HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Potrzebnych rad kilka... dużo chęci a wiedzy brak. 2015/06/29 14:07 #425308

Witam audiofilowe grono,
Od kilku miesięcy staram się w wolnych chwilach dokształcać w kwestiach terminologii i sprzętu, lecz dalej nie udało mi się rozwiązać moich problemów... i tutaj poproszę Was Dobrzy Ludzie o pomoc. :)
Nigdy nie posiadałem na własność sprzętu audio, który można zaliczyć do kategorii Hi-Fi i czuję w trzewiach, że nadszedł ten moment by takowy posiadać... od dłuższego czasu brakuje mi czegoś co słyszałem z pomocą bardzo leciwej Unitry. Niestety mam pewne wymagania, które stwarzają problemy przy poszukiwaniu sprzętu.
Chciałbym słuchać muzyki w stereo i tego też stereo używać do transmisji dźwięku z konsoli PS4, ze SmartTV i płyt CD. Na obecną chwilę po przygodach z ampli Pioneera do kina domowego jaki posiada mój ojciec, jestem obrażony na sprzęt wielokanałowy i nie chcę takowego posiadać. Moja partnerka również nie preferuje surround więc staramy się znaleźć stereo bo oboje bez muzyki żyć nie potrafimy.
Zależy mi też na sprzęcie, który może odtwarzać dźwięk z telefonu przez DLNA/Wi-Fi Direct choć TV jaki planuję kupić lada moment będzie wspierał takową transmisję to byłbym rad gdybym nie musiał go włączać za każdym razem gdy z telefonu wysyłam dźwięk na głośniki. Muzyka to jakieś 80%, film i gry z konsoli pozostałe 20% czasu. Głośniki, o których myślałem to m.in. Wharfedale Diamond 220 lub przynajmniej metrowej wysokości podłogowe skrzynki podobne do Magnat Shadow 207 lub Heco Victa II 701. Przyznam, że jarają mnie kolumny podłogowe. Grane będą formaty stratne, bezstratne, CDeki, stream z YT i Spotify. Must have to także wejście jack 3.5mm co bym czasem oszczędzając baterię podłączył Note'a 4 (ponoć ma DAC Wolfsona).
Budżet.. chciałbym sprzęt grający zakupić w cenie nie przekraczającej €600-2400PLN (nie wliczając w to głośników). Byłoby też miło gdybym nie musiał dokładać do odtwarzacza CD. Myślałem też o jakiejś mikro od Denona czy Yamahy, są tam często optyki i HDMI ale... jakoś nie jestem przekonany. Chyba chciałbym bardziej mieć wpływ na kolumny i samemu je dobrać.
Jakiś pomysł za czym się rozglądać lub gdzie tego szukać? Czy którykolwiek z użytkowników forum jest w stanie jakoś pomóc? :)

Serdecznie dziękuję za jakąkolwiek chęć i próbę pomocy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KcH. Powód: Zezarło mnie linijkę

Potrzebnych rad kilka... dużo chęci a wiedzy brak. 2015/06/30 15:58 #425333

Ponieważ nikt nie odpisuje... dodam pytanie do pierwszego postu z pewną/-ymi propozycją/-ami, której/-ych do tej pory nie brałem pod uwagę.

Powiedzmy, że chcę pominąć funkcje sieciowe w stereo. Trudno, nie mogę znaleźć sprzętu odpowiedniego poza ampli AV.
Myślicie, że zadziała coś takiego jak: A/V przez HDMI z PS4 do TV -> optyk do np. DAC FiiO ->RCA do stereo? Dużo może stracić dźwięk przesyłany z TV do stereo lub przesyłany z konsoli (gra lub film z BD) tak długą drogą (PS4-TV-DAC-wzmak)?

Druga opcja, którą rozważam wbrew temu co napisałem w pierwszym poście - ampli do KD w 5.1 a do niego Wharfedale Diamond 220 x4 + 220C (centrum) x1 + SPC-10 (sub). Pokój jest niewielki i taki zestaw by się sprawdził bardzo dobrze.
Zastanawia mnie tylko czy są ampli KD, które nie będą cenowo przekraczać 2000PL a zagrają na takich głośnikach muzykę nie kalecząc uszu?

Choruję na stereo i w to bym najchętniej uderzał ale to co trzeba kombinować z podłączeniem sprzętu "cyfrowego" mnie chyba przerasta... jak tak dalej pójdzie to kupię micro od Denona i się poddam. :D

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Potrzebnych rad kilka... dużo chęci a wiedzy brak. 2015/06/30 17:12 #425336

Sprawdż czy tv jest w stanie przesłać dalej dźwięk otrzymany po hdmi, a jeśli tak to w jakim formacie, jakie parametry. czasem jest różnie z tym przesyłem.

z komórki pod schodami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Potrzebnych rad kilka... dużo chęci a wiedzy brak. 2015/07/05 09:59 #425397

Micro od Denona tylko RCD-M40 albo M39
Te które mają funkcje sieciowe to wielka porażka ponieważ nie grają zbyt przestrzenie i nie ma głębi w stereo.
Im więcej jest funkcji tym gorzej dla dźwięku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator