HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w wyborze kolumn do 2-2.5 tyś zł. UŻYWANE 2017/02/25 23:09 #436840

Cześć Wszystkim

Panowie i Panie mam na zbyciu kilka zł i chciałbym kupić używane kolumny do 2-2.5 tyś zł
Potrzebuję Waszej pomocy w doborze kolumn.

Obecnie gram na Rotel Ra 972 + Rotel RCD 930AX + Dali 5005.

Czytając trochę forum doszedłem do wniosku, że wzmacniacz jest na tyle dobry, że nie będę go w najbliższym czasie zmieniał. Generalnie mój obecny zestaw nie gra najgorzej, ale czasem zakuje w uszy wysokimi, czasem stopa perkusji o mało co mnie przyprawi mnie o zawał serca, a słuchając większości utworów czuję jakby były odtwarzane w tempie x2.


Czego oczekuję po zmianie kolumn:

1.) Delikatnego ocieplenia ( kocham wokal żeński)
2.) Więcej szczegółów w górnych rejestrach
3.) Mniej kującej góry
4.) Delikatnego „misia” na basie
5.) Muzykalności , plastyczności spójności
6.) Nadal basu ma być sporo

Moje typy:

1. Monitor Audio RS6/RX6
2. Dali Icon 6
3. Dynaudio 62/72/122 60/70
4. Avance Dana 509/AV 670
5. Może coś innego co doradzicie.

Pokój ok. 20 mk2

W grę wchodzą tylko używane kolumny i wolnostojące.

Słucham wszystkiego oprócz metalu , ciężkiego rocka, hip-hopu, jazzu i klasyki
Zazwyczaj słucham pop, dance czyli to co leci na wszelkiej maści MTV VIVA ESKA RMF

Wybierzemy coś razem , dzięki za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze kolumn do 2-2.5 tyś zł. UŻYWANE 2017/02/27 09:06 #436847

Avance zawsze, to dobre kolumny są, Monitor Audio też ale obawiam się, że uwypuklą cechy których chcesz się pozbyć. Jeśli chcesz pogodzić wodę z ogniem czyli więcej szczegółów ale żeby nie kłuły w uszy to polecam coś co ma zamontowany głośnik typu AMT. To taka niby wstęga ale działająca na innej zasadzie, pomijając zawiłości techniczne tej bardzo ciekawej maszynki, jest po prostu świetna w tym co robi. Jakie firmy ją stosują ? Obecnie serie modeli wypuścił Audiovector ale to będzie droga impreza, znacznie taniej i z gwarancją świetnego basu będzie się rozejrzeć za kilku, a nawet kilkunastoletnimi modelami firmy Elac. Sam mam i chwalę sobie bardzo. W nomenklaturze ELAC-a głośnik zwie się JET, więc każdy model który ma JET w nazwie ma wysoko-tonowy głośnik typu AMT.

allegro.pl/elac-137-jet-i6731366522.html - ja bym się spieszył ;), w razie czego jak nie zdążysz to przyjrzyj się jeszcze tym poniżej.
allegro.pl/elac-bs-204-2-i6723505672.html#thumb/6 - wiem, to podstawkowe, a Ty masz 20m2 ale nie zrobi to na nich wrażenia. Wiem, że cena przekracza budżet zwłaszcza, że trzeba dokupić podstawki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze kolumn do 2-2.5 tyś zł. UŻYWANE 2017/02/27 19:45 #436853

Posłuchaj Johnego to może być strzał w 10kę, ProAc w swoich podłogówkami też zaczął stosować wstęgi i podobno gra to przyjemniej dla ucha niż ich dotychczasowe szmaciane kopułki.
Niestety cena za takie D20R jest dla wielu zaporowa, ja wskoczyłem z podłogówki na monitor ProAca i jest bdb, jak by co zostały mi Eposy M15.2 modowane w cenie się zmieścisz wolf heh :) (żarcik)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Pomoc w wyborze kolumn do 2-2.5 tyś zł. UŻYWANE 2017/04/02 02:06 #437514

Panowie, nie wiem czy jest takim melomanem, aby kupić głośniki wstęgowe. Kolejną rzeczą jest fakt, że muzyki słucham też z komputera (Sound Blaster X-Fi ) Dodatkowo nigdy wcześniej nie brałem po uwagę firmy Elac jako kandydata na stanowisko do podpierania ścian w moim pokoju. Powiedzmy, ze kolumny mogę kupić nawet i do 3 tyś zł i tylko i wyłącznie używane , tak abym mógł sprzedać w razie czego bez straty.

Znalazłem kilka ciekawych opcji

allegro.pl/kolumny-paradigm-studio-40v4-...6756623.html#thumb/1

allegro.pl/avance-dana-680xt-kolumny-dun...4234971.html#thumb/2

allegro.pl/dynaudio-70-i6765592097.html#thumb/2

allegro.pl/dynaudio-audience-72-idealne-...tis-i6770342268.html

allegro.pl/2monitor-audio-rx-6-i6755879448.html#thumb/2

Najbardziej kręcą mnie "Dynki" tylko czy mój Rotel sobie z nimi poradzi. Przypominam posiadam RA 972

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze kolumn do 2-2.5 tyś zł. UŻYWANE 2017/04/02 18:45 #437526

posiadam starszy model tego wzmacniacz ra-971 bez pilota, 60W przy 8 ohm, 90w przy 4 ohm na jeden kanał.
Nie są to jakieś wydumane waty, a nawet powiedziałbym że jest ich więcej. Firma słynie z tego, że ma bardzo wydajne prądowo piece i podawane wartości bardzo często są zaniżane. Więc spokojnie, powinno być dobrze. Obie pary kolumn Dynaudio są 4 ohm, więc moc wzmacniacza automatycznie "większa" - patrz wyżej. 70 mają większą efektywność od 72 (o ile podane wartości z aukcji są prawidłowe) ale tym bym się zbytnio nie przejmował.
Same waty to jeszcze nie wszystko - patrz na dynamikę wzmacniacza (wielu producentów pomija tak istotny parametr nie wiem dlaczego) powyżej około 100-105 dB jest wystarczająco i efektywność kolumn od powiedzmy około 86 dB wzwyż. Im więcej tym lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Pomoc w wyborze kolumn do 2-2.5 tyś zł. UŻYWANE 2017/04/07 21:27 #437628

Night_Wolf_1985 napisał: Panowie, nie wiem czy jest takim melomanem, aby kupić głośniki wstęgowe. Kolejną rzeczą jest fakt, że muzyki słucham też z komputera (Sound Blaster X-Fi ) Dodatkowo nigdy wcześniej nie brałem po uwagę firmy Elac jako kandydata na stanowisko do podpierania ścian w moim pokoju. Powiedzmy, ze kolumny mogę kupić nawet i do 3 tyś zł i tylko i wyłącznie używane , tak abym mógł sprzedać w razie czego bez straty.
Znalazłem kilka ciekawych opcji
allegro.pl/kolumny-paradigm-studio-40v4-...6756623.html#thumb/1
allegro.pl/avance-dana-680xt-kolumny-dun...4234971.html#thumb/2
allegro.pl/dynaudio-70-i6765592097.html#thumb/2
allegro.pl/dynaudio-audience-72-idealne-...tis-i6770342268.html
allegro.pl/2monitor-audio-rx-6-i6755879448.html#thumb/2
Najbardziej kręcą mnie "Dynki" tylko czy mój Rotel sobie z nimi poradzi. Przypominam posiadam RA 972

Poradzi, ale szału nie będzie. Tam by się przydała końcówka 990/991 (albo najlepiej dwie:) )

ps
Widzę, że cytowanie leży na tym forum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
Ostatnia edycja: przez smykus_starszy.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator