 #70058

Bandit--spróbuj pożyczyc kabel SoundArt Moc 2,kosztuje mniej od Wincenta(200-300) i jest polecany w testach wlasnie do wzmakow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 14:02 #70070

A ja usłyszałem dużą różnicę po zastosowaniu filtra sieciowego. Gdy instalowałem nagłośnienie w Ateneum na "Scenie na dole" było fatalne zasilanie i strasznie zakłócały tyrystory od oświetlenia scenicznego. Po zastosowaniu filtra do zailania miksera i peryferii uciszyło się wszystko (filtr był zaawansowany, wzmocniony przezemnie).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuchy akustyk.

Jaka listwa i przewód sieciowy do zestawu stereo? 2005/12/18 14:27 #70074

Bandit napisał: zyzio, nie wiem dlaczego, lecz jestem raczej negatywnie nastawiony do domowych wynalazków. Jednak co racja to racja, odsluch mi nie zaszkodzi. Dzieki

Ja też, ale akurat Bartek1 to profesjonalista i perfekcjonista - wykonanie sieciówki 1-klasa :D Jedyną wadą tej sieciówki jest to, że jest bardzo sztywna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator