HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/22 09:37 #435377

Jezusicku to mi teraz pomieszali do konca :)
Te magnaty stoja w Austrii z tego co sprawdzilem i nie chce kupowac w ciemno bez odsluchu...
Zatem raczej je wyklucze.
Pytanie ostateczne co do wzmacniaczy.
Rozumiem ze mam pomijac nowe konstrukcje typu tego Marantza PM-6006?
Co jest zatem mocniejsze pradowo i bardziej gra dolem tez?
Rotel RA-980BX (sa tez jakies wersje RB i RC z tego co widze)
allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-980bx-i6493867965.html
allegro.pl/rotel-ra-980bx-hi-end-wzmacni...att-i6486523066.html
lub
allegro.pl/rotel-ra-980bx-audiofilski-mo...end-i6506358729.html
czy tez
Denon 1500R
allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-1500r-sz...ski-i6512866543.html
i
allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-1500r-gold-i6504583813.html
co ma mniej okrojony dol? Spotkalem sie z opinia ze Rotel ponoc troche dol ma mniej ogarniety (nie wiem, nie uzywalem, ale Ty Gawron tak wiec sie prosze wypowiedz).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NasE.

prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/22 09:40 #435378

Czy Denon gra cieplej?
i ostatecznie jak do tych dwoch sie odnosi proponowany NAD C 372?
allegro.pl/wzmacniacz-nad-c-372-i6492351574.html
i
allegro.pl/wzmacniacz-nad-c372-najwyzszy...1241083.html#thumb/6
do zadnego prawie z nich nie ma pilotow - czy mozna takowe gdzies latwo kupic czy temat niedostepny?
Jesli dobrze wyczytalem do 980 wogole nie miala nigdy pilota - taka uroda lat przez Y2K
I ostatnie pytanie jakbym chcial do tego jakiegos DACa dokupic to jakis konretny polecicie mi?
Z glosnikow to zostane przy paradigm 9v7 chociaz tamte za 2500 sie sprzedaly wiec bede czatowal i musze odsluchac (badz 7v4 jesli gosciu zejdzie z ceny aczkolwiek slyszalem ze dzwiek tam bardziej tekturowy jest?) chyba ze cos mi sie z audiomonitorow dzisiaj zaplanowanych do osluchania spodoba.
Dziekuje bardzo i nie dokladac mi wiecej kolumnowych nowosci, bo juz zwariuje :)

a cena nowych 9v7 oscyluje niby bazowo 5200-5300zl za pare, ale sa oferty po 4000-4600hmmm bac sie tego?
W sumie w Szczecinie tez mi zaoferowano 5200-10%.
allegro.pl/paradigm-monitor-9-v-7-hifi-k...owe-i6476162114.html
allegro.pl/kolumny-paradigm-monitor-9v7-...bla-i6253088165.html
allegro.pl/kolumny-podlogowe-paradigm-mo...v-7-i6477768097.html
ewentualnie czatowac na uzywki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NasE.

Re:RE: prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/22 11:07 #435380

Gawron___m napisał: w porownaniu do dwoch transformatorow denona


Po prostu, łatwiej jest upchnąć dwa małe zamiast jednego dużego. Bo to nie jest dual-mono.


Poza tym Marantz sypie wysokimi


Bzdura.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/22 11:23 #435381

NasE napisał: Rozumiem ze mam pomijac nowe konstrukcje typu tego Marantza PM-6006?


Bo po co przepłacać za nowość?

Idź do sklepu i każ sobie podłączyć Marantza PM8005 z Tannoy Revolution, to będziesz wiedział jaki dźwięk Ci odpowiada.

A na Allegro możesz kupić Marantza PM8003 lub KI Pearl Lite (to jest ten sam wzmacniacz w środku :) ) i do tego Tannoy Revolution DC6T. Większych kolumn do tego metrażu nie kupuj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/22 12:58 #435382

Bzdura.
Co z tego ze nie dual skoro w praktyce zachowuje sie jak dual?
Mnie tam rybka, nigdy nie polece czegos co ma max poboru 200W.
A te dwa male trafa nie sa specjalnie mniejsze niz to jedno z marantza.
Co moze marantz nie sypie wysokimi?Cale brzmienie opiera sie o rozjasnienie wlasnie tego zakresu.Znajdz sobie pomiar czestotliwosci to zobaczysz podbicie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Re:RE: prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/22 13:09 #435383

Rob Roy napisał: Hehe, Rotel nie jest japońską firmą? :D


Tak, a nawet nie. Pisałem już o tym dlaczego jest taki inny od reszty dalekowschodniego towarzystwa i dlaczego wygląda jak robiony pod gusta Europy i USA. Dziś to się trochę zaciera ale nadal widać wyraźnie zupełnie różne podejście do projektowania takiej elektroniki w Europie/USA i w Japonii, przynajmniej jeśli chodzi o urządzenia tanie.

Co do rotelowskich symboli:
RA - wzmacniacz zintegrowany czyli końcówka i przedwzmacniacz w jednej obudowie.
RB - stereofoniczna końcówka mocy
RC - przedwzmacniacz
Czyli trzeba kupić albo RA albo RB+RC i spiąć kabelkami.

W tym modeli za 1199,99 chyba brakuje zworek z tyłu łączących wyjście preampu i wejście końcówki, poza tym zdjęcia są tak zrobione że nie widać czy gałki nie są poobcierane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:RE: prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/22 13:17 #435384

Gawron___m napisał: Bzdura.
Co z tego ze nie dual skoro w praktyce zachowuje sie jak dual?
Mnie tam rybka, nigdy nie polece czegos co ma max poboru 200W.
A te dwa male trafa nie sa specjalnie mniejsze niz to jedno z marantza.


To Ty sobie czytaj tabliczki znamionowe, a ja pozostanę przy praktyce.
Bo jak puściłem u siebie muzykę na 100 dB, to mi się sąsiedzi z góry i z dołu pod drzwiami spotkali :)
A grało czysto i bez kompresji.

Co moze marantz nie sypie wysokimi?Cale brzmienie opiera sie o rozjasnienie wlasnie tego zakresu.Znajdz sobie pomiar czestotliwosci to zobaczysz podbicie.




audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/824-pm8003

Ja mam ten wzmacniacz w domu, to chyba wiem jak gra, co? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:RE: Re:RE: prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/22 13:27 #435386

Też mi się wydawało, że to raczej nie możliwe w klasie A czy AB. Cuda z podbiciem górnego skraju pasma to raczej w klasie D.
Choć znalazłem innym pomiar innego modelu i tam coś jakby nierównomierność widać ale czy to aż tak by się przekładało na brzmienie ?
www.stereophile.com/content/marantz-pm-k...#BYr6AqFTi4FOjilC.97

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/22 17:33 #435387

BTW
Z okazji nowej serii 06, w UK czyszczą półki z 05 i Marantza PM8005 można kupić za £559 czyli 2800 zł. :)

Ja pierniczę, funt po pięć złotych :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:RE: prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/22 18:12 #435388

Pewnie ze nie sypie wysokimi:) nie ma jezgotu, brzmienie jest wypelnione, dol kontrolowany nawet po wcisnieciu loudness, nie pozwala sie wywalic, pogubic. Jest tez lekko ocieplone... jednak i tak duze znaczenie bedzie mial dobor kolumn, zrodla, jak wczesniej pisalem zazwyczaj pomaga, nie przeszkadza. Bawie sie kolumnami... jak jest okazja kupuje i sprzedaje (takie hobby), wiec mial z czym pograc.
Jest na allegro... allegro.pl/wzmacniacz-marantz-pm-75-pilot-i6508522943.html zastaniow sie powaznie nad nim:)

Jesli chodzi o opinie ktore wyslalem zgadzam sie z tym jak opisuja jego brzmienie... a blisko czego stal jak testowali to mnie nie obchodzi za bardzo:) napisane jest ze pobiera 200w:) a to zle? mniejsze rachunki beda hehe nie znam sie za bardzo na tym... podobno sa jakies pionki co pobieraja z gniazdka 800w ale nie wiem jak to przeklada sie na brzmienie :P
Btw... te Paradigmy to nie jest najnizsza polka z ich oferty?... Kosztuja tyle bo dolar drogi:P a Magnaty ktore polecilem ostatnio byly na allegro za 4000tys czy 5000 tys. Wiec w POLSCE cene trzymaja i w dodatku sa ludzie co to kupuja:) ... troche mnie to martwi.
Z tym strojeniem zwrotnicy tez za bardzo nie ogarniam... ciezki temat.

I ostatnie pytanie... Czy sluchales tego Denona badz Marantza w ostatecznosci Rotela?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/23 09:31 #435392

No to wczoraj byly kolejne odsluchy.
z racji, ze salon to zrodlem byl Marantz PM-6006 i dla ciekawosci Onkyo 8150 ponownie obydwa spiete z jakims DACiem CA (tak dla porownania - w Onkyo dzwiek byl troszke podkolorowany, ale wrazenie mialem, ze raczej troszku gorzej sobie radzi z calym dzwiekiem jedynie niskie tony byly uwypuklone i "widoczne").
Sluchalem
- Monitor Audio Bronze
- Focal Chorus 726
- Dali Opticon 6
generalnie najlepiej (choc to tak nie do konca, bo zaden do konca mnie nie wzial) w porownaniu wypadl Focal.
Jednak nie wiem czy to wina zrodla, pomiesczenia czy po prostu tych kolumn, ale w kazdym jakos bylo dla mnie malo dolu.
Juz wiecej dolu mialy PSB i ELACi osluchiwane na poczatku tygodnia.
Nie wiem czy to takie kolumny czy takie zrodlo?
Generalnie myslalem ze cos bede wiedzial wiecej, ale dalej nie znalazlem tego czegos jeszcze...
Te magnaty z kolei nie sypia lup lup jak jakies JBLe z MM?
Lubie niskie tony i gdy sa mocno obecne oraz potrafiajace sie zaznaczyc, lecz nie chce zwyklego lupania jak z SUBa w bagazniku maloletniego kierowcy :)
A taki nowy Marantz 8005 z UK dobra cena? W PL ponad 4k wolaja :) ten PM-6006 jakos mnie nie urzekl choc nie wiem czy to wina kolumn czy wzmacniacza...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NasE.

prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/26 06:40 #435425

Co do oceny wysokich na glosniku wspolosiowym to tak bym sie nie wyrywal do oceny Rob.Poza osia glowna sa skutecznie wycinane.
Poza tym cena jest 1000zl wyzsza niz wspomnianego 1500r wiec nie bede sie klocil ktory gra lepiej.
Szkoda kolego ze ci uciekly.Paradigm mocno skoczyl z cena i ciezko ci bedzie dostac je za 2500zl.
Denon gra mocnym dolem,ocieplonym dzwiekiem i troszke zbyt odwazna gora.
Marantz rowniez gra wysokimi bo tak graja marantze,ich sygnatura dzwiekowa opiera sie na zabawa wysokimi tonami.Tyle ze bas odmiennie niz w denonie jest bardziej w drugiej linii gdy ten z denona od czasu do czasu lubi zaznaczyc swoja obecnosc.
Nie mowie ze marantz jest gorszy,cena jaka za niego krzycza wyraznie probuje manifestowac,jaki to super model.
Jak chcesz lepsze kolumny to na allegro sa nawet dwie pary bowers & wilkins cdm 7 se 2600-2800.
SE w nazwie jest b.wazne.
Rotel nie sluchalem ale do bowersow bedzie najlepszy z tego co w twoim budzecie latwo kupic.Pobor mocy tez ma sluszny wiec biedy nie bedzie.

Edit Jesli urzekl Cie pm 6006 to proponuje nie wybierac sprzetu na podstawie odsluchu, gdyz nie masz wyrobionego ucha i plata ci ono figle.
Jest to niski model i gra jedynie zarysem dzwieku,bez wypelnienia,oddechu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
Ostatnia edycja: przez Gawron___m.

prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/26 09:34 #435427

Gawron___m napisał: Jak chcesz lepsze kolumny to na allegro sa nawet dwie pary bowers & wilkins cdm 7 se 2600-2800.
SE w nazwie jest b.wazne.
Rotel nie sluchalem ale do bowersow bedzie najlepszy z tego co w twoim budzecie latwo kupic.Pobor mocy tez ma sluszny wiec biedy nie bedzie.

Jak ten B&W wypada w porownaniu do Paradigm 9v7? Jak one graja? Designersko i rocznikowo z tego co wyczytalem to dosc leciwe kolumny?
Gra to dolem rowniez? Masz na mysli ze najlepszy do nich bedzie Denon 1500r czy Rotel 980?

Gawron___m napisał: Edit Jesli urzekl Cie pm 6006 to proponuje nie wybierac sprzetu na podstawie odsluchu, gdyz nie masz wyrobionego ucha i plata ci ono figle.
Jest to niski model i gra jedynie zarysem dzwieku,bez wypelnienia,oddechu.

Nigdzie ,ale to nigdzie nie pisalem, ze mnie ten model urzekl,a wrecz pisalem ze mi czegos brakuje (nie wiedzialem tylko czy to wina wzmacniacza czy kolumn). Ucha na pewno nie mam wyrobionego mocno, ale jednak pewne aspekty dostrzegam i wiem czego szukam tylko nie znalazlem jeszcze :)
Dzieki Gawron za info odnosnie tego marantza.
EDIT czy bylo cos takiego jak Denon 1500RII
i czyms sie rozni od 1500R na plus/minus?
allegro.pl/denon-pma-1500-r-2-i6517248798.html
allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-1500r-sz...ski-i6512866543.html
oraz ostatnie pytanie jak sie ma do nich wszystkich rowniez
1560? Udalo mi sie juz doczytac, ze na pewno model starszy generacyjnie i ciezko dostepny.
2009-2010 chodzil jeszcze po 1000-1200zl jak pisza na forach :)
To jest model wyzszy i jakos wyraznie zauwazalnie lepszy bedzie?
allegro.pl/denon-pma-1560-i6507321059.html
temu niestety zli ludzie ukradli troszke z obudowy...

Przy okazji badania watku Magnatow Quantom 709 wpadlo mi gdzies jeszcze pozytywne info o tymze wzmacniaczu.

allegro.pl/sony-ta-f707-es-z-oryginalnym...7633096.html#thumb/8

Czy ktos moglby sie wypowiedziec jak on sie plasuje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NasE.

prosba o pomoc w doborze stereo 2016/09/27 12:32 #435436

Niestety modelu 1560 nie mialem u siebie, ale mam pewne watpliwosci.
Wersja r2 to pierwsze slysze,moze zmienil sie pilot i dlatego r2.Oczywiscie cena 1500zl za 1500r to cena do mocnej negocjacji.Kolega kupil za 1100zl,co prawda z uszkodzonym terminalem, ale zawsze.
1500zl to za wprost idealny stan.Jak sa zadrapania to gora 1300zl moim zdaniem.

Bowersy sa to cdm7 se to model dosc kultowy o wyrobionej sygnaturze brzmienia.
Sa to kolumny z wyzszej polki niz monitor7 i wiecej wymagaja od wzmacniacza.Rotel i bowersy to bardzo popularne laczenie.Ja bym wzial Rotela 980.

Co do sony i serii ta-f jest ceniona a ceny sa zawyzone.Za dobry model trza zaplacic ponad 2k.I poza tym nie lubie sony, tego dzisiejszego,ale awersje mam i w audio sa lepsze marki.

Ps, tez kiedys mialem mniej wyrobione ucho i sam sie nabralem na tanszy model.Dlatego tobie polecam zaczac od absolutnego minimum jak denon 1500 czy rotel 980

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator