HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zmiana sprzetu yamaha 2016/02/11 10:55 #431300

Witam serdecznie wszystkich. Jako że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość.
Planuje zmianę wzmacniacza , posiadam Yamaha a 760 I zastanawiam sie nad Yamaha ax 900. Podoba mi sie brzmienie yamahy, Wiec raczej wokol ten firmly bym sie chcial skupic.
Czy zmieniajac ten piecyk na ax 900, cos lepszego osiagne, Czy bedzie to porównywalne.
Muzyki slucham raczej prawie kazdy gatunek, z naciskiem na instrumentalna. Do tego zestawu posiadam magnata 505. Proszę o opinie i porady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiana sprzetu yamaha 2016/02/11 12:37 #431302

A760 to średni model z jednej ze słabszych serii Yamahy z tego okresu. Dokładając problemy z zasilaniem w tym modelu rekomendacja może być tylko jedna - zmieniać:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiana sprzetu yamaha 2016/02/11 14:53 #431305

No dobrze, naczytałem się o tym modelu i raczej wszystko wskazuje za kupnem. Co nowego wniesie ax 900. Z serii A miałem większość modeli, dłużej, krócej, nie istotne. Czy ax 900 będzie lepszym rozwiązaniem? Bardziej zaskoczy niż a960 , 1060 czy 1020?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiana sprzetu yamaha 2016/02/11 15:02 #431306

Kurde, miałeś większość modeli z serii A, zostałeś z a760 czyli jednym ze słabszych, a teraz się zastanawiasz czy się przesiąść na ax900?
Nic nie kumam.
Akurat ciężko wyrokowąć czy AX900 będzie lepsze np. od 1020 - bo to zależy od wielu czynników. Ale od A760 jest generalnie o klasę lepsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiana sprzetu yamaha 2016/02/11 16:11 #431310

Tak zgadza się. Może źle zacząłem, moja wina :P . Ze posiadam a 760 to fakt teraźniejszy. Wyśle ze powinienem zapytać czy ax 900, będzie lepsze bądź porównywalne do a 1020. I czy kolumny magnaty 505, lub dali 505 poradza sobie z ax 900. Nie miałem nigdy możliwości słuchać serii ax, i zastanawiam się nad kupnem tego pieca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiana sprzetu yamaha 2016/02/11 17:51 #431313

Seria A jest starsza od AX ale ma ta przewagę ze oferuje tryb pracy końcówki mocy w klasie A.
Yamaha do nowej serii A charakteryzuje sie misiowato cieplutko ciezkawym brzmieniem I warto miec tego świadomość.
Będę sie powtarzal do porzygania ze w kwotach do 1kzl bezkonkurencyjny jest HK 665 Vxi

Pomysł z Dali jest zdecydowanie lepszy niz babole pt. Magnat...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Zmiana sprzetu yamaha 2016/02/11 18:31 #431316

I tak i nie, dali oferują dużo, jak za swoją cenę. Ale... Magnat tez potrafi, jest latwiejszy, ma zdecydowanie lepszy bas, który może być szybki i dobitny. Zresztą nie będziemy porównywać głośników, bo moim zdaniem pod Yamaha oba typy są trafne. Tylko zależy które do czego. Wracając do ax 900. Jak ten piec wypełnia przestrzeń. Gdzieś wyczytałem że on gra inaczej niż większość yamah, i własne chce się dowiedzieć jak by ktoś mógł sprecyzować na czym ta różnica polega.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiana sprzetu yamaha 2016/02/12 10:35 #431327

Patrick napisał: Seria A jest starsza od AX ale ma ta przewagę ze oferuje tryb pracy końcówki mocy w klasie A.

Szczerze mówiąc nie słyszałem różnicy w A720 po włączeniu klasy A - głuchy czy cos :whistle: . Za to się pieruńsko grzała więc nie korzystałem z tego trybu w ogóle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Laslo.

Zmiana sprzetu yamaha 2016/02/12 10:38 #431328

Mdav napisał: I tak i nie, dali oferują dużo, jak za swoją cenę. Ale... Magnat tez potrafi, jest latwiejszy, ma zdecydowanie lepszy bas, który może być szybki i dobitny. Zresztą nie będziemy porównywać głośników, bo moim zdaniem pod Yamaha oba typy są trafne. Tylko zależy które do czego. Wracając do ax 900. Jak ten piec wypełnia przestrzeń. Gdzieś wyczytałem że on gra inaczej niż większość yamah, i własne chce się dowiedzieć jak by ktoś mógł sprecyzować na czym ta różnica polega.


Myślę, że kolega już wszystko wie... Trzeba kupić i się przekonać ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator