HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/22 09:45 #441368

Witam wszyskich.
Od kilku lat jestem posiadaczem zestawu jak w temacie. Nigdy nie byłem zadowolony z tego jak to gra. Dzwięk jest płaski, mało selektywny i bardzo słabe niskie tony.
Kolumn słuchałem na innym sprzęcie i grają super. Wydaje mi się że ten Marantz jest za słaby do tych kolumn, nie może ich dobrze wysterować.
Stąd moje pytanie. Jakie mam teraz wyjście? Co mogę zrobić żeby zagrało to lepiej a jednocześnie nie zrujnować budżetu.
Z góry dziękuje za wszystkie propozycje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/22 10:40 #441369

no za mocne toto nie jest 50wx2 ,jak tańsze marantz'e , i do tego nie pewne końcówki ''cyfrowe" i ograniczeniem 6 om co w tym przypadku może mieć większe zmaczenie niż przy końcówkach na tranzystorach , to grajek do sypialni , korzystasz z funkcji sieciowych ? , tem marantz ma audio out może dać go jako przedwzmacniacz i jakaś końcówka mocy 1000-1500 można cos dostać np allegro.pl/atoll-am-100-i7140036831.html lub allegro.pl/rotel-rb-03-audiofilska-konco...kup-i7136618689.html , albo sprzedać i kupić amplituner ,,prawdziwy'' stereo z funkcjami sieciowymi tylko mcr tanio oddasz nowkę 611 można dostać 1800

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/22 10:50 #441370

No właśnie nie chce go sprzedawać bo wezmę za niego grosze, a z funkcji cyfrowych bardzo dużo korzystam, właściwie głównie, wszytko co odtwarzam to praktycznie flac z dysku.
A jak by dokupić coś takiego to zda egzamin?
www.yamaha-audio.pl/wzmacniacz-zintegrow...o-yamaha-a-s300.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/22 11:53 #441371

nie ma bezpośredniego wejścia na końcówkę mocy , a i to najniższy model cudu nie będzie , tu masz konkretniejszy sprzęt z rozłączanym pre i końcówka , allegro.pl/amplituner-yamaha-rx-797-i7145306453.html#thumb/3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/22 13:32 #441374

To chyba lepiej już będzie, jak sprzedam marantza i kupie jakiś nowy sieciowy amplituner?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/22 14:02 #441375

oczywiście najlepsze wyjście na będzie tylko jeden klocek ,bez komplikacji , tylko nie daj sobie czegoś znowu wepchać , licz się z wydatkiem 2,5-3,5 tyś poniżej to tylko najniższe modele z doczepionymi protezami do usług sieciowych , swoją drogą co Cię podkusiło żeby do dużych kolumn brać sypialnianego ,,cyfrowego" malucha ? ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/22 15:10 #441376

jak to co, mówili że spokojnie sobie poradzi z tymi kolumnami. Że mały ale mocny.
no nic. Dzięki wielkie. Zobaczymy po ile sprzedam 610, wtedy podejmę decyzje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/23 10:22 #441379

A jak myślisz. Który będzie lepiej grał z moimi kolumnami
Onkyo TX8270 lub Yamaha R-N803D lub R-N602??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/23 11:57 #441380

przykro mi ale CI nie podpowiem jestem ,,eko'' i kupuję stare graty , :) żeby nie trafiły na śmietnik
2 wiele lat słuchałem na słuchawkach najpierw akg 501 puźniej 701 , i mam skrzywienie dla mnie większośc to ,,burczybasy" więc co jak gra się nie wypowiadam , raczej patrzę na to czy sprzęt ma możliwości a ,,strojenie" to niech każdy sam sobie dobiera

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/24 08:26 #441386

Dzień dobry.
Kolumny Dali Zensor 5 to bardzo przyzwoita konstrukcja, jeśli nie postawimy jej w salonie 30m2, tylko mniejszym, to odwdzięczy się nam pełnym, dynamicznym, swobodnym graniem, które daje bardzo dużo przyjemności z słuchania muzyki. Wymogiem kolumn jest jednak trochę mocniejszy, bardziej wydajny wzmacniacz niż ten, który jest wbudowany w MCR611. Niestety MCR611 nie jesteś w stanie wykorzystać do nowego systemu, moim zdaniem lepiej go sprzedać i te pieniądze dołożyć do nowego zestawu.
Co wchodzi w rachubę - na rynku jest kilka ciekawych amplitunerów sieciowych. W naszym systemie myślę że warto by było spojrzeć na Onkyo TX-8250 oraz Yamaha R-N602 . Obydwa urządzenia oferują pełną funkcjonalność sieciową, są natomiast pewne różnice w brzmieniu. Onkyo jest równiejsze, bardziej ciepłe, dokładne, szybkie, analityczne. Yamaha natomiast gra bardziej efekciarsko, eksponując skraje pasma, lepiej sprawdzi się przy szybszych i mocniejszych gatunkach muzycznych. Chyba że lubisz wyraźniej podane wysokie i niskie tony, wtedy także Yamaha sprawdzi się idealnie. Są jeszcze dwa wyższe modele, które dają nam trochę więcej, ale każda z firm idzie w trochę innym kierunku. Onkyo TX-8270 to tak naprawdę TX-8250 z bardzo drobnymi zmianami w zasilaniu i przetworniku, ale nie mającymi praktycznie żadnego wpływu na brzmienie, natomiast wyposażony w złącza HDMI. Daje to możliwość podłączenia praktycznie wszystkich urządzeń audio-video za pomocą kabli HDMI i wyprowadzenie jednego kabla do telewizora. Natomiast Yamaha R-N803D to inne, lepsze urządzenie w kwestii audio. To amplituner, który został zbudowany na bazie klasycznego, dobrego wzmacniacza Yamaha A-S701. Dodatkowo R-N803D posiada system kalibracji akustyki pomieszczenia YPAO.
Na koniec jeszcze propozycja trochę bardziej złożona / skomplikowana, natomiast gwarantująca jeszcze wyższą jakość dźwięku. Proszę spojrzeć na wzmacniacz NAD C356 BEE lub Primare I22, do których dołożymy zewnętrzny odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10 . Funkcjonalnie mamy system podobny do amplitunerów Yamaha, natomiast klasowo obydwa modele wzmacniaczy oferują lepszą jakość dźwięku niż amplitunery.
Proszę przyjrzeć się moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
Ostatnia edycja: przez Q21.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/24 10:32 #441388

Może i racja. Może lepiej dołożyć i kupić odtwarzacz + wzmacniacz. Ale chyba preferuje aby system był jednego producenta.
A co By Pan powiedział o takich zestawach
1. Onkyo NS-6130 + Onkyo A-9150
2. Yamaha NP-S303 + Yamaha A-S701
3. Marantz NA 6005 + Marantz PM 7005

Tylko chciał bym aby wzmacniacz był na tyle mocny aby dawał możliwość ew. późniejszej wymiany kolumn na lepsze, np. Zensor 7 lub inne podobne
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz MCR610 + Zensor 5 2018/01/24 11:20 #441391

Onkyo to 60 -70w x2 4 omy , poza wodotryskami patrząc po biednym środku pewnie słabszy od starego 9511 za 400 zlotych ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator