HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Re:RE: INTERFACE + WZMACNIACZ 2017/03/30 12:43 #437458

John 1.5 V napisał: Ale jak to podłączyłeś przetwornik (bo tym właściwie jest UR12) do głośników ? :dry:
Może to kwestia jakichś ustawień w nim (np. GAIN) lub poziomu napięć sygnału wyjściowego ustawianych gałeczką OUTPUT. Wychodzi na to że to Marantz jest zdrowy (sprzedawcę Audio-AS znam i nie podejrzewam go żeby Ci ożenił złom).
UR12 albo jest zepsuty albo ... nie umiesz go używać i chyba warto zapytać po co przetwornik z takimi funkcjami w domowym zestawie do zwykłego słuchania muzyki ?

Te głośniki to monitory aktywne.
Gain jest tylko przy wejściu input i nie ma znaczenia
Gałeczka output służy do zwiększania głośności.
Cieszę się, że znasz sprzedawcę i Marantz zdrowy i możemy wykluczyć jego jako przyczynę.
Interfejs jest mi potrzebny żeby słuchać muzyki ponieważ mam uszkodzoną kartę dźwiękową w komputerze. Poza tym służy do nagrywania wokalu. Tzn. nie służy bo nie można z niego korzystać z powodu dla którego ten temat jest założony.


1Ender napisał: Tak sobie myślę, że sprawa może być banalna i winowajcą są kable.
Druga rzecz - nie wiem jaki masz system w komputerze - może trzeba przestawić w ustawieniach na zewnętrzną kartę dźwiękową i będzie po sprawie.
Spróbuj jeszcze wyjść dla sprawdzenia z gniazda słuchawkowego mini jack bezpośrednio do wzmacniacza 2x Rca.
Ewentualnie zmień port usb w kompie na inny, czasem pomaga.


Co to znaczy, że winowajcą są kable?
Mam system windows 7. Ustawiam na zewnętrzną kartę dźwiękową.
"Spróbuj jeszcze wyjść dla sprawdzenia z gniazda słuchawkowego mini jack bezpośrednio do wzmacniacza 2x Rca." CO?
Porty USB zmieniałem.


Laslo napisał: Ustaw stałą głośność w komputerze i zwiększaj głośność tylko na wzmacniaczu... powinno być bez takich przygód

Nie mogę w taki sposób używać. Poza tym niczego to nie zmienia.


Dodam jeszcze, że komputer ma procesor intel core i3 i 4gb ramu. W trakcie używania nie wygląda na to żeby to była kwestia niewydolności sprzętu.
Próbowałem też zmieniać częstotliwość próbkowania w sterownikach interfejsu: 44,1 khz, 48 i wyższe. To samo.
Interfejs jest nowiutki ze sklepu muzycznego.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, mam nadzieję, że jeszcze coś da się zrobić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez morton_feldman.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator