HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

DWA DENONY I KOLUMNY 2017/07/01 20:53 #438495

Witajcie, poradźcie proszę
mam dwie takie sytuacje:

1. Wzmacniacz amplituner DENON AVR-2308 pracujący 7kanałowo z Głośniki główne Cerwin Vega CLSC-215 + boczne, tylne i centralny JBL nie pamietam teraz modeli ale problem jest z głównymi nawet w trybie stereo, otwarty salon gdzie łącznie jest ze 100mkw. Całość gra głośno ale jakby brak środka i mocy.

2. Wzmacniacz amplituner DENON AVR-1400 i potrzebuję dobrać do niego głośniki, lubię dźwięk z zamkniętych kolumn może Infinity Reference 60 ? pokój ok 30mkw ze skosami

Dziękuje za porady i Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez SNCF.

DWA DENONY I KOLUMNY 2017/07/05 22:58 #438529

Ad.1 Cerwin Vegi do kosza, nadają się co najwyżej do zrobienia czegoś co zwane jest "Jamaica Soundsystem", kupując dałeś się nabrać na ich rozmiary i estradowy charakter. Salon zmniejszyć o połowę (co najmniej), kupić kolumny od firmy która produkuje kolumny, a nie boomboxowe cudaki udające sprzęt PRO. Co by to miało być ? To już zależy od tego na ile Cię stać i na ile zechcesz zmienić myślenie o kolumnach. Wybór jest ogromny, ceny też, nawet używek.

Ad.2 Ten Denonek jest lichy i próbując podłączyć do niego Infinity Reference 60 zamordujesz go tylko. Raz, że nominalnie mają 6ohm, czego ten model już nie lubi to jeszcze nie wiemy jakie mają spadki impedancji przy niskich tonach, a mają na pewno i tego Denon zwyczajnie już nie zniesie. Nie spali się ale wyłączy i tyle będzie z tego grania, zwłaszcza w 30m2 gdzie jak się domyślam nie będzie służył do kameralnego plumkania w tle. Trzeba kupić brutalniejszą maszynę, lecz sprzedaż AVR1400 nie wiele pomoże w zasileniu budżetu bo uzbieramy co najwyżej na dobrą kolację w nie za szerokim gronie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DWA DENONY I KOLUMNY 2017/07/06 10:45 #438532

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość

John 1.5 V napisał: Ad.1 Cerwin Vegi do kosza, nadają się...

Pozwolę sobie na małą uwagę. Miałem zawżdy CLSC-12 czyli coś podobnego tylko z jednym wooferem. Kupiłem po różnych odsłuchach i stanęły w finalne szranki z JBL Studio L980 (wiem, że brzmi idiotycznie). I Wygrały. Akurat jeśli chodzi o serię CLSC to był kompletnie inny produkt od pozostałych modeli CV. Więc nie wyrzucałbym do kosza. Oczywiście dodatkowy woofer to jak dla mnie przesada, ale na pewno do kontrolowania tego potrzeba mocnego pieca.


EDIT.
A porównywałem różne kolumny na:
przedwzmacniaczu Harman Signature 1.0 i końcówce Harman Signature 2.1. Se sobie przypomniałem. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Juno.

DWA DENONY I KOLUMNY 2017/08/17 13:35 #438971

Szukam Infinity Reference 60 w stanie kolekcjonerskim no i chciałbym was ostrzec przed dziadostwem:

allegro.pl/infinity-reference-60-okazja-...tne-i6922328375.html

użytkownik alexoxela Firma "Alex" Patryk Bartkowiak Rakoniewice

Zmarnowałem pół dnia i auto na 200km by ujrzeć ten złom na własne oczy

Kolumny wyglądają jak znalezione na śmietniku, nawet nie pisze w aukcji o tym że membrana niskotonowa głośnika jest porwana widac to ale słabo na tym zdjeciu s1.tufotki.pl/2017/04/05/b8WKx-FFqrwG.JPG?v=2 nikt sie tego nie spodziewa. W takim samym stanie jak demobil jest obudowa siateczki itd. dobrze wie jaki to złom, a dalej wystawia na aukcje, polak... polakowi polakiem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez SNCF.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator