HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Początkujący - zakup budżetowych kolumn stereo. 2016/07/21 15:59 #434660

Witam,

wreszcie nadszedł czas, że mogę powolutku, żółwim tempem wchodzić na ścieżkę cieszenia się ze słuchania muzyki. Pozwala mi na to subtelna zmiana sytuacji finansowej.

Dotąd używałem wzmacniacza od wieży Sony LBT-D309 (i nadał dość długo, pewnie jeszcze wiele miesięcy będę go używać) i kolumienek od wieży Panasonic SA-AK 40.
To już trwa kilkanaście lat. To nie tak, że nie mam co na talerz wrzucić, ale najwyższym priorytetem jest u mnie rodzina, i miałbym wyrzuty sumienia inwestując w swoje fanaberie ich kosztem.

Moim zdaniem wąskim gardłem są oczywiście kolumny i od nich powinienem zacząć.

Czy moglibyście zaproponować mi jakieś kolumny obecnie dostępne na Allegro lub w OLX w granicy do 30km od Poznania w kwocie około 300zł?

Drugim moim krokiem będzie pewnie wzmacniacz. Oczywiście w zależności od waszych porad.

Przy takim budżecie chyba nie ma sensu definiować muzyki, ale na wszelki wypadek: muzyka uniwersalna - ok klasyki, przez jazz, pop rock trance i metal. O ile lubię metal to do jakości brzmienia tego gatunku przykładam najmniejszą wagę:).

Źródło - komputer i karta Sound Blaster Audigy ZS2

PS
Czy Spotify i telefon Lumia 950 jest bardzo złym źródłem dźwięku? To tak na marginesie, bo kolega ma i właśnie się zastanawialiśmy.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący - zakup budżetowych kolumn stereo. 2016/07/21 16:44 #434662

Za 300 zł to nawet sobie głowy nie zawracaj. Jak nie możesz wydać sensownej sumy przynajmniej 1500 zł, to lepiej poczekaj az będziesz mógł. Najgorsze są takie oszczędnościowe zakupy, bo są to pieniądze wyrzucone w błoto

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Początkujący - zakup budżetowych kolumn stereo. 2016/07/21 22:29 #434664

Absolutne minimum to 400-500 zł na kolumny i 300-400 zł na wzmacniacz.

hemisys napisał: Czy Spotify i telefon Lumia 950 jest bardzo złym źródłem dźwięku?

No cóż, istnieją gorsze aczkolwiek nie ma ich zbyt wiele ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Początkujący - zakup budżetowych kolumn stereo. 2016/07/22 19:36 #434672

Jamo,Tannoy,Eltax,Rubicon,Koda to sa marki ktore robia dobre granie za mala kase.Poszukaj co i za ile mozesz znalezc.
Do tego wzmacniacz.Na oba te elementy jak wydasz jakies 900zl bedziesz bardzo zadowolony,tylko pytanie jak dlugo,bo jak sie troche rozsmakujesz bedziesz chcial wiecej i wtedy znow trzeba kase,dlatego lepiej raz a dobrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Początkujący - zakup budżetowych kolumn stereo. 2016/07/23 01:45 #434674

tego typu wątki....a właściwie chodzi mi o kwoty, które autorzy chcą przeznaczyć....to czysta prowokacja....i tu zrymuję......gdzie jest moderacja :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący - zakup budżetowych kolumn stereo. 2016/07/24 17:07 #434696

Witam... Jeśli można wtrącić słówko, za 400 zł można kupić bardzo dobrze grające kolumny, wystarczy poszukać :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący - zakup budżetowych kolumn stereo. 2016/07/27 01:19 #434727

Tylko, że to szukanie może zająć sporo czasu. W tej kwocie najpierw trzeba się przedrzeć przez gąszcz złomu zwiezionego z niemieckich wysypisk zachwalanych jako "legendarne konstrukcje". Dokładając tylko 100 zł mamy już wyraźnie większe pole manewru i okazje każdego tygodnia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący - zakup budżetowych kolumn stereo. 2016/08/12 15:18 #434985

Własnie budżet zwiększył mi się do 500zł. Czy teraz, znajdę coś co pozwoliłoby odsapnąć mojemu uchu od kartonowego płytkiego i szerokopasmowego brzmienia moich kolumienek?

Czy zechciałoby się Panom zerknąć na Olx w Poznaniu i allegro.pl - cała Polska?

Pozdrawaim
PS

Czy znacie Panowie: Klipsch Synergy B2?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący - zakup budżetowych kolumn stereo. 2016/08/18 09:40 #435021

Czy mogę liczyć na waszą pomoc?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator