HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc przy wyborze starszego amplitunera 2016/07/28 22:38 #434772

Cześć koledzy, zwracam się do Was szanownego grona o pomoc w wyborze jakiegoś budżetowego (do 150 zł), starszego ale w miarę przyzwoicie grającego amplitunera.
Otóż wpadłem na być może dla niektórych głupi, pomysł zakupu amplitunera wraz z głośniczkami do garażu (pomieszczenie standard 3x6m). A ponieważ zdarza mi się dużo siedzieć w garażu, więc sobie pomyślałem, dlaczego nie miałbym sobie posłuchać cicho sączącej się muzyczki przy piwku ;)
Mam na oku takie modele:
1. Kenwood KR-A4020 - z tego co wiem to był podstawowy model z trzech produkowanych w owym czasie tzn. chyba w 1991 lub 1992 r.
2. Onkyo TX-7220
3. Dual CV 6020 - to te tańsze modele Studio Concept,droższe były Audiophile Concept czy jakoś tak.
Podobno ludzie są bardzo zadowoleni z niektórych modeli Duali. Zaglądałem nawet na fora "miłośników" duali i niektórzy twierdzą, że ich brzmienie miażdży nierzadko niejedne denony, onkyo, yamaszki czy inne. Ale wracając do rzeczy, ampli miałby być docelowo podpięty do jakichś przyzwoitych monitorków o mocy 20, myślę że max 30W. Generalnie lubię sobie cicho posłuchać mjuzik bez pałowania.
Preferuję brzmienie o zrównoważonej charakterystyce, tzn. z dobrze kontrolowanym, mięsistym ale nie bez przesady lejącym się basem, ładnie grającym środkiem nie takim wycofanym, że wokali nie słychać i przyjemnie grającą górą bez ostrych i natarczywych tonów. Fajnie jakby miał charakterystykę taką bardziej przestrzenną.
W domu natomiast mam ampli YAMAHA RX-797 i do tego podłogowe JAMO S606, które w tym zestawie jak dla mnie grają bardzo przyzwoicie.
Koledzy pomóżcie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez maglev. Powód: literówki
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator