HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/27 09:58 #433750

Obawiam się że temat kolców i ich wpływu to sprawa taktyczna w tym wypadku bo przecież to nie kolumna na rynek Pro więc magii odrobina też musi być.
Wracając do moich kolumn to mam do nich zarówno oryginalne kółka , kolce oraz gumowe "przyssawki" niestety żadne z nich nie oferuje tak precyzyjnej regulacji (co potrzebne kiedy ma się w domu podłogę z desek , które wraz z wiekiem zmieniają swój kształt...) , po drugie nie potrzebuj e kolców bo nie mam zamiaru niszczyć podłogi => oto cała tajemnica :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/27 12:49 #433752

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Patrick napisał: Obawiam się że temat kolców i ich wpływu to sprawa taktyczna w tym wypadku bo przecież to nie kolumna na rynek Pro więc magii odrobina też musi być.
Wracając do moich kolumn to mam do nich zarówno oryginalne kółka , kolce oraz gumowe "przyssawki" niestety żadne z nich nie oferuje tak precyzyjnej regulacji (co potrzebne kiedy ma się w domu podłogę z desek , które wraz z wiekiem zmieniają swój kształt...) , po drugie nie potrzebuj e kolców bo nie mam zamiaru niszczyć podłogi => oto cała tajemnica :)



Oczywiście, że żadnej "magii" tu nie ma a sprawa jest banalna jak kilo gwoździ - podkładki "miękkie" ----> parkiet lub inna twarda podłoga
Kolce ---> wykładzina/dywan

To wszystko po to aby mebel stał STABILNIE + ewentualna możliwość wypoziomowania.

Nie potrafię sobie wyobrazić, jak gównianą musi być kolumna, na której brzmienie FAKTYCZNIE wpływają kolce i inne diwajsy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/27 18:54 #433767

Patryk pod kolce można dać podkładki :)
Prawie 6 stów za komplet nóżek i tylko do jednej kolumny, które i tak są wymyślną budową kolca poza tym, że ma być stabilnie toż to wyrzucanie pieniędzy.
Wyśmiewacie dziwne uzdrawiacze, ale nie raczycie zauważyć że sami stosujecie podobne ustrojstwa za kupę kasy dorabiając ideologię, że to tylko dla stabilności.
To co, nie ma tańszych rozwiązań niż rzeczone Superspe'aiki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/27 19:27 #433768

No właśnie jakoś nie bardzo mogłem wyszukać tańszy równie skuteczny , solidny oraz równie wybajerzony odpowiednik => owszem mogłem kupić niższy model z oferty a nie wydawać 1kzł (były kiedyś tańsze) ale...raz że to nie ma znaczenia bo z unii tych pieniędzy nie dostałem B) a dwa tańszy model z czarnego tworzywa jest brzydki a ja lubię wszystko co eleganckie taka słabostka.
Wymyślna budowa nie miała dla mnie znaczenia => sa stabilne , doskonale się regulują i pasują do okleiny moich kolumn , podłogi oraz ściany z piaskowca.
Nie dorabiam żadnej ideologii jasno opisałem cel zakupu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/27 20:17 #433770

Sir.Jax
Też mam kolce droższe niż 6pln za sztukę, ale przekonałeś mnie już, ze mam się tego wstydzić.

sklep1625504.home.pl/pl/p/QTC-Black-M6-4-szt./253

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/27 20:47 #433771

Patrick napisał: No właśnie jakoś nie bardzo mogłem wyszukać tańszy równie skuteczny , solidny oraz równie wybajerzony odpowiednik => owszem mogłem kupić niższy model z oferty a nie wydawać 1kzł (były kiedyś tańsze) ale...raz że to nie ma znaczenia bo z unii tych pieniędzy nie dostałem B) a dwa tańszy model z czarnego tworzywa jest brzydki a ja lubię wszystko co eleganckie taka słabostka.
Wymyślna budowa nie miała dla mnie znaczenia => sa stabilne , doskonale się regulują i pasują do okleiny moich kolumn , podłogi oraz ściany z piaskowca.
Nie dorabiam żadnej ideologii jasno opisałem cel zakupu :)

Wiem, że w czasach kiedy Ty kupowałeś były tańsze :) o ile się nie mylę coś 4 stówy z hakiem, właśnie miałem pytać o tańszą wersję, ale już wszystko jasne B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/27 20:51 #433772

alias27 napisał: Sir.Jax
Też mam kolce droższe niż 6pln za sztukę, ale przekonałeś mnie już, ze mam się tego wstydzić.
sklep1625504.home.pl/pl/p/QTC-Black-M6-4-szt./253

A kto powiedział, że masz/cie się tego wstydzić?
Też miałem kiedyś kolce Viablue inny model w czasach TDL RTL3, to dobry produkt i bajerancko śliczny :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/28 00:49 #433783

alias27 napisał: Sir.Jax
Też mam kolce droższe niż 6pln za sztukę, ale przekonałeś mnie już, ze mam się tego wstydzić.
sklep1625504.home.pl/pl/p/QTC-Black-M6-4-szt./253


Viablue to naprawdę ligowe produkty w bardzo sensownych cenach , niestety ze względu na kurs Euro jaki zawdzięczamy targowicy i lobby z mało widocznego trzeciego rzędu zaczyna być dość drogo.

Mam w domu ze dwa lata terminale głośnikowe które aż miło wziąć do rąk => sklep1625504.home.pl/pl/p/R-150-BP-Bi-Te...-z-gniazdami-T6s/128

już dawno bym na nie wymienił kiepściutkie bądź co bądź oryginalne gniazda w moich Bowers'ach ale nie mam odwagi żeby pozbawić je 100% fabrycznego stanu... :blush:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/28 00:57 #433784

Gdyby ktoś potrzebował to mam 8 szt. fabrycznie nowych w opakowaniu takich na zbyciu => www.hifistation.pl/pl_PL/p/VAP-SPi-17-Ko...Kolumny-4-sztuki/449

Nawet nie wiedziałem ile różnych gratów mam jeszcze w szufladach :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/28 02:05 #433787

Trza było wcześniej coś gadać jak robiłem sobie platformę pod kondycjoner :cheer:
A terminale jak dla mnie wymiarem nie teges, widzę że pomimo krytyki co do polepszaczy kolega jednak też wciągnął się ździebko - kolce (rozumiem dla stabilności), a terminale?
co tam jeszcze masz w tych szufladach ? :)
A terminale z jakiego powodu dla wyglądu, czy polepszenia właściwości sonicznych B&W? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/28 07:16 #433790

Terminale są śliczne po prostu... ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/28 10:27 #433792

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Patrick napisał: Gdyby ktoś potrzebował to mam 8 szt. fabrycznie nowych w opakowaniu takich na zbyciu => www.hifistation.pl/pl_PL/p/VAP-SPi-17-Ko...Kolumny-4-sztuki/449
Nawet nie wiedziałem ile różnych gratów mam jeszcze w szufladach :lol:

Hoho ... Jakbym maca mini postawił na takich kolcach to na 100% przestrzeni by dostał takiej że chyba by zniknął...

Albo... Zamontować je pod czarnuchami 8200m?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/28 12:08 #433794

Fafniak nie usłyszysz tego. Musisz zastosować nóżki akrylowe (oczywiście droższe od twojego Mac-a Mini) i wtedy to dopiero zagra :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/28 13:10 #433797

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

alias27 napisał: Fafniak nie usłyszysz tego. Musisz zastosować nóżki akrylowe (oczywiście droższe od twojego Mac-a Mini) i wtedy to dopiero zagra :woohoo:

stillpointsy czy jakoś tak ?

A tak na serio... Coś będę musiał zrobić bo kolejne jakieś gumowe nóżki zaczynają się " przyklejać do szafek...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/28 13:28 #433798

Pod te kolce chyba w komplecie jakieś podkładki chyba są ;) => pod elektroniką czy niewielkimi kolumnami będą wyglądały bardzo cool można je przymocować za pomocą taśmy dwustronnej albo wkrętami.

Kwestie właściwości sonicznych pozwolę sobie w dżentelmeński sposób pominąć B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator