HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/01 12:20 #425343

O czym wy tu koledzy gadacie...
Ja od dzisiejszego poranka marzę o DAC'u Wile (!) => z nim nawet niezrównany odtwarzacz CEC'a zagrał lepiej (niewiele lepiej ale lepiej ) :woohoo:
To nie żart , sprawa jest potwierdzona przez Tajemniczego Audytora z "dużym doświadczeniem i zacnym systemem"
Nie wiam jak wy ale ja już zbieram kasę => ważne (!) => przy planowaniu zakupu koniecznie musicie doliczyć siecówkę Wile , która "ma wpływ" bez niej będzie kiepsko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/01 15:54 #425347

Patrick napisał: O czym wy tu koledzy gadacie...
Ja od dzisiejszego poranka marzę o DAC'u Wile (!) => z nim nawet niezrównany odtwarzacz CEC'a zagrał lepiej (niewiele lepiej ale lepiej ) :woohoo:
To nie żart , sprawa jest potwierdzona przez Tajemniczego Audytora z "dużym doświadczeniem i zacnym systemem"
Nie wiam jak wy ale ja już zbieram kasę => ważne (!) => przy planowaniu zakupu koniecznie musicie doliczyć siecówkę Wile , która "ma wpływ" bez niej będzie kiepsko.

Partick bardzo rozsądne i bardziej realne masz dzisiaj marzenia, jak na to co pisałeś wcześniej o wymarzonym sprzęcie :)
Co do DACa Wile, z sieciówką czy bez sprzęt gra na wysokim poziomie i wart uwagi. Ja co prawda ostatecznie nie wciągnąłem go na listę marzeń..., ale powiem Ci , że wkońcu umówiłem się na jutro na odsłuch Master 10. Może też uda się przesłuchać jakiegoś DACa z wyższej półki AG. Zobaczymy czy sprzęt wart marzeń... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez doludzi.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/01 20:01 #425350

Abstrahując od wilusiowych wspaniałości w kwestii Audio GD powiem tak => czy są warte marzeń nie wiem bo to sprawa zdecydowanie indywidualna sa na pewno warte swojej ceny i niektóre urządzenia bez wysiłku pokonują klamoty przez wielu za przedmiot marzeń i pożądania uznawane => fakt potwierdzony empirycznie.
Czy akurat Tobie będzie się podobało...wątpię bo to zupełnie inny świat niż dresiarskie urządzenia z serii KAV Krell'a z takim pietyzmem traktowane przez neoaudiofili.
Bez cienia wątpliwości mogę polecić do pewnej konfiguracji DAC NFB 7.32 Custom (niestety juz niedostępny jak kilka innych wybitnych klamotów AGD np. transport CD ) z regulacją głośności.
Monobloki Master-2 bardzo niebezpiecznie zbliżają się do poziomu Krell'a FPB250 MC i chyba są trochę z nich zerżnięte... :whistle:
Master-3 mozna spokojnie postawić koło ML No.335 więc...moim zdaniem warto ;)

PS. Master-10 to najsłabsza pozycja w ofercie ale i tak poza zasięgiem serii KAV Krell'a wszystkich do kupy i każdego z osobna...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/03 20:42 #425371

Realnym marzeniem byłby serwer audio pokroju Cocktail Audio z dużym ekranem i zacnymi aktywnymi kolumnami.
Prosty w obsłudze, bogaty w możliwości wpływu na dźwięk bez użycia zworek jak to ma miejsce w innych konstrukcjach. Ewentualnie mógłby mieć modułową architekturę, tak by można było dostosować urządzenie do swoich potrzeb i upodobań lub np wymienić uszkodzony napęd CD zamiast zanosić cały sprzęt do naprawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/03 20:54 #425372

A jakie kable podstawki, nozki i bezpieczniki ?????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
Ostatnia edycja: przez alias27.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/03 21:18 #425374

No stary co prawda to prawda a gdzie Technologia X i kable Wile , "piegi" Harmonix'a na ściany i podstawki spod znaku Tombak Corp.?
Musowo mieć inaczej to system zupełnie z dupy a nie marzeń...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/03 23:09 #425375

Odsłuch Master 10 zakończył się po trzecim kawałku :) Szkoda czasu na takie odsłuchy... Niestety salon zaproponował mi odsłuch na monitorach Harpia Acustics za 4tyś, CD Onkyo tez z tej półki cenowej i DAC Nostromo 5, nic lepszego widać nie mieli :( Nie mam nic do tych klocków bo może w swojej cenie są naprawdę dobre, ale ograniczały tak bardzo możliwości Integry że nie było sensu słuchać.
Pozostaje to co planowałem już wcześniej wypożyczyć i posłuchać w domu.

Ps. Na basie faktycznie gra to zupełnie inaczej niż w Krellu, pytanie czy z Usherami nie będzie tego dobra za dożo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/04 01:50 #425377

Cóż , od początku zwracam uwagę na to że obsługa dealerska nadaje się do handlu pietruszką a Twój wpis tylko potwierdza ten fakt...
Dobre rzeczy bronią się same nawet pomimo kuriozalnego zachowania dealera.
Jeśli mam być szczery to rzeczą oczywistą dla mnie było że sprzęt będziesz próbował we własnym torze i pomieszczeniu ale nie przypuszczałem że jakiś fachowiec inaczej może wykoncypować do prezentacji tego sprzętu coś głupszego :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/04 04:50 #425378

Ciekawe jaki to był monitor Harpia? Parę lat temu mieli w ofercie wysokoskuteczny super-monitor na dobrych przetwornikach, w tym 12-calowy woofer Beyma i parę Seasów. Niestety już go nie widzę na ich stronie, a szkoda. Ale on był duży (coś jak Harbeth 40-tka) i chyba droższy niż 4kzł...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/04 08:49 #425379

Patrick napisał: No stary co prawda to prawda a gdzie Technologia X i kable Wile , "piegi" Harmonix'a na ściany i podstawki spod znaku Tombak Corp.?
Musowo mieć inaczej to system zupełnie z dupy a nie marzeń...

Gdybym większy % budżetu wydawał na upiększenia niż na brzmienie, nie byłby to system marzeń tylko koszmarów. :blink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/04 09:12 #425380

raczer napisał: Ciekawe jaki to był monitor Harpia? Parę lat temu mieli w ofercie wysokoskuteczny super-monitor na dobrych przetwornikach, w tym 12-calowy woofer Beyma i parę Seasów. Niestety już go nie widzę na ich stronie, a szkoda. Ale on był duży (coś jak Harbeth 40-tka) i chyba droższy niż 4kzł...


Monitory to nowy wypust o nazwie Graffiti, całkiem fajnie grały jak na ten przedział cenowy. Według mistrza ceremonii lepiej grają z Master 10 niż podłogowe Fresco. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/04 09:18 #425381

raczer napisał: Ciekawe jaki to był monitor Harpia? Parę lat temu mieli w ofercie wysokoskuteczny super-monitor na dobrych przetwornikach, w tym 12-calowy woofer Beyma i parę Seasów. Niestety już go nie widzę na ich stronie, a szkoda. Ale on był duży (coś jak Harbeth 40-tka) i chyba droższy niż 4kzł...


Produkcji i superprodukcji Harpii słyszałem kilaka w tym jednych Monków optymalizowanych pod sprzęt i właściciela za każdym razem w stosunku do ceny było bardziej niż średnio. Kilka osób , które znam i były w posiadaniu tych kolumn po ich wymianie na inne zupełnie inaczej podchodzą do swojego sprzętu...

Wracając jeszcze na chwilę do dystrybutora AGD to jesli zna się te produkty oraz sposób prezentacji przez niego oferowany trudno nie odnieść wrażenia że ci ludzie pracują chyba dla...konkurencji :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/04 09:21 #425382

doludzi napisał:

raczer napisał: Ciekawe jaki to był monitor Harpia? Parę lat temu mieli w ofercie wysokoskuteczny super-monitor na dobrych przetwornikach, w tym 12-calowy woofer Beyma i parę Seasów. Niestety już go nie widzę na ich stronie, a szkoda. Ale on był duży (coś jak Harbeth 40-tka) i chyba droższy niż 4kzł...

Monitory to nowy wypust o nazwie Graffiti, całkiem fajnie grały jak na ten przedział cenowy. Według mistrza ceremonii lepiej grają z Master 10 niż podłogowe Fresco. :)

Dyzma był z Tobą :woohoo: ?

PS. Cieplutko dzisiaj trochę jak dla mnie za bardzo więc nie zalapalem "podstępu" => mistrz ceremonii zamiast Mistrz Ceremonii niby nic a jaja różnica.
Tamtejszy moim zdaniem powinien być miszczem ceremonii i wszystko byłoby jasne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/26 20:46 #425678

Mój wakacyjny/ urlopowy system marzeń dużo muzy słaba jakość ale kto się tym przejmuje na wakacjach a Wasz ulubiony ?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez doludzi.

Mój wymarzony system...realny i wirtualny... 2015/07/26 20:56 #425680

doludzi napisał: Mój wakacyjny/ urlopowy system marzeń dużo muzy słaba jakość ale kto się tym przejmuje na wakacjach a Wasz ulubiony ?

U mnie zestaw wakacyjny stanowią głośniczki Modecom MC-2007 zasilane powerbankiem 30000 mAh a dźwięk wyprowadzany z Sansa Clip Zip.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator