HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/28 20:10 #434766

Proszę o pomoc w wyborze DAC'a...
W tej chwili zastanawiam sie nad Asusem Essence(muses), NuFroce'm Dac80... własciwie nie zastanawiam, a czytam dużo "internetu" i wypada na te urządzenia :unsure: Jestem ciekaw jakie macie doświadczenie odnośnie tego sprzętu.
Na Dac'a moge przeznaczyć... powiedzmy 4 tyś. Może AudioGD? Wszystkie chwyty dozwolone. Nie boję się używek :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/28 21:37 #434769

Audio GD mam od 1,5 roku i z czystym sumieniem polecam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/29 17:37 #434781

wOOOOOw ostro dzieje sie na SHOUTBOXie. Jaki to konkretnie model?

Pytam gdyż wspólnie można podjąć tą decyzje... jeśli warto mogę dopłacic trochę więcej.... zapłacić mniej tez mogę.
Dobieranie dac'a pod aktualny system nie ma sensu wg. mnie. Lubię eksperymentowac... jest jakis best buy ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/30 01:03 #434787

Ja mam NFB 27. Zalezy czego potrzebujesz, czy chcesz mieć regulację głośności, wzmacniacz słuchawkowy itd. Ja potrzebowałem DAC i przedwzmacniacza. NFB 28 ma w zasadzie to samo, ale z dużo gorszym zasilaniem. Poza tym zależy jaki charakter dźwięku lubisz. AGD grają bardzo linjowo i detalicznie co nie znaczy, że ostro. Nie chcę używać określeń, że te przetworniki sa w swojej cenie bezkonkurencyjne , swietne czy cos tam, bo brzmienie dla mnie swietne dla innego może już takie nie być. W każdym razie warto tą firmę brać pod uwagę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/30 14:03 #434792

U mnie bardzo dobrze się sprawuje Arcam rDAC + dedykowany zasilacz Tomanek.
Z komputerem łączy go najtańszy światłowód, żeby nie było brumu, i też jest super.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/30 14:08 #434793

Elaminer napisał: Pytam gdyż wspólnie można podjąć tą decyzje... jeśli warto mogę dopłacic trochę więcej.... zapłacić mniej tez mogę.
Dobieranie dac'a pod aktualny system nie ma sensu wg. mnie. Lubię eksperymentowac... jest jakis best buy ???


Tak naprawdę, to chcesz DAC czy może jednak streamer?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/30 16:02 #434796

raczer napisał: U mnie bardzo dobrze się sprawuje Arcam rDAC + dedykowany zasilacz Tomanek.
Z komputerem łączy go najtańszy światłowód, żeby nie było brumu, i też jest super.


No jeżeli musisz stosować połączenie optyczne , żeby nie było brrrrrum to już coś jest nie tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/30 21:08 #434798

Daca nie streamer... Posiadam cd, laptopa... wiec jesli dobrze rozumiem bede mogl podpiac daca do tego:P Mozliwe tez ze kupie jakies monobloki wiec dobrze aby mogl robic za przedwzmacniacz.... jesli dobrze mysle :blink:
Glownie zalezy mi na tym, aby dac oferowal lepszy dzwiek o klase, badz wiecej, niz odtwarzacz cd ktory aktualnie posiadam.

Jest tez opcja kupna "Benchmark DAC1 pre".... ile jest wart? Brac pod uwage?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Elaminer.

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/31 00:41 #434799

alias27 napisał:

raczer napisał: U mnie bardzo dobrze się sprawuje Arcam rDAC + dedykowany zasilacz Tomanek.
Z komputerem łączy go najtańszy światłowód, żeby nie było brumu, i też jest super.

No jeżeli musisz stosować połączenie optyczne , żeby nie było brrrrrum to już coś jest nie tak.

Nie sądzę, właściwie to nie brum, tylko takie delikatne pierdzenie, które dopiero przy większych głośnościach jest uciążliwe. Jest u mnie kilka typowych czynników, które się na to składają. Sam zasilacz impulsowy komputera generuje zakłócenia. Kabel ma ma kilka metrów, więc działałby jak antena. Piecyk ma moc 250 wpc i duże wzmocnienie napięciowe, a głośniki tubowe (które muszę tłumić L-padem) dużą skuteczność.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/31 00:54 #434800

A streamer jest wolny od takich problemów - zwłaszcza po Wi-Fi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/31 08:39 #434801

raczer napisał: ... Kabel ma ma kilka metrów, więc działałby jak antena.


Zapytam bez żadnych podtekstów: czy to oznacza, że jednak budowa kabli ma jednak istotny wpływ na jakość brzmienia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/31 09:29 #434802

raczer napisał: U mnie bardzo dobrze się sprawuje Arcam rDAC + dedykowany zasilacz Tomanek.
Z komputerem łączy go najtańszy światłowód, żeby nie było brumu, i też jest super.


To tak z ciekawości zapytam jeszcze skąd masz ten sygnał optyczny do zasilania DACa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Re:Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/07/31 23:34 #434819

Rob Roy napisał: A streamer jest wolny od takich problemów - zwłaszcza po Wi-Fi :)

Za to ma inne - żaden streamer nigdy nie będzie tak uniwersalny i elastyczny pod względem konfiguracji, jakości brzmienia itd. jak połączenie PC + DAC.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/08/01 00:06 #434820

raczer napisał: żaden streamer nigdy nie będzie tak uniwersalny i elastyczny pod względem konfiguracji, jakości brzmienia itd. jak połączenie PC + DAC.


Ja mam Transport + DAC i nie wiem dlaczego pecet miałby być lepszy w jakości brzmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Przetwornik cyfrowo-analogowy. 2016/08/01 00:20 #434821

Adam Szulc napisał:

raczer napisał: ... Kabel ma ma kilka metrów, więc działałby jak antena.

Zapytam bez żadnych podtekstów: czy to oznacza, że jednak budowa kabli ma jednak istotny wpływ na jakość brzmienia?

Zależy jak zdefiniujemy jakość. Budowa kabla na pewno ma znaczenie jeśli chodzi o wpływ zakłóceń zewnętrznych na przesyłany sygnał. Tak więc dobre ekranowanie to zawsze podstawa, a w razie potrzeby połączenia zbalansowane albo nawet wysokonapięciowe, jeśli kable są bardzo długie (instalacje estradowe). Jeśli więc mierzymy jakość obiektywnie, jako np. odstęp sygnału od zakłóceń w dB, to oczywiście kabel może istotnie zaszkodzić. Ale jeśli chodzi o jakość "audiofilską", czyli subiektywną, to trudno coś powiedzieć, bo wszystko zależy od wyobraźni aparatu pomiarowego ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator