HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Poszukuję dobrego fachowca do naprawy sprzętu 2017/08/23 08:54 #439047

Nie będę się kłócił o to, co potrafią kondensatory, ale skoro człowiek pierwszy raz w życiu będzie się zabierał za takie zabawy, to chyba lepiej żeby uważał, prawda?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poszukuję dobrego fachowca do naprawy sprzętu 2017/08/23 09:08 #439048

Bardzo dziękuję za uwagi. Prosiłbym jeszcze o pomoc w wybraniu lutownicy(tak do 50-60zł). Temat ich poruszany kilka wątków wyżej.

Skoro nikt nie odpowiada, to czy ta będzie dobra? mój wybór
Szkoda tylko, że nie ma oświtlenia LED, ale nie widzę takich na allegro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piotryn.

Poszukuję dobrego fachowca do naprawy sprzętu 2017/08/23 22:45 #439066

Mocowanie na śrubkę niby jest dobre ale w momencie kiedy grot jest już do wywalenia (o przyśpieszonym zużyciu wspomnę za chwilę) to śrubka może się zwyczajnie zapiec, a ponieważ jest raczej mała to i wkrętak do niej jest mały i trochę ... "za miętki", więc z odkręceniem mogą być niemałe trudności. Ale nie straszę tylko tak uprzedzam. Montaż na zakrętkę jak w tej pierwszej lutownicy co wkleiłeś ZD-8906 58W (parametry troszkę chyba naciągają bo mój znacznie większy Weller ma 40W i zakres do 450oC) - wydaje się nie głupim pomysłem.

O przyśpieszonym zużyciu grotów - powoduje je cyna z dodatkiem miedzi (SnCu1) - cyna fajna ale zwyczajnie rozpuszcza groty i to niemal na naszych oczach, więc lepiej używać zwykłej SnPb63 albo jakiejś z dodatkiem srebra ... żeby połechtać audiofilskie ego ;)

Co do braku LEDów - no trudno, większość lutownic ich nie ma, więc na chwilę podpiernicz zorganizuj lampkę biurkową. Dobre światło się bardzo przydaje przy takim szukaniu "igły".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Poszukuję dobrego fachowca do naprawy sprzętu 2017/09/03 14:42 #439196

No cóż, przylutowałem stare luty i nic, dalej było źle. Oddałem do poleconego elektronika, stwierdził, że pada przetwornik. Po wymianie przetwornika za kilka dni padł znowu. Oddałem kolejny raz do tego samego fachowca, który stwierdził, że dalej przetwornik. Wymienił go. Po 2 dniach padł. Jestem w kropce. Chyba wymienię cały sprzęt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poszukuję dobrego fachowca do naprawy sprzętu 2017/09/03 16:44 #439199

Jeśli jakiś element pada co chwila to nie on jest winien tylko układy go zasilające czyli np. coś (jakiś tranzystor) w układzie stabilizacji napięcia. Może to też być padnięty kondensator, który wcale nie musi być wylany czy spuchnięty. Zmień elektronika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poszukuję dobrego fachowca do naprawy sprzętu 2017/09/03 17:09 #439200

Z tego co mi tłumaczył elektronik, to wymieniał także jakieś kondensatory i stabilizator napięcia. tylko teraz sprzęt nie gra w ogóle, a wcześniej na jednym kanale.
Wspominał także bym może zastosował przetwornik DAC. Nawet nie wiem co to jest, ale tłumaczył, że za pomocą niego można pominąć płytkę z przetwornikiem(jeśli dobrze zrozumiałem). Czy to polecacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piotryn.

Poszukuję dobrego fachowca do naprawy sprzętu 2017/09/03 23:47 #439206

DAC to przetwornik cyfrowo-analogowy, czyli coś co musie mieć każde cyfrowe źródło dźwięku aby dało się z niego wyciągnać sygnał analogowy jak np. w odtwarzaczu CD. Na rynku jest ich pełno (takich zewnętrznych podpinanych kablem np. RCA-RCA) od wielu wielu lat w bardzo rozmaitych cenach od prostych i tanich do bardzo zaawansowane i drogich. Faktycznie omijasz wtedy ten wbudowany w odtwarzaczu ale ... za cenę przetwornika nie wiem czy nie lepiej kupić sobie cały używany odtwarzacz. Nowe przetworniki raczej są lepsze niż te produkowane ileś lat temu aczkolwiek podpinając je do odtwarzacza CD nie wykorzystasz ich możliwości jednak jest to jakieś wyjście, dzięki któremu D500 będzie nadal użyteczny choć charakter brzmienia może się nieco zmienić bo to przetwornik i jego analogowe układy wyjśćowe będą od tej chwili decydować o brzmieniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poszukuję dobrego fachowca do naprawy sprzętu 2017/09/04 11:27 #439209

John, dziękuję za zaangażowanie. Ale już od dłuższego czasu mam zamiar zmienić sprzęt. Ten służył jakieś 15 lat i nie w pełni jestem z niego zadowolony. Gdyby dało sie naprawić CD to byłoby super i zostawiłbym go sobie, ale chyba nie znajdę dobrego fachowca. Chciałbym zostawić sobie kolumny EPOS M22, bo wizualnie pasują do mojego pomieszczenia, no i nie są złe, tylko muszą mieść silny wzmacniacz. Rozpocząłem wątek by ktoś kto ma już złożony zestaw z tych kolumn coś mi podpowiedział

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poszukuję dobrego fachowca do naprawy sprzętu 2017/09/07 16:53 #439220

piotryn napisał: Nie robiłem nigdy tego, chociaż mam ku temu dryg. Nie mam nawet odpowiedniej lutownicy(lutowałem wielokrotnie, ale mam tyko ltownicę transformatorową). Dlatego wydaje mi się, że lepiej to zrobi ktoś, kto robił to wielokrotnie. Proszę zatem doradzić.
Ponadto w CA sę 2 płytki. Wg Pana od której zacząć, od tej od której wychodzą kable sygnałowe na zewenątrz?
Jeśli byłby Pan łaskaw i zna się na tym, to proszę wskazać odpowiednią lutownicę na allegro


Jeżeli chcesz kupić lutownicę to proponuję coś takiego allegro.pl/wyprzedaz-zestaw-do-lutowania...cza-i6933592637.html
tylko nie wiem czy to jest faktycznie okazja czy nie za te pieniądze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator