HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w wyborze wzmacniacza, tunera, może cd 2017/10/07 22:05 #439604

Witam
Na wstępie jestem tutaj nowy i poszukuję porady dot. wyboru sprzętu, za wszelką pomoc i porady z góry dziękuję. Dotychczasowy amplituner umarł (marantz sr5200, kupiony parę lat temu, bez wiedzy i porównań bardziej na zasadzie podoba mi się i jakieś tam opinie w Internecie ma dobre), grał tylko w stereo, cd + wbudowany tuner, czasami filmy ale też tylko stereo.
Grał z kolumnami Acoustic Energy Aelite 2 (większe monitory? Mają ok. 50cm wysokości), impedancja 6ohm maksymalna moc wzmacniacza 175w. Przewody ktore mam teraz odkupiłem w komplecie z kolumnami, nie pamiętam jakie ale w miarę dobre.
Posiadam teraz cd marantz 52, ale czasami przeskakuje utwory więc wcześniej czy później będę też go chciał wymienić, mam też dvd (co pewnie w tym gronie to profanacja ;) ) które od biedy na jakiś czas może byc odtwarzaczem na przeczekanie.
Nie jestem jakimś melomanem ale lubię posłuchać muzyki i coś tam słyszę. Lubię starszy rock, blues - dire straits, clapton, jj cale ale też michael jackson, kravitz, sade, sting, u2 itp. Ogólnie rock, pop, blues, raczej w tym kierunku jeśli chodzi o brzmienie i gatunki. Kiedyś lubiłem posłuchać muzyki klasycznej ale to baardzo poboczne kryterium.
Sprzęt z racji budżetu na pewno będzie używany. Preferuję kolor czarny :) ale srebrny/szampan też rozważę, budżet to pewnie coś pomiędzy 500zł-1000zł na ten moment. Chciałbym żeby sam wzmacniacz mieścił się raczej do 500zł ale jeśli coś będzie wartego uwagi to można przeznaczyć większą część budżetu na ten element. Możliwe że za jakiś czas będę miał możliwość czegoś lepszego ale po prostu teraz brakuje mi sprzętu grającego w domu i chce coś na teraz ale planuję przeprowadzkę do większego lokum także jak to się wyjaśni to będę szukał czegoś dalej, możliwe że wtedy podłogowe kolumny, teraz muszą byc2 te które mam. Pomieszczenie w którym będzie sprzęt to 18m2 pokój 3m wysokości.
Mieszkam w Krakowie ale regualrnie jeżdżę do Przemyśla no ale raczej na pewno będzie potrzebna przesyłka.
Pomożecie? Jeśli jest do tego typu zapytań specjalny wątek to proszę o przesunięcie posta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hadrion. Powód: Dodana lokalizacja

Pomoc w wyborze wzmacniacza, tunera, może cd 2017/10/08 21:58 #439617

Do kompletu można by wybrać np. tego - allegro.pl/marantz-pm-66se-special-editi...reo-i6902661820.html
Zerknij sobie na aukcje człowieka o nicku Pumpurek z allegro. Myślenice są niedaleko, a wycieczka może się opłacić choćby racji sposobności posłuchania czegoś z tej fury sprzętu którą ma. Sprawdziłbym jeszcze Audio-Mix z ulicy Kalwaryjskiej (przy rondzie Matecznym), swego czasu prowadzili komis i może mają jeszcze ciekawe rzeczy, mają jakąś salkę, więc jak przywieziesz swoje kolumny to na miejscu sprawdzisz czy ewentualnie wybrany wzmacniacz do nich pasuje.

Kolumn bym nie zmieniał ale używanego wzmacniacza do nich szukał zdecydowanie bliżej 1000 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Pomoc w wyborze wzmacniacza, tunera, może cd 2017/10/09 13:03 #439625

Dzięki, właśnie myślałem nad ofertą Pumpurek ale w kierunku NAD, Arcam albo Cambridge Audio (ale teraz nic nie ma z ca).
Ma piękny zestaw arcam 8/7 (tuner, cd wzmacniacz i końcówka) no ale 2k. Z opinii które wyczytałem to i nad i arcam powinny się dobrze znosić z moimi kolumnami, warto w to iść?

Co do tego marantza 66se to ma impedancje od 8ohm a moje kolumny potrzebują 6, nie znam się ale to chyba będzie problem, prawda?

Z opcji to jeszcze ca azur 540 albo 640. W sumie srebrny nawet lepiej wygląda niż czarny.

www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6948814927
www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-nad-c320-ko...c-CID99-IDoyuRv.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hadrion.

Pomoc w wyborze wzmacniacza, tunera, może cd 2017/10/09 13:52 #439627

Ten zestaw w takim stanie i za te pieniądze to okazja, kiedyś sam CD kosztował ok. 2 tyś. W komplecie oprócz wzmacniacza zintegrowanego jest końcówka mocy więc mógłbyś zrobić sobie bi-amping jak się patrzy.

Z Marantzem to faktycznie trochę dziwnie bo w danych podają normalnie 4-16, a z tyłu ... 8-16 :S

Azurów w ciemno nie kupuj, z Twoimi kolumnami może to już być "zbyt dużo szczęścia na raz" jeśli chodzi o przejrzystość brzmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze wzmacniacza, tunera, może cd 2017/10/15 00:58 #439692

Ehh zestaw arcama poszedl za 1.5k, ale bez końcówki.

A co myslisz o tym rotelu
www.olx.pl/oferta/rotel-komplet-wieza-wz...2-CID99-IDpcDxP.html


Troche poza budzetem ale moze...

Znalazlem jeszcze fajny zestaw Nad c320bee + cd521 + tuner nada. Niestety daleko wiec tylko wysylka. Plus ze bardziej miesci się w budzecie i chyba sie skusze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hadrion.

Pomoc w wyborze wzmacniacza, tunera, może cd 2017/10/20 19:15 #439761

Dobry zestaw, bez szaleństw ale porządnie. Jest wielu którzy napiszą, że to już nie ten Rotel co kiedyś i choć jest w tym trochę prawdy to z drugiej strony niby dlaczego miałby być taki jak dawniej skoro to nowa seria ? Na odsłuch koniecznie zabierz swoje kolumny i w pięć minut będziesz wiedział czy to jest TO granie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze wzmacniacza, tunera, może cd 2017/10/24 22:28 #439814

Rotel tez poszedl, jak zadzwonilem to okazalo sie ze juz sprzedany...

W Krakowie pojawiły sie sony ta fe 910r (300zl) i marantz pm80 klasa a (850zl), warto rozwazyc?

Caly czas chodzi mi po głowie zestaw nad jak pisałem wczesniej 320bee itd no i Arcam tylko ze juz trzeba kompletowac cos

Na allegro

www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=7006648554

Tylko ze cos tu nie pasuje, jakis jeden komentarz i cos za tanio... To nie bedzie jakas mina

Ten sprzedawca ma nad c340 c325bee i arcam 7r, ma troche opinii i sprzet wyglada ladnie...
www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=7012942061
W sumie to 340 albo tego 7r moglbym wziac, do arcam mam upatrzony juz tuner ktory moglbym osobiscie odebrac tej samej serii

No i zestaw nad z olx
www.olx.pl/oferta/wieza-nad-c320-bbe-cd-...t-CID99-IDoPUHu.html

Najgorsze jest to ze czlowiekowi brak czasu na odsluchy i tym podobne, ciężki okres w pracy a w domu dzieko czeka...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze wzmacniacza, tunera, może cd 2017/10/25 11:15 #439819

Zestaw NADa z OLX wygląda OK i cena też. Henias81 ma ładne i zadbane rzeczy, warto zaglądać na jego aukcje. Może napisz do niego albo do Pumpurka czego szukasz i żeby się rozejrzeli i skompletowali Ci zestaw. Chwile to pewnie zajmie ale zaoszczędzisz czas na poszukiwania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze wzmacniacza, tunera, może cd 2017/11/18 08:59 #440220

Ehh no i kupiłem, w ciemno na allegro.

Arcam Alpha 9 w sumie w dobrej cenienod użytkownika który coś tam korzysta z audiostereo chyba.

Niestety nie udało się wygrać u tej samej osoby tunera więc to mi zostało no i potencjalnie cd.

Już trochę zwatpilem i sam nie wiedzialem co brac, byly Nady (c300 podobno super 2x25watt klasa a i takie tam) marantz (troche nowoczesniejszy pm 6004 ktory podobno swietnie gra) no ale powrócił pomysł Arcam no i zobaczymy.
Teraz kupie tuner i moze cd (7se na allegro jest dostepny) ale najpierw niech przyjdzie wzmacniacz i zobacze jak to wszystko dziala z obecnym cd.

Teraz pytanie jakie kable do tego, przyznam ze jestem kablowym sceptykiem i raczej nie chce na ten element duzo wydac ale moze cos da sie dobrac dobrego i racjonalnego cenowo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator