HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jaki zestaw do stereo? 2016/04/19 17:04 #433272

Witam Pana rozmawialiśmy dziś odnośnie tego zestawu ,jeszcze raz serdecznie zapraszam do naszej sali odsłuchowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do stereo? 2016/04/20 11:20 #433274

Brykiet napisał: Zgorzelec-Dolnośląskie ale mogę podjechać gdzie trzeba:)


Jeśli nie Andrzej @ajacz to pozostaje Ci Wrocław (Fusic, Media-max).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do stereo? 2016/04/20 11:36 #433275

Jak najbardziej wybieram się do was (Audiomax) chciałbym tylko aby wybór sprzętu oprzeć na podpowiedzi kilku osób gdyż sam nie posiadam takiej wiedzy:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Brykiet.

Jaki zestaw do stereo? 2016/05/05 00:07 #433490

Witam ponownie, troszke mnie nie bylo ,ale widze ze temat sie troche rozwinal. Dziekuje za propozycje. Troszke poczytalem, zdecydowalem ze chcialbym napedzic moj zestaw (poki co samo stereo) NAD 356BEE. Do tego mysle nad irDac lub airDac i muzyka ciagle bedzie leciecz komputera z FLAC.

Jeszcze mam jeden dylemat, slyszalem u kolegi starszy wzmacniacz NADC350 i bardzo mi sie spodobal. Pytanie brzmi czy ta uzywka zagra lepiej, podobnie czy gorzej jak nowy 356BEE ?

Jako ze juz zdecydowalem ze chce uzyc ktorys z tych wzmakow, ktore kolumny byscie proponowali dla mnie?

Paradigm Monitor 11 v.7
Focal Chorus 726
KEF Q700
Focal Aria 936
Dali Ikon 7

Czy jeszcze calkiem cos innego? Zalezy mi zeby to zagralo ladnie cieplo, czasami kiedy mam ochote to aby tez bylo glosno. Nie chcalbym uzywac subwoofera do muzyki w cale, wiec chcialbym zeby tez potrafily nisko zejsc.

Dzieki z gory :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do stereo? 2016/05/05 12:46 #433493

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Z NADów miałem tylko 317 i jak dla mnie był to bardzo przyzwoity wzmacniacz.
Co do kolumn. Niestety nic nie zastąpi własnego odsłuchu. Każdy z nas inaczej pojmuje "dobry dźwięk", ma inne punkty odniesienia itd.itp.
Miałem doczynienia z focalami 807V i dużymi podlogowkami ( niestety nie pamietam modelu) Jak dla mnie to efekt wow! jest w tych kolumnach ogromny. Po czasie może okazać się że męczący. Ekspresyjność na każdym etapie choć podłogówki były bardziej stonowane. Patrick przestrzegł mnie właśnie przed wejściem w taka prezentację i przyznam że jestem mu cholernie wdzięczny.
KEFy jak dla mnie maja znakomite wysokie. Na nich pierwszy utwór z płyty Genesis - Selling England... wywołuje ciary na plecach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Jaki zestaw do stereo? 2016/05/05 20:57 #433496

Marcinie, ale KEFy grały z twoim Audiolabem?
Bo z NADem może już być troszku inaczej, kolega arkata może dosłodzić brzmienie okablowaniem Melodika Purple Rain to budżetowe kabelki, ale z przyjemnym dla ucha wpływem na brzmienie , może się podobać ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Jaki zestaw do stereo? 2016/05/05 21:15 #433497

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Grały z NAD 317
exposure 1010
audiolabem 8200

Namieszałem- przepraszam.
Nie wspomniałem jakie KEFy słuchałem - mój wpis nie dotyczy KEFów 700
W dmomu miałem i mam iq3 i jako monitory dla ludzi nie potrzebujących basu - polecam :)
Słuchałem podłogowych KEFów z tego samego okresu produkcyjnego co iq3 (zabijcie mnie moja pamięc do modeli jest strasznie słaba) i brzmienie iq3 i tych podłogówek było według mnie bardzo podobne (pomijając oczywiste różnice w basie i przełomie niskich/średnicy
Poszukam- jak znajdę to wkleję model

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Jaki zestaw do stereo? 2016/05/06 21:23 #433508

powiedasz ze KEF 700 mial super wysokie tony, bardzo mnie to cieszy, a jak bylo z niskimi? rozumiem ze kazdy ma inny sluch, ale nie jestem pewien czy bede mial jak i gdzie odsluchac. zna ktos jakis porzadny duzy salon gdzie mozna odsluchac wlasnie te kolumny blisko podkarpacia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do stereo? 2016/05/07 00:40 #433512

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Fafniak napisał: mój wpis nie dotyczy KEFów 700

A słuchałem prawdopodobnie iq7

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Jaki zestaw do stereo? 2016/05/07 01:18 #433514

arkata88 napisał: rozumiem ze kazdy ma inny sluch, ale nie jestem pewien czy bede mial jak i gdzie odsluchac. zna ktos jakis porzadny duzy salon gdzie mozna odsluchac wlasnie te kolumny blisko podkarpacia?


Z niskimi słuch? Tu akurat chyba najmniejszy problem, to jaki uzyskasz bas zależy bardziej od ustawienia i wreszcie akustyki pokoju, a tą z pewnością każdy ma inną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator