HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 17:49 #434620

Witam,
odziedziczyłem kombinowanego altus'a 140 z:
GDWT 9/40/8

Średniotonowy:

GDN-32-450-4-SC

Zaznaczam nie jestem audiofilem, a potrzebuję wzmacniacza do tej kolumny, który w pełni wykorzysta to co się w niej znajduje. Jakiej mocy dobrać wzmacniacz Polskiej produkcji? Bo myslałem nad Lepai LP-168HA, ale trochę wydaje się być słaby. Mogę wydać 150 max 200 zł.
Odnośnie zwrotnicy wygląda tak:


Czy było tu coś zmieniane/kombinowane ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rychu9191.

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 17:56 #434621

Nie bardzo wiem do czego ma służyć "kolumna" + wzmacniacz do samochodu , kolejne pytanie to czy "kolumna" oznacza w tym wypadku jedną sztukę czy parę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 18:10 #434623

1 sztuka, kolumna do zastosowania w pokoju 20m2 oraz na działce trochę rzadziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 19:12 #434624

To obojętnie co kupisz byleby działało.
Podobnie nie ma znaczenia czy w tej kolumnie było coś grzebane czy nie jeśli działa to OK.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 19:31 #434625

A mozesz mi przyblizyc co to za glosnik niby sredniotonowy 888 nadaje się w ogole? Bo ten niskotonowy stx czytalem ze w miare jest. Poniewaz musialbym mu zmienic membrane cewke i zawieszenie bo w kiepskim stanie jest, jak tu nie pasuje to bylbym sklonny tu wrzucic GDM 18/80 tylko czy bedzie duza roznica? I czy dostane zestaw naprawczy do tego 888 jezeli wiekszej roznicy nie ma pomiedzy tym a fabrycznym?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rychu9191.

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 19:48 #434627

GDM 18/80 8ohm to oryginalny przetwornik z tych kolumn , chyba można je podmienić na 16/80 ale tej informacji pewien nie jestem.

Ten 888 jeśli jest uszkodzony to gwarantuję ze nie ma sensu go reanimować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 20:13 #434628

Ten wątek kolegi Rycha powinien uzmysłowić Administracji forum pilną konieczność dodania oprócz istniejącego od "zawsze" działu stereo także działu mono.
Mam od siebie jeszcze propozycje kolejnego działu "Śmietnikowe znaleziska audio".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 20:29 #434629

Pomysł bardzo na czasie , generalnie potrzebna jeszcze tylko odpowiednia petycja na PW czy w inny bezpośredni sposób do Red. Stryjeckiego i załatwione.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Re:RE: Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 22:11 #434631

Patrick napisał: Pomysł bardzo na czasie , generalnie potrzebna jeszcze tylko odpowiednia petycja na PW czy w inny bezpośredni sposób do Red. Stryjeckiego i załatwione.

sir.jax jest w tym specjalistą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 22:52 #434635

Racja, zwłaszcza, że rynek już obfituje w urządzenia które monofonizują ścieżkę stereo - mowa o wszystkich tzw. mobilnych głośnikach ze wzmacniaczem na baterie i transmisją BT. Co prawda powyższy "produkt" tylko trochę wpisuje się w kategorię jednak mono jest mono. Działka śmietnikowa była by tylko powieleniem tej z elektrody, więc może ... nie koniecznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/19 22:58 #434636

John 1.5 V napisał: ... Działka śmietnikowa była by tylko powieleniem tej z elektrody, więc może ... nie koniecznie.


To kwestia wymyślenia jakieś poprawnej nazwy , myślę że sir.jax pomoże B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Dobór niedrogiego wzmacniacza do kombinowanego altusa 2016/07/24 23:04 #434697

:lol: :silly: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator