HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/08/31 21:24 #435088

Panowie zdecydowalem sie zakupic Audio DG precision2 i potrzebuje jakis Dac do tego.Myslalem o ofercie a-gd i w sumie najpier chcialem ktorys do 1500zl ale spodobal mi sie ten drozszy nfb29.
Tylko nie bardzo wiem jakie wejscia musze miec w urzadzeniu, zeby podlaczyc smarkfona i PC .
Nfb 29 ma analogowe wejscie rca.A w przypadku tanszego musialbym przekladac usb miedzy telefonem a PC.Dobrze rozumiem?
W sumie chyba mam coaxa czy optica w PC ale powinienem chyba uzyc USB?
Pomozcie bo chce sobie razem z Dac zamowic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/08/31 23:00 #435089

telefon do stacjonarnego DAC'a za poocą USB? :unsure: woow, IMO mocno karkołomny pomysł, zapytaj dystrybutora czy to w ogóle możliwe jest.

Będziesz potrzebował przewodu usb OTG i telefonu wspierającego takie zabawy, no chyba, że masz japko, bo jak masz japko to nie wiem jak to jest.


BTW: w sumie po co podpinać telefon skoro komp będzie podpięty?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/01 07:36 #435091

Telefon to HTC desire 820 z andkiem 6.0.1
Najchetniej to chcialem tel pdlaczac z wyjscia sluchawkowego za pomoca 3,5mm na 2RCA, ale dac ten tanszy nie ma takiego wejscia :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
Ostatnia edycja: przez Gawron___m.

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/01 12:30 #435094

ten HTC ma tak fantastyczne wyjście słuchawkowe, że warto używać go jako źródła po analogu?
Telefon możesz zawsze bezpośrednio podpiąć do wzmacniacza, tyle, że obawiałbym się poważnie o poziom głośności - szumu, przy takim podłączeniu.

W czym ten telefon jest tak szczególny, że nie możesz zastąpić go komputerem? Serwisy streamingowe działają lepiej na komórce niż na PC?

Jeśli telefon nie dogada się z tym DAC, to zawsze możesz kupić do kompa odbiornik Bluetooth, przesyłać z komórki dźwięk na kompa i dalej z kompa na DAC.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/01 18:52 #435096

Htc ma dobre wyjscie sluchawkowe, ale wyzej wala nie skoczy wiadomo.
Generalnie chodzi mi o to zeby jak juz zainwestuje 3,5k w Dac abym mogl go uzywac z kilkoma zrodlami.
Nie znam sie na przetwornikach dac i metodach polaczec i chcialbym miec mozliwosc np zabrac dac i telefon do kogos na impreze np.Moze dokupie plikograja.Chce kupic dac przyzwoity za cene i zeby byl funkcjonalny i posiadal wiecej wejsc.

Co do wzmacniacza za cene precision2 moze cos uzywanego lepsze bedzie?A no i jeszcze sluchawki potrzebuje,mysle o ponownym zakupie dt770 pro ale tym razem 250ohm.Jest jakas alternatywa dla nich?Wolalbym zamkniete.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/01 19:57 #435097

Zapomnialem o najwazniejszym.Co znaczy single ended?tylko przy nfb29 tak napisane.
A druga sprawa to po co sa wejscia analogowe w dac skoro jakosc dziurki sluchawkowej ma znaczenie?
Generalnie fajnie by bylo jakby mi ktos naswietlil roznice mozliwosci w podlaczeniu urzadzen do Dac.Ja wytypowalem 11,32 i nfb 29 ,bo te dedykowane to w ogole bida tylko do jednego zrodla.
A moze Dac innej firmy?Teraz multum tego jest a ja wypadlem z obiegu i slysze jakes nazwy Matrix itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/02 12:24 #435100

DAC - z sygnału cyfrowego robi analogowy, jeśli ma jakieś wejścia analogowe to one pomijaj układ przetwornika cyfrowo - analogowego, bo to już jest sygnał analogowy podawany na przedwzmacniacz, czyli bida jednym słowem w przypadku podpinania telefonicznego wyjścia słuchawkowego.

Sens to ma taki (wejścia analogowe w DAC ), że jeśli DAC ma preampa w sobie i podpinasz do niego bezpośrednio końcówki mocy, wtedy możesz np. podpiąć analogowo np. CD jeśli chcesz korzystać z przetwornika wbudowanego w CD, czy magnetofon, czy preamp gramofonu, czy każde inne źródło analogowe.

DAC innej firmy, czemu nie, ale rynek jest tak duży, że sporo czasu ci zajmie zorientowanie się w nim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/02 14:51 #435101

Aha ,dzieki bardzo.Jakbys jeszcze mi powiedzial co to ten single ended i jakie dodatkowe wejscia zyskam miedzy nfb11.32 a nfb29?Bo moze mi nie beda potrzebne a podejrzewam, ze jakoscia dzwieku podola i 11.32 a 2 tysiace w kieszeni.Doloze to zmienie moze kolumny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/04 19:07 #435123

'Single Ended' (SE) w dosłownym tłumaczeniu oznacza 'pojedynczy koniec' i odnosi się przede wszystkim do konfiguracji ostatniego stopnia (stopnia prądowego) we wzmacniaczach mocy....

resztę przeczytaj tutaj: audio.com.pl/vademecum/faq/stereo-wzmacn...oznacza-single-ended

teraz też załapałem , w przypadku tego dac,a wejścia analogowe są też po to by na słuchawkach móc posłuchać z analogowych źródeł, np. magnetofon ...


porównania nie zrobię, sam musisz przeczytać specyfikacje i się zastanowić co ci się bardziej przyda,


BTW: pamiętam, że ktoś kiedyś z forum kontaktował się z dystrybutorem w celu wypożyczenia sprzętu czy jakoś tak, szczegółów nie pamiętam, ale zawsze lepiej sprawdzić na własne "uszy"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/05 07:04 #435125

Dzieki!!!
Juz zapomnialem co znaczy SE.Z tego co wyczytalem to w przypadku DAC, SE sprawdzi sie wysmienicie gdyz nie ma potrzeby wyciskania jakiejs duzej mocy z tego, tym bardziej w klasie A.

Z tymi wejsciami/wyjsciami to mi sie w oczach troi.Narazie podepne PC.Gdybym chcial cd czy plikograja to coaxial, od biedy swiatlem.
No nic pomyslimy.
Ciekawe ile trzeba wplacic zaliczki aby sprowadzili mi tego Precision2.Bo nie chce mi sie czekac pozniej 2 lub 3 tygodnie.Mogli by sprowadzic rownolegle jak ja oczekuje na kase :)
I jeszcze ten opcjonalny pilot.Znalazlem go na zagranicznych stronach to 50$.Tak myslalem ze do 300zl sie zmieszcze :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/20 03:47 #435326

Siemanko po przerwie.Nie bede zakladal nowego tematu bo nie ma sensu.
Otoz zaczalem sie rozgladac za kolumnami uzywanymi.Jakiez bylo moje zdumienie kolejnego wzrostu cen produktow Paradigma.Wtf? 4 tysiace za malutkie 7v7?Juz calkiem zdurnieli.14k za studio 100v5.
Wzial bym te 60v5 ale 5k za kolumny z 14cm przetwornikami i gownianym zejsciem basu mnie odstrasza.
Znalazlem uzywane focale 826v za 4k ,ale troche boje sie, ze precision2 bedzie ciut za maly do nich.
Za 2600 sa cdm7 se ,ale strasznie brzydkie sa.
Jesli chodzi o nowe kolumny to dali ikon sa niemal dwukrotnie drozsze niz mk1 hahahaha.
Jak tak dalej pojdzie to hiperinflacja poleci tak szybko, ze ludzie nie dozyja waloryzacji o 30 zl.
To jest kutwa kpina.Jak kiedys zarobki w Polsce byly 800zl to bylo to wiecej niz dzisiejsze 2 tysiace.Ceny zywnosci sa sztucznie utrzymywane dlatego Polacy nie mra z glodu na ulicach.Masakra jakas.
A na forum gdy powstaja tematy zakupowe to kwoty sa identyczne jak 10 lat wstecz.Wniosek?Otoz sluchamy na coraz tanszym sprzecie.Glownie z niemieckich i angielskich smietnikow.
Chetnie kupie studio 60v3 lub v4 za rozsadne pieniadze.Tylko pytanie ile to jest rozsadne?Bo kolumny kosztowaly 6500zl a teraz kosztuja 9k.Jak ktos mi krzyknie 5k to moge tylko w czolo postukac :)
Ehhh najciekawsza opcja jaka znalazlem to Opera Classica quinta za 7500zl choc moze tam jakas minimalna jest.
Sie rozpisalem,ale emocje xd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/20 18:00 #435341

Z poprzedniego posta ciezko zrozumiec o co mi chodzi.
Chodzi mi o polecenie kolumn w okolicach 5k uzywanych.Glosniki musza charakteryzowac sie dobrym powerem i grac przy tym dosc uniwersalnie.Nie chce chirurgow i nie chce zamulonego dzwieku.
Gosc sprzedaje Sonus Faber Domus ale z subem i centralnym.Jak warto to bym zagadal o same kolumny.
Na ten moment nic ciekawego nie ma kurde.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/24 20:13 #435411

Gawron czy udało ci się kupić AGD Precision 2?? Jak możesz zdradzić to gdzie i jesli to nie tajemnica to za ile??Jak szukałem tego wzmacniacza powiedziano mi że zakończono produkcję!! Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/09/25 10:48 #435414

Jeszcze nie zamawialem bo czekam na pieniadze.To mnie zmartwiles.
Jesli tak bede musial kupic danszy Dac i dolozyc do Master - 10.

Planowalem brac ze strony 4hi-fi.Widzialem ze nie ma go juz w ofercie, ale na necie gdzies czytalem ze w 2 tygodnie moga sprowadzic.Jesli produkcja zakonczona to lipton, zostaje tylko second hand.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
Ostatnia edycja: przez Gawron___m.

Wzmacniacz i DAC do kompletu. 2016/10/03 14:28 #435487

Jednak zweryfikowalem swoj wybor i Master 10 troche mi nie pasuje.I cenowo i uzytkowo bo bierze 130W na biegu jalowym wiec za prad sie nie wyplace(i tak juz mam za duzy rachunek).

Wobec powyzszego szukam wzmacniacza uzywanego do 5-6k zl.
Nie chce starocia i nie chce chucherka.15kg w gore :)

Narazie znalazlem na ebayu Nada M3 i Magnum Dynalab md308.Oba w okolicach 6k.
Ponoc ten magnum to na bazie simaudio moon i5?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator