HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 10:44 #433724

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Nie czytałem jeszcze, ale wspominałeś że grały bardzo dobrze.

wstereo.pl/test-avcon-avalanche-referenc...or-dojrzale-kolumny/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 11:05 #433725

Tak to te głośniki. Jakbym szukał kolumn bym je prawdopodobnie kupił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 11:41 #433726

Rewelacyjna kolumna...

Znamienne jest to że pomimo swoich absolutnie fantastycznych właściwości sonicznych jest o nich w audiofilnym światku cicho.
Cóż nie dziwi nic => to nie pierwszy raz kiedy gloryfikuje się jakieś babole a o udanym produkcie cisza.
Pomijam oczywiście taką akcję jak Dyzmy z "kabelkami" pana Sylwestra bo to akurat antyteza :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 12:20 #433728

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Ciekawy opis, pozbawiony nowomowy poetycko-audiofilnej.

Wyglądają bardzo zacnie, pomysł na obudowę świetny.

Kiedy widzę, jakie kolumna ma wymiary, wagę, rozłożenie klasyczne 3-way (mniam :P ), do tego 10" bas, wstęga...jeżeli konstruktor jeszcze zadbał o zwrotnicę i jakość przetworników - to swobodnie daję wiarę, że to może świetnie grać.

Przy okazji opisu nastąpiło kolejne obalenie audiofilnego mitu jakoby, "w małym pokoju to duże nie mogą rozwinąć (czegoś tam...podobno skrzydeł ...a widział kto skrzydła w kolumnie?) lub uduszą się"
> jak są dobre zagrają nawet w małym pomieszczeniu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 13:41 #433730

Ja słyszałem te kolumny na Audio Show 2016. Od pierwszego momentu słuchania wzbudziły we mnie zachwyt. Był to jedyny pokój, w którym spędziłem ok. godziny. Dodatkowo są pięknie wykonane. Stolarka robi wrażenie. Rozmawiałem dłuższą chwilę z konstruktorem i producentem zarazem. Bardzo rzeczowy i miły człowiek. Było to jak dla mnie największe odkrycie tej wystawy. Przy dzisiejszych cenach sprzętu audio wziętych z sufitu ich cena biorąc pod uwagę wykonanie i brzmienie też wydaje mi się bardzo uczciwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
Ostatnia edycja: przez alias27.

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 19:59 #433736

Fajne paczki, na AS 2016 tylko je obejrzałem, krótko słuchałem, ale wstępna ocena pozytywna..., dodałem je do listy obowiązkowej do przesłuchania jak będzie to możliwe.,Wstęga mnie do końca nie przekonuje ale..., no i pytanie czy na 30m sobie poradzą chociaż z tym raczej nie powinno być problemów...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 20:59 #433737

Słuchałem ich w 40m2 (8x5) i nie było niedostatków w różnicowaniu dynamiki czy ogólnie dołu pasma a o górę ze wstęgi "nie boj" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 21:56 #433739

Patrick napisał: Słuchałem ich w 40m2 (8x5) i nie było niedostatków w różnicowaniu dynamiki czy ogólnie dołu pasma a o górę ze wstęgi "nie boj" ;)



No muszę ich posłuchać to może być strzał w dychę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 22:43 #433740

No hajend dla nuworyskich snobów z saluniku AS to nie będzie ale dla kogos z innymi priorytetami z pewnością bardzo ciekawa propozycja => im większa wrażliwość oraz znajomość tematu (czytaj umiejętność zagrania podstawowej gamy bez obsuwy :evil: ) tym ocena wyższa.

Dodatkowo mnie przekonuje obłędna stylistyka oraz jakość wykonania. Stolarka godna włoskich lutników. Gdybym nie maił kolumn i zaczynał budowę systemu nie zastanawiałbym się ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 23:09 #433741

Patryk Ty nigdy nie odpuścisz?
Przy każdej okazji musisz odnieść się do elity z saluniku w AS.
Wracając do kolumn Avcona, nie wiem czy zauważyłeś że sprzedawane są z podkładkami w postaci izolator Vibrapoda, ewentualnie Soundcare Super Spike przecie to artefakty nie dla takich jak Ty, co byś zrobił stając przed wyborem, ani jedno ani drugie przecie nie może "działać" toż to wbrew "gimnazjalnej fizyce".
Nie wspomnę już o tym, że autor pokusił się opisać różnice, a ktoś tu wyżej bzdecił, że recka pozbawiona poetycko-audiofilnej nowomowy :cheer:
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 23:24 #433742

Iro napisał: Przy okazji opisu nastąpiło kolejne obalenie audiofilnego mitu jakoby, "w małym pokoju to duże nie mogą rozwinąć (czegoś tam...podobno skrzydeł ...a widział kto skrzydła w kolumnie?) lub uduszą się"


> jak są dobre zagrają nawet w małym pomieszczeniu!

Autor nie napisał jak małym pomieszczeniu, bo dla jednego będzie to 10m2, a dla drugiego 20m2. Nie widzę ich w tym pierwszym, niestety akustyka to też dział fizyki na którą często się powołujecie w przypadku jakiś uzdrawiaczy, a tej nie da się oszukać w akustyce.
To żaden mit, zapytaj highendtheend.
:cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 23:42 #433744

Patrick napisał: No hajend dla nuworyskich snobów z saluniku AS to nie będzie ale dla kogos z innymi priorytetami z pewnością bardzo ciekawa propozycja => im większa wrażliwość oraz znajomość tematu (czytaj umiejętność zagrania podstawowej gamy bez obsuwy :evil: ) tym ocena wyższa.
Dodatkowo mnie przekonuje obłędna stylistyka oraz jakość wykonania. Stolarka godna włoskich lutników. Gdybym nie maił kolumn i zaczynał budowę systemu nie zastanawiałbym się ;)


Pod względem wizualnym to kolumienki pasują mi idealnie, a i gamę jakąś wyplumkam na jednej strunie :) więc może to coś dla mnie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 23:43 #433745

Pod swoimi kolumnami mam takie => loudspeakershop.eu/kolce-superspike-hien...?manufacturers_id=12

nawet kupione w tym "sklepie" ale nie dla tego że mi będzie "lepiej grało" tylko dla tego że...dobrze stoi B) a Ty zawsze jakieś pierdoły a la ASowi popaprańcy audiofilni wymyślasz :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/26 23:44 #433746

doludzi napisał:

Patrick napisał: No hajend dla nuworyskich snobów z saluniku AS to nie będzie ale dla kogos z innymi priorytetami z pewnością bardzo ciekawa propozycja => im większa wrażliwość oraz znajomość tematu (czytaj umiejętność zagrania podstawowej gamy bez obsuwy :evil: ) tym ocena wyższa.
Dodatkowo mnie przekonuje obłędna stylistyka oraz jakość wykonania. Stolarka godna włoskich lutników. Gdybym nie maił kolumn i zaczynał budowę systemu nie zastanawiałbym się ;)

Pod względem wizualnym to kolumienki pasują mi idealnie, a i gamę jakąś wyplumkam na jednej strunie :) więc może to coś dla mnie...


Jestem pewien że dostaniesz je od producenta do spr. w domu ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Alias...to chyba ci sie podobało? 2016/05/27 00:16 #433749

Patrick napisał: Pod swoimi kolumnami mam takie => loudspeakershop.eu/kolce-superspike-hien...?manufacturers_id=12
nawet kupione w tym "sklepie" ale nie dla tego że mi będzie "lepiej grało" tylko dla tego że...dobrze stoi B) a Ty zawsze jakieś pierdoły a la ASowi popaprańcy audiofilni wymyślasz :lol:

Patryk, ja tylko chciałem abyś odniósł się do Avcona i do tego, że ww teście obie opcje vibrapod/supespike były sprawdzone.
A swoją drogą po co więc przepłacać skoro można takie sklep.rms.pl/kolce-glosnikowe-stozki-zlote-wys-35mm-typ09-1-szt za ułamek kwoty Superspe'aików, przecie na tych też uzyskałbyś stabilność.
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator