HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

poradźcie w doborze ogółu - moje propozycje to 2016/09/23 09:51 #435393

witam poszukuje czegość ogólnie tj. muzyka, TV, xbox nabyłem takie kolumny www.euro.com.pl/kolumny-audio/pylon-audi...6qo88CFUSjUQodtNEDKg potrzebowałbym amplituner aby OK czysto i ładnie zagrało proszę o propozycję do 1500 zł- myślałem na tym Yamaha R-S202D
lub nad tym Yamaha Amplituner RX-V381

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

poradźcie w doborze ogółu - moje propozycje to 2016/09/23 10:46 #435395

Dzień dobry.
Jeśli zestaw będzie pracował w konfiguracji 2-kanałowej, jeśli nie zamierzasz budować systemu 5-kanałowego, zdecydowanie zwróć uwagę na urządzenia stereo (2-kanałowe). W przypadku segmentów Yamaha zwróć proszę uwagę na wyższy, lepszy model Yamaha R-N301 lub jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, model Yamaha R-N500 . Szczególnie ten drugi w pełni wykorzysta możliwości jakościowe kolumn, dodatkowo oferuje pełną funkcjonalność sieciową.
Jako alternatywa spójrz proszę także na Harman Kardon HK3700 . To także bardzo dobre połączenie z kolumnami Pylon Audio, także w pełni wyposażony amplituner sieciowy.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych modeli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

poradźcie w doborze ogółu - moje propozycje to 2016/09/23 13:59 #435400

dziękuje za odpowiedź, pytałem o 5 kanałowy sprzęt z tego względu bo wydawało mi się że jest to podejście bardziej optymalne i ma więcej funkcji a i tak sporosta wymaganiom kolum. Więc chyba mieć lepiej 5 kanałowy niż dwu bo nikt nie wie co w przyszłości się będzie chciało robić -) jak uważasz?
tak naprawdę chciałbym amplituner biały zeby ładnie się komponowało ze wszystkim ale z tego co widzę brak - nie wiedząc czemu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

poradźcie w doborze ogółu - moje propozycje to 2016/09/23 17:08 #435401

Tak naprawdę to pełną funkcjonalność sieciową możesz mieć z amplitunerów stereofonicznych, chociażby z modeli, które zaproponowałem powyżej. Natomiast wybór pomiędzy amplitunerem wielokanałowym, a stereofonicznym podyktowany jest ewentualną decyzją rozbudowania systemu. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że w podobnym budżecie kupisz system dwukanałowy o dobrą klasę lepiej brzmiący.
Tak więc decyzja należy do Ciebie. Jeśli jednak decyzja zapadnie na urządzenie wielokanałowe, proponuję minimalnie zwiększyć budżet i zastanowić się nad modelem Yamaha RX-V481 . To urządzenie brzmieniowo nieporównywalnie lepsze niż RX-V381, dodatkowo wyposażone w system MusicCast.

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

poradźcie w doborze ogółu - moje propozycje to 2016/09/23 20:12 #435402

To teraz troszkę namieszam pytając co Ty byś wziął na moim miejsci

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

poradźcie w doborze ogółu - moje propozycje to 2016/09/25 15:39 #435421

Kieruj się swoimi potrzebami, a nie czyimiś, czy salonu.
Jak słuchasz głównie muzyki to kupuj amplituner stereo, a jak oglądasz filmy z efektami to kup amplituner kinowy. Prościej już nie można .
Zestaw stereo zaoferuje większość jakość w muzyce ale też w filmie, bo porównywalny sprzęt kinowy musiałby być minimum trzy razy droższy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

poradźcie w doborze ogółu - moje propozycje to 2016/09/25 20:05 #435422

zawsze można zos optymalnego wziąć nie jestem ani melomanem ani kinomanem
raz sięsłucha muzyki raz ogląda film
dlatego chciałbym kompromis znaleść
stąd dylemat

dodam jeszcze ze chciałbym to wszystko spiąć z TV oraz X-boxem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fantomek.

poradźcie w doborze ogółu - moje propozycje to 2016/09/28 18:18 #435446

nikt juz nie popowie? podumuje?
q21 a Ty?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

poradźcie w doborze ogółu - moje propozycje to 2016/09/30 08:13 #435454

Krotka pilka.
Muzyka odtwarzana na sprzecie stereo zawsze zagra lepiej od tej opartej na amplitunerze kina domowego. Jezeli sluchaj muzyki i ogladasz filmy, radzilbym wzmacniacz/amplituner + 2 kolumny frontowe do stereo wspomagane subem w kinie (w sumie 3 glosniki), ich jakosc bedzie nieporownywalnie lepsza od 6 w tej samej cenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.
Ostatnia edycja: przez resspEct_84.

poradźcie w doborze ogółu - moje propozycje to 2016/09/30 08:19 #435455

chyba kompromisem dla tego wszystkiego będzie model yamaha RX-V479

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator