HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw do mieszkania - do 10 tys. 2016/08/12 14:10 #434983

Witam,

na wstępie pozdrawiam wszystkich :) .

Uważam, że każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie,
dlatego na takim forum piszę o poradę i pomoc w sprawie zakupu takiego zestawu, bo nie znalazłem podobnego wątku.

Salon ok. 25 metrów. Zestaw do słuchania muzyki (+ playlisty Tidal z Play, radio internetowe) - zawsze coś gra + filmy i muzyka z kablówki, czasami Blu-ray z PS4. Lubię miękkie, głębsze brzmienie.
Jak mam wybór to wybieram polską produkcję - taki mój mały patriotyzm :), dlatego jak stwierdzicie, np. że pylon audio diamond są ok, to tym lepiej.
Wystarczą mi dwie kolumny, no i najlepiej w kolorze biały/czarny fortepianowy, bo tak urządzone mieszkanie, a kolumny to też mebel.
Do tej pory przez 12 lat używałem amplituner Yamaha 668 a kolumny wharfedale cristale, jak kupowałem to było finansowe wyzwanie)

Z góry dziękuję za pomoc i porady, bo wiadomo, żeby wydać to trzeba najpierw zarobić.
Jak wyjdzie cenowo taniej to tym lepiej, jak trochę drożej, a warto to też do zastanowienia, bo ma cieszyć i na lata.

Pozdrawiam Mariusz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do mieszkania - do 10 tys. 2016/08/13 09:11 #434992

twoja forsa, twoje uszy, twoje upodobnia, skąd mamy wiedzieć jaki dźwięk lubisz, jaka muzykę słuchasz?
może lubisz małe składy jazzowe, może duże orkiestry symfoniczne, a może rocka słuchasz na granicy przesteru bo "ma być jak na koncercie" (basik ma masować podroby a gitary i blachy wiercić w uszach).

Lubię miękkie, głębsze brzmienie.

nie rozumiem co przez to chcesz powiedzieć, sporo midbasu i wycofana góra?



Zastanów czy chcesz kombajn w sensie sieciowego amplitunera stereo i kolumny do tego, czy wolisz to podzielić
na wzmacniacz stereo i do niego podepniesz kolumny i jeszcze jakiś odtwarzacz sieciowy?

W amplitunerach sieciowych stereo to za bardzo w twoim budżecie nie ma co wybierać, Yamaha i onkyo, oczywiście najdroższe modele. W przypadku klocków dzielonych otwiera się przed tobą mnóstwo możliwości, bo wzmacniaczy stereo jest sporo.


Pozwól sobie pomóc, idź posłuchaj sprzętu, zobacz jaki dźwięk ci pasuje, napisz czego w ni szukasz, i poczytaj o amplitunerach sieciowych, jak i odtwarzaczach, podejmij wstępne decyzje, ale najważniejsze to byś sam posłuchał i określił co ci się podoba, nawet jeśli nie potrafisz pisać o dźwięku, ale napiszesz, że słuchałeś tego i tego, i to ci się podobało, i chciał by tylko było troche mnie/więcej wysokich czy basu to wtedy będzie nam łatwiej.
bo to twoja forsa, twoje uszy, twoje upodobnia,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do mieszkania - do 10 tys. 2016/08/13 22:57 #434998

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wielkość salonu oraz założony budżet, zdecydowanie pozostałbym przy kolumnach Pylon Audio Diamond 25 , natomiast jako elektronikę zastosowałbym system Cambridge Audio - wzmacniacz CXA60 z odtwarzaczem CXN . Całość trochę przekroczy założony budżet, jednak moim zdaniem to system, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować brzmieniowo i funkcjonalnie przez lata.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Zestaw do mieszkania - do 10 tys. 2016/08/16 10:39 #435010

wdehe napisał:

Lubię miękkie, głębsze brzmienie.

nie rozumiem co przez to chcesz powiedzieć, sporo midbasu i wycofana góra?


Obstawiam brzmienie wykonturowane czyli przydałby się sprzęt z gałęczką "loudness" - czyli np. Yamaszka.

Co do Pylonów to miałem okazję słuchać jedynie modelu Sapphire 25 i brzmiało przyjemnie, nie spektakularnie czy "ciekawie" w jakiś wynaturzony sposób, po prostu zdrowe przyjemne brzmienie. Mniejszych modeli nie znam, więc zdecydowanie radzę najpierw posłuchać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Zestaw do mieszkania - do 10 tys. 2016/08/27 22:33 #435067

Pozdrawiam wszystkich,

ja myślę że te www.unikatoo.com/audiovisual-loudspeaker-minotaur.html by się nadawały.

Tylko cena nie podana ale zawsze to można zapytać.


Pozdrawiam
Irek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do mieszkania - do 10 tys. 2016/08/31 15:27 #435085

osobiscie polecam firme onkyo ale z nieco wyzszej polki typu amplituner 818 lub wyzej ale istotnym warunkiem sa kolumny , czyli jesli wzmacniacz kosztuje okolo 3 tys zl lub wiecej ,to w podobnej cenie musza byc kolumny!. Prosze pamietac ze kupujac sprzet ,nawet audiofilski za znacznie wieksza kwote trzeba sie osluchac na nowo z dzwiekiem , bo to nie to samo co sluchanie muzyki z radia czy compact disk ze sredniej polki lub nizszej. Slucham muzyki roznych gatunkow od ponad 30 lat ale gdy kupilem zestaw za prawie 10 tys zl dopiero dojrzalem i zrozumialem jak wielkie znaczenie i nowe podejscie do dzwieku trzeba miec aby to zrozumiec i uslyszec. Po instalacji tej aparatury i wlaczeniu bylem zdegustowany dzwiekiem bo liczylem na spektakularne efekty, ale tak nie bylo. Dopiero po jakims czasie ( 1- 3 m-ce) zrozumialem ,mimo ocen moich znajomych ktorzy sluchali tej jakosci przez godzine ,dwie twierdzac ze to takie sobie, byli w bladze. Po tym czasie ( moze to kwestia docierania kolumn Tannoy Revolution 6 ) zaczolem dostrzegac jak szeroka jest skala dzwieku. jego roznorodnosc , gradacja a przeciez chodzi o uzyskanie ciekawej roznorodnosci osluchu a nie monotoni gdzie dominuje bas i sobrany. Prosze uwierzyc ze nawet sluchajac jakosci flac lub tidal mozna , wsluchujac sie w muzyke , odkrywac jej aspekty na nowo. Mysle ze rozsadnym ( na dzen dzisiejszy) jest wydatek okolo 10000 zl na sprzet ale z zastrzezeniem ze nie bedzie ktos sluchal muzyki jak leci ale wsluchiwal sie gleboko w jej walory akustyczne , linie melodyczna , dynamike, a w tedy kazde z nas doceni jej jakosc i co wazne - na czym polega dzwiek audiofilski. pozdrawiam .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do mieszkania - do 10 tys. 2016/09/07 07:28 #435164

Dziękuję wszystkim za wpisy.
Ostatecznie po kilkunastu odsłuchach, przewertowaniu magazynów audio i Youtube, stron internetowych wybrałem zestaw:
ProAc Response D20R
Rotel RA-1592
Bluesound Node2.
Zestaw odległy od tych 10 tys., ale w międzyczasie co odsłuch półka cenowa samoistnie się zwiększała.

Pozdrawiam
Mariusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator