HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/21 14:53 #428456

Witam wszystkich forumowiczów!
Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z hi-fi. Bardzo zależałoby mi, abyście pomogli mi państwo w skompletowaniu zestawu od podstaw. Nadmienię, że do tej pory przeszukałem wiele wątków na forach (nie tylko tu), ale nie znalazłem żadnego, który rozwiązałby mój problem, mając na uwadze preferencje muzyczne, wymiary pokoju oraz przedział cenowy. Ale do rzeczy:
- Mój limit cenowy, tak jak w opisie wynosi 3500 (ewentualnie do 4000, ale już nie więcej)
-Jeśli chodzi o wymagania, to tu "pies jest pogrzebany", gdyż liczę na zestaw stereo, który pozwoliłby mi na pełne cieszenie się dźwiękiem analogowym (upragniony gramofon), ale zważając na moją rozbudowaną kolekcję płyt CD, dobrze by było, gdyby w zestawie znalazł się jeszcze odtwarzacz cd(można tak zrobić?). Ponadto już szczytem byłoby, gdyby można było np. na poziomie wzmacniacza (a może wspomnianego cd odtwarzacza?) podłączyć usb, które umożliwiłoby od czasu do czasu moim znajomym pokazanie mi czegoś ze swojego repertuaru ;)
-Co do moich preferencji muzycznych, to słucham głównie rocka w klimatach U2, Supertrampa, Huey Lewisa, REM'u, Petera Gabriela; Jazzu (klasyczki w stylu Milesa Davies'a) oraz od czasu do czasu lubię posłuchać Kraftwerka, Vangelisa, czy innego Jarre'a :)
-Mój pokój jest dość specyficzny, gdyż ma wymiary jakoś 10x4m, ale widz tkwi w tym, że będę słuchał muzyki tak jakby w 1 tylko części pokoju (można więc założyć, że ma wymiary 5x4?). Ponadto od nowego roku wyprowadzam się na studia i oczywiście zabieram swój przyszły zestaw, więc naturalnie ten metraż się zmieni, więc prosiłbym, aby to też zostało uwzględnione. Nie wiem, jakie będę miał tam wymiary, ale na pewno nie będzie to klitka 2x2 ;)
-Moje doświadczenia audiofilskie są bardzo nikłe (jak nie żadne), nie miałem okazji posłuchać jakiegoś konkretnego zestawu gramofonowego "w praniu", mogę jedynie napisać, że od 3 lat korzystam ze słuchawek Sennheiser Momentum zestawionych z DAC Audinst mx1, który jest podłączony do komputera. Mieszkam w małym mieście, więc nie mam możliwości udać się na odsłuch, dlatego cała nadzieja w Was :)
To chyba tyle. Mam nadzieję, że dość precyzyjnie i wyczerpująco przedstawiłem sytuacje ;) Z góry wielkie dzięki i czekam na propozycje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MŁ.
Ostatnia edycja: przez enjoyyour.

Kompletny zestaw z gramofonem do 3500 zł. 2015/11/24 13:57 #428580

Zastanowił bym się na ile faktycznie gramofon jest w tym zestawie potrzebny bo zakładam, że płyt winylowych na razie nie masz.
Jeśli już faktycznie ma być to przy nowym trzeba się liczyć z kwotą minimum ok.1300 zł za jakiegoś Projecta, Regę czy Thorensa z jakąś wkładką MM na początek. Preamp gramofonowy ze względu na niewielki budżet powinien być wbudowany we wzmacniacz. W cenie ok.1000-1500 powinieneś coś znaleźć co będzie mieć wszystkie niezbędne funkcje, choć z wejściem USB (czyli de facto DAC-iem) może być problem choć pamiętam, że BC Acoustique‎ ma coś taniego w ofercie i całkiem sensownie zbudowanego, choć nie wiem jak z preampem. W razie czego można kupić jakiegoś taniego Monacor-a lub jakiś używany.

Odtwarzacz CD - używka, np. z aukcji lub giełdy hifi.pl. Dobrze szukać modeli, które mają popularny laser jak Philips VAM-12 czy SONY KSS-213. Nawet jak padnie wymiana nie będzie ani kosztowna ani trudna. W cenie ok.300-500 zł można już wybrać coś zadowalającego.

Kolumny również używane bo to najdroższy element systemu i mający największy wpływ na to co słychać, pomijając pomieszczenie. Do 1000 znajdziesz dobrych propozycji.

Dolicz ok.200-250 zł na kable i wtyki, żeby to wszystko spiąć ze sobą. Markowe i solidne rzeczy nie muszą kosztować sporo ale jednak potrzebujesz przynajmniej dwóch par interkonektór RCA i pewnie z 5 metrów kabla głośnikowego. Wtyki bananowe (potrzeba 8 szt.) zaczynają się od 5 zł/szt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kompletny zestaw z gramofonem do 3500 zł. 2015/11/24 15:07 #428582

Witaj,
tak więc szukamy zestawu wzmacniacz, CD i gramofon oraz kolumny do pomieszczenia 15-20m2.
Kwota nie jest duża, jednak myślę że w górnej granicy będziemy w stanie zaproponować coś ciekawego. Spójrz proszę na zestaw Denon PMA-720AE z odtwarzaczem z niższej serii DCD-520AE , polskie kolumny Pylon Audio Pearl 25 oraz gramofon Rega RP1 . Jest to zestaw, który zapewni Ci dużo przyjemności z odsłuchu muzyki, mamy bardzo przyzwoity wzmacniacz, bardziej budżetowy odtwarzacz, świetny gramofon, który w przyszłości będziesz mógł upgradować oraz bardzo dobre kolumny. Na początku wykorzystasz sobie przedwzmacniacz wbudowany we wzmacniacz Denon, natomiast w przyszłości na pewno warto będzie dokupić zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy, który spowoduje wyraźne polepszenie jakości dźwięku, w tym przypadku proponowałbym Rega Fono mini A2D .

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań oraz oferty cenowej na cały zestaw oczywiście jestem do dyspozycji. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Kompletny zestaw z gramofonem do 3500 zł. 2015/11/24 21:58 #428591

Dziękuję Wam za cenne wskazówki. Już myślałem, że nikt nie odpisze, a tu niespodzianka ;) W każdym razie w międzyczasie odrobiłem zadanie i chciałbym, abyście się wyrazili na temat sprzętu, nad którym poważnie się zastanawiam. Postanowiłem powiększyć nieco mój budżet do - powiedzmy -5000 i ani grosza więcej i w skład takiego zestawu weszłyby kolumny również Pylon (wyczytałem dużo, a teraz jeszcze dodatkowo zaproponowałeś mi tę firmę, więc już jestem na dobrą sprawę pewny) ale model Topaz 20 (2400zł). Ponadto zastanawiam się bardzo poważnie nad wzmacniaczem używanym Audiolab 8000a (1400 używka) plus gramofon Universum 6000 (600zł- allegro.pl/gramofon-universum-6000-dirct...e-1-i5790537045.html ). Zadecydowałem też że Odtwarzacz CD zakupie w najbliższym czasie, a teraz skupię się na reszcie :) Reszta pieniędzy poszłaby na kable itd. i wyszłoby jakieś 4800 Co o tym sądzicie? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MŁ.

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 02:16 #428596

Nie wiem skąd ten owczy pęd za tymi babolami Pylon :woohoo: => za 2500 zł można kupić używane kolumny , które pod każdym względem przewyższają je o długość galaktyki...
allegro.pl/kolumny-cabasse-caprera-mt-35...iek-i5801501093.html
allegro.pl/b-w-cdm-7-i5817452771.html
allegro.pl/dali-evidence-470-se-special-...old-i5814699286.html
W każdym z tych przypadków jeśli zaproponujesz 2500-2600 zł kupisz te kolumny , które powyżej zaproponowałem. To nie skrzynki na pomidory jak Pylony.
Używany gramofon to może kupować osoba , która gramofonów zmieniła już 15 szt, i wie o co w tej zabawie chodzi => powstaniec kupuje wyłącznie nowy , poza tym warto odpowiedzieć na pytanie Kolegi John 1.5 V => ile masz winyli że taki nacisk kładziesz właśnie na ten element toru...
Kolumny i wzmacniacz to fundament toru audio jeśli kupisz tutaj babole to czego być do nich nie podłączył sprowadzą to do swojego poziomu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 07:48 #428597

Nie rozumiem, dlaczego sens zakupu gramofonu jest uzależniony od liczby posiadanych płyt...
Czyżby najpierw należało stworzyć sobie kolekcję 50-100 analogów, żeby można było myśleć o zakupie do nich odtwarzacza?
Dlaczego przy zakupie kompaktu nikt się nie pyta o ilość cedeków na półce?

Propozycja Q21 jest sensowna, gramofon niedrogi, ale też trzymający klasę.
Rada Patricka też celna: nie miałeś wcześniej gramofonu, kup nowy, niedrogi z założoną i ustawioną wkładką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 09:34 #428601

No może faktycznie więcej sensu ma najpierw kupno urządzenia, a potem kolekcjonowanie nośników, chodziło mi tylko o ustalenie na ile silna jest ta zachcianka.

Pod wzmacniaczem Audiolaba podpisuję się obiema rękami, sam mam piec tej firmy (choć nieco większy) i uważam go za genialny sprzęt, a jeszcze biorąc pod uwagę cenę, konkurencja maleje do dosłownie kilku propozycji i nowe Denony nie załapały się do tej grupy.

Kolumny ? W takich pieniądzach tylko używki (też tak kupiłem). Propozycje Patricka bardzo fajne i znacznie bardziej technicznie zaawansowane niż jakikolwiek wyrób Pylona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 16:32 #428628

Kolejny raz dziękuję za ratunek. W takim razie czy mógłbym prosić o ostateczne korekcje, mając na uwadzę tego Audiolaba oraz któreś z kolumn zaproponowanych wyżej? Został jeszcze gramofon - rada Patricka oraz House w awatarze przekonały mnie do kupna nowego gramofonu i jednocześnie potwierdziły moje obawy co do używanego, teraz bym tylko prosił o jakiś konkretny model :lol: . Przypominam, że muszę się zmieścić w 5200 (ale już nie więcej) z absolutnie wszystkim włącznie z kablami i tymi bananowymi złączami (muszę poczytać po co one są), przy których wyborze również proszę o pomoc. Kolumny + wzmak to już 4000-4400, damy radę? Ostateczny wybór kolumn (jednych z tych 3 - jeszcze raz dzięki Patrick) proponuję uzależnić właśnie od kosztów tej reszty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MŁ.

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 18:09 #428633

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
a w tym audiolabie jest wejście phono? Czy trzeba dokupić przedwzmacniacz? Bo to niestety dodatkowe 200-600 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 18:10 #428634

Z gramofonów masz do wyboru:

Project - coś z serii Debut lub Essential oraz model RPM1, każdy z nich ma na pokładzie wkładkę MM np. Ortofona
Rega - RP1 www.q21.pl/rega-rp1.html
Thorens TD158 www.q21.pl/thorens-td-158.html
Teac TN-300 - zwłaszcza czerwony www.q21.pl/teac-tn-300.html

Najtańsze Denony i Marantze sobie odpuść. Możesz za to jeszcze zwrócić uwagę na niektóre modele firm Audio Technika i Reloop.

W Audiolabie 8000A jest nie tylko preamp gramofonowy ale nawet przełącznik na wkładki MC/MM s670.photobucket.com/user/pdjh/media/005.jpg.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 18:25 #428635

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
no to cudnie
jest jeszcze oferta na gramofon któremu mocno sie przyglądałem :
www.tophifi.pl/thorens-td-170-ev.html

ale to raczej chyba oferta gdyby wzmacniacz nie miał wejścia phono :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 19:12 #428636

Hm, nie jestem pewien, czy potrzebuje wbudowanego przedwzmacniacza w te gramofony, skoro taki znajdzie się już we wzmaku. Te wszystkie gramofony wydają się super, ale proszę o litość dla mojego budżetu :lol: Może ktoś coś się wypowie na temat kabli? Btw. czytałem trochę o tych wtykach bananowych - dużo osób jednak tego odradza tłumacząc, że mogą ingerować w ostateczną jakość dźwięku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MŁ.

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 19:35 #428639

enjoyyour napisał: ...Btw. czytałem trochę o tych wtykach bananowych - ...


Nie zawracaj sobie nimi głowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 20:34 #428640

enjoyyour napisał: ..Btw. czytałem trochę o tych wtykach bananowych - dużo osób jednak tego odradza tłumacząc, że mogą ingerować w ostateczną jakość dźwięku.


Powiem tak wszelkiego rodzaju dyzmolenia na temat audio w sieci ci pod dostatkiem , ostatnimi czasy im głupiej tym lepiej to co napisałeś powyżej na podstawie sieciowych informacji to właśnie dobry przykład :)
Owszem znam osobiście ludzi , którzy wlutowują kabel głośnikowy bezpośrednio w zwrotnicę i...twierdzą że to słyszą :woohoo: Oczywiście ta najpodlejszej jakości konfekcja może ingerować w dźwięk ale te przypadki proponuję zostawić na przyszłość...odległą przyszłość :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Kompletny zestaw z gramofonem do 4500 zł. 2015/11/25 21:11 #428641

Patryk
Ale kiedy miałem DNM Reson i zamówiłem do niego banany Resona i zarobiłem nimi kabel, efekt jak bym qrwa uszy sobie zatkał, a przynajmniej zarzucił coś na kolumny i to nie przysłowiowy koc, a kołdrę :D
Zrezygnowałem z bananów i odesłałem, a Resona używałem bez konfekcji, było naprawdę o niebo lepiej tylko że co jakiś czas trza było skracać drucik bo śniedział, nie mówię o zwykłym utlenianiu tylko zielonkawej patynce na drutach.
Decyzja padła na Resona, bo Eposy są okablowane Resonem i to był chyba dobry kierunek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator