HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Podłogowe do 3000 do marantza sr6005 2016/08/23 21:32 #435058

Witam,,proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego dylematu. Mam w tej chwili ampli marantz SR6005 oraz do tego Dali Zensor 1. Chciałbym zmienić te kolumny ( zensory przenieść na tył) na coś mocniejszego ( w pokoju mniej więcej kwadrat ok 25m.
Zastanawiam się nad poniższymi modelami :
podłogowe
Zensor 5 lub 7
Polk Audio TSx330T
Indiana line tesi 560
Tannoy mercury 7.4

Podział muzyka / film - 50/50 - z czasem pewnie przewaga muzyki
Ampli na tą chwilę nie chcę zmieniać na typowy wzmacniacz. ( może w przyszłym roku cos z main in)
Muzyka to głownie pop z domieszkami R&B i lekkiego rocka, rzadziej poważna ; bez "ciężkiej muzy"
Pokój w bloku , więc nie słucham muzyki bardzo głośno.
Co sądzicie o moich propozycjach?
Czy jakieś inne kolumny lepiej by się zgrały z moim marantzem?
Dzięki z góry za podpowiedzi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podłogowe do 3000 do marantza sr6005 2016/08/24 09:30 #435059

to w końcu ma być stereo czy kino? kino będzie potrzebowało centralnego, który by zachować spójność brzmienia powinien być z tej samej serii co fronty.

Podejmij decyzję wstępną, dwa kanały czy 5.1?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podłogowe do 3000 do marantza sr6005 2016/08/24 09:51 #435060

Przepraszam nie dodalem.Srodkowy glosnik tez mam. Mam tez malutkie tylne ale te po zamianie poszlyby w odstawke wzamian za zensory 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podłogowe do 3000 do marantza sr6005 2016/08/25 10:28 #435063

jeśli to ma być kino to środkowy powinien być dopasowany do centralnego, i wtedy dopasowujesz fronty do tego co masz, albo kupujesz fronty a potem do nich dokupujesz centralny.

Niestety nic nie zastąpi twoich uszu, sam musisz iść i posłuchać co jak gra.
Tym, ze z tyłu są dali to bym się nie przejmował przy wyborze, odsłuchach frontów. Zawsze wszystko można sprzedać. A może wręcz przeciwnie, jeśli obecny zestaw jest wystarczający do kina, to może warto go zostawić i pomyśleć o zakupie zestawu do słuchania muzyki?

przejrzyj ten wątek (jeśli nie ten język to użyj tłumacza googli)
www.whathifi.com/forum/hi-fi/pm-6005-what-speakers-to-consider

Teraz napiszę co ja by zrobił na twoim miejscu -> wybrałbym stereo, jeśli ten marantz sprawdza się w stereo to bym go zostawił, tylko dokupił mu lepsze kolumny (a pozostałe sprzedał). Jeśli nie to sprzedałbym wszystko i kupił wzmacniacz stereo + kolumny, potem rozejrzał się za jakiś odtwarzaczem sieciowym z dac (bo odtwarzacz CD już mam).

Ale to ja, ty sam musisz zdecydować. To tobie ma pasować jak co gra a nie "fachowcowi z internetu", nic nie zastąpi odsłuchów, koło marantza nawet nie stałem, dali 7 (całego zestawu kinowego) z bardzo mocnym onkyo słuchałem u kumpla, było czadowo, mocno, energetycznie, ,zrywało beret z głowy, do kina i koncertów super! Normalnej (swojej) muzyki na tym nie słuchałem, bo kumpel słucha zupełnie innych rzeczy niż ja, płyt ze sobą nie miałem, bo jak się potykamy to "na wódkę" a nie na odsłuchy.

Nie piszesz skąd pomysł na takie zmiany, czego ci brakuje, co ci przeszkadza w obecnie posiadanym sprzęcie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podłogowe do 3000 do marantza sr6005 2016/08/25 11:30 #435064

Witam,
W obecnej konfiguracji brakuje mi dobrego basu w muzyce i w filmach.W muzyce także jakby wypelnienia przestrzeni pokoju muzyka.Dodatkowo jakby malo deatalu bylo przy cichym sluchaniu...Slucham z odleglosci ok 2,5 - 3m od glosnikow przednich. Centralna kolumna to energy cc100 uwazam ze niezle sie sprawuje wspolnie z zensorami.Na tyle mam slabiutkie plaskie kolumny pioneera ze zdekolmpletowanego plastikowego zestawu.Podejrzewam ze w filmach mocno obciazaja prądowo ampli - maja pewnie pon 4 ohm.Dlatego mysle nad przesynieciem tych zensorow 1 na tyl.
Mysle jeszcze nad jednym rozwiazaniem.mianowicie sprzedaz zensorow 1 i kupno uzywanego wzmaka z main in np pm7001 oraz frontow ..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator