HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/03 23:20 #426782

Witam wszystkich . Szukam odpowiednich monitorów ( do 1700 zł za parę , używki odpadają ) do mojego amplitunera stereo yamaha R-S 500, pomieszczenie w którym sprzęt bedzie grał to jakieś 18 m2 , muzyka jaka będzie słuchana to pop, rock, jazz, elektronika (minimal, electro, drum and bass, tribal techno.... ) . A o to moje typy kolumn podstawkowych :

Monitor Audio Bronze 2
Dali Zensor 3
Acoustic Energy 101 - jesli chodzi o te kolumny , to mój znajomy powiedział mi że słyszał gdzieś u kogoś te
głośniki i nie wierzył własnym uszom że tak małe głośniki mogą tak dobrze grać , że dużo słyszał różnych
kolumn podstawkowych i podłogowych do 2500 zł ale żadne głosniki tak dużego wrażenia na nim nie zrobiły tak jak
te kolumny.

Może ktoś z Was słyszał powyższe kolumny . Czekam na Wasze sugestie i inne propozycje .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/04 05:59 #426783

Radzę Ci nie sugerować się zdaniem znajomego, tylko ruszyć 4 litery, pojechać do salonu audio i samemu ich posłuchać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/04 07:09 #426785

Tak jak mówi mkapinski.
Byleś nie pytał o tabelki, charakterystyki i zniekształcenia, albo pomiary jak to większość ma tutaj w zwyczaju :)
Najważniejsze jak zagrają takie kolumienki, bo to jest najważniejsze, a nie pomiary w komorach bezechowych którymi podniecają się zboczeńcy pomiarowcy i "miszczowie" pseudonaukowych teorii.

Możesz też spróbować Usher s520 maleństwa naprawdę dają radę, słuchałem ich w salonie z elektroniką NADa i okablowaniem Equilibrium, a pomieszczenie spokojnie miało 18m jak nie więcej, szukaliśmy czegoś dla kolegi i naprawdę zrobiły niezłe wrażenie na mnie jak i na koledze.

Możesz poczytać o nich, byleś nie traktował takich opisów jak wyroczni, musisz sam to sprawdzić na swojej elektronice.
www.highfidelity.pl/artykuly/0601/usher.html
audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/91-mini-s520

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/04 10:17 #426788

Płytę trzeba zabrać, albo trzy, usiąść i posłuchać. I kupić te najlepsze kolumny, oczywiście najlepiej słuchać na swoim wzmacniaczu.

IMO żadko kiedy pierwszu zestaw jest tym udanym, na czymś trzeba poznać swoje wymagania i upodobsnia odnośnie dźwięku by kolejne były już 'lepsze'.

Kolega poradniki odnośnie akustyki pokoju i rozstawienia kolumn już przeczytał?

z komórki pod schodami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/04 11:15 #426789

Ja, tradycyjnie w kwocie do 1700zł polecam Castle Knight 2.
Recenzja www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/2560-castle-knight-2.html
Uwaga:
Pamiętaj o podstawkach pod kolumny, opchnięte na szafce między książkami, żadne głośniki nie zagrają tak jak tego oczekujesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/04 12:08 #426791

wdehe napisał: Płytę trzeba zabrać, albo trzy, usiąść i posłuchać. I kupić te najlepsze kolumny, oczywiście najlepiej słuchać na swoim wzmacniaczu.
IMO żadko kiedy pierwszu zestaw jest tym udanym, na czymś trzeba poznać swoje wymagania i upodobsnia odnośnie dźwięku by kolejne były już 'lepsze'.
Kolega poradniki odnośnie akustyki pokoju i rozstawienia kolumn już przeczytał?
z komórki pod schodami

Kolega pyta o poradniki odnośnie akustyki, a każe odsłuchiwać w ichnich warunkach akustycznych?
Shamut jak masz możliwość to wypożycz i posłuchaj na swojej elektronice i w swoich warunkach akustycznych/pokoju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/04 15:00 #426794

Przyjęte jest, że każdy salon audio ma jakieś miejsce odsłuchowe,
zazwyczaj jest ono wystarczające by usłyszeć różnicę w graniu (brzmieniu, barwie dźwięku czy jak to jeszcze nazwać) poszczególnych kolumn.

Na podstawie odsłuchu sklepowego można wybrać te które najbardziej pasują dźwiękowo, albo zakwalifikować kilka modeli do dalszych odsłuchów.

Znajomość podstaw akustyki i rozstawienia kolumn, pomaga zaplanować ich ustawienie w pokoju, potem już można tylko testować różne kąty skręcenia, szerokość bazy, odległość od ścian itp.
Bo może np. się okazać, że pokój niby jest, ale nie da rady ustawić w nim kolumn tak by poprawnie zagrały,
bo miałyby by stać na meblościance pod sufitem, czy wciśnięte w rogi pokoju, na jego szerszej ścianie (ze 4 m między nimi) czy wciśnięte w meblościankę, różne rzeczy widziałem, które zazwyczaj wynikają z braku zorientowania w temacie.
Warto zapoznać się z elementarzem przed sięgnięciem po portfel.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/04 15:23 #426797

Pełna zgoda, tylko fizyki/akustyki nie da się oszukać, oczywiście, że pewien pogląd i wiedzę trza mieć.
To fakt, że słuchając muzyki w salonie można różnice wychwycić i wybrać te kolumny które pasują brzmieniowo...
Tylko, że później może nastąpić rozczarowanie bo przecież w salonie było tak fajnie, a u mnie już jakoś mniej :)
Tak było w przypadku wspomnianych przeze mnie Usherów S520-szukaliśmy dla kolegi systemu i głośników do pokoju zaledwie 15m. Podpowiadałem, aby wziął je do siebie, ale... Zostaliśmy w salonie no i spodobały się koledze S520, jednak jak przynieśliśmy do pomieszczenia w salonie Ushery V601 no to już w ogóle było ach i och.
Ja w jego przypadku wybrałbym S520, dlatego że pokój mały i kwadratowy, a do tego umeblowanie i wystrój nie pozwala na szaleństwa z przestawianiem kolumn - o małżowinie kolegi nie wspomnę :cheer:
No i stało się, kolumny V601 grają tam skrajnymi pasmami za dużo basu i za dużo góry, bas dla kolegi do przyjęcia bo jest basolubem wcześniej przecie miał tam... Technics serii 500 i Altusy po narożnikach.
Tyle pożytku przyniosły odsłuchy w salonie, oczywiście w salonie różnice były i to duże ze wskazaniem na V601, ale kolega mnie nie posłuchał i wyszło jak wyszło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/10 10:25 #426910

Z zaproponowanych przez Ciebie, wybrał bym Zensory. Zwróć również uwagę na Klipsch R-15M, Grają miękko i równo pełnym pasmem nawet przy cichym słuchaniu. Inna propozycja to Tannoy V1i.
Ale tak jak mówili poprzednicy, udaj się na odsłuchy i wybierz głośnik którego brzmienie najbardziej Ci przypadnie do gustu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/11 08:07 #426944

Warto udać się do salonu i troszeczkę się "pomęczyć".Z innych firm to jest ciekawa propozycja: hifistore.pl/taga-harmony-platinum-s-40s...-surround-2-szt-id-7
W 18 metrach nie będzie ci niczego brakować, fajny wygląd, troszeczkę przekracza przeznaczony budżet, ale czego nie robimy dla audio.
Szkoda, że odpuściłeś używki, w tej cenie nabyłbyś całkiem rasowe kolumienki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez frank.

Kolumny podstawkowe do 1700 zł 2015/09/18 13:12 #427138

urbanator napisał: Ja, tradycyjnie w kwocie do 1700zł polecam Castle Knight 2.
Recenzja www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/2560-castle-knight-2.html
Uwaga:
Pamiętaj o podstawkach pod kolumny, opchnięte na szafce między książkami, żadne głośniki nie zagrają tak jak tego oczekujesz.


Szczerze polecam Knight2.
Cena nigdy nie jest i nie będzie wyznacznikiem brzmienia, a tutaj mamy naprawdę czarujące i wciągające.
Za takie pieniądzę jak ok. 1700zł (nówki) to okazja i żaden chyba producent nie oferuję nic lepszego, oczywiście dodam że wykon tych kolumienek jest naprawdę zacny!!!
A na wtórnym można je wyrwać za jeszcze mniej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

''.....piękniejsza od muzyki jest tylko cisza ''
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator