HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

TAGA HARMONY TAV-606F SE + ONKYO TX-8020 2015/05/22 13:50 #424766

Witam,

chciałbym złożyć zestaw stereo do słuchania muzyki. Słucham głównie brzmień rockowym ale nie tylko, więc interesuje mnie granie dość uniwersalne. MIałem możliwość odsłuchania kolumn Taga Harmony Tav-606 f SE właśnie ze wspomnianym w temacie amplitunerem Onkyo i byłem usatysfakcjonowany. Słuchałem też magnatów 1002 ale słabiej to brzmiało.

Wymieniony zestaw mogę zakupić do 2000, więc takie pieniądze mnie interesują. Do kina domowego mam Logitecha Z5500 i jest on wystarczający więc szukam czegoś pod muzę. Interesują mnie raczej tylko nowe zestawy.

Pytanie jest do Was czy ten zestaw jest ok czy może coś innego byście zaproponowali.

Pomieszczenie, jest salon raczej średniej wielkości, nie duży.


z góry dzięki za odpowiedź

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

TAGA HARMONY TAV-606F SE + ONKYO TX-8020 2015/05/24 20:16 #424803

Witaj,
wydaje mi się, że znaczne lepszym pod względem brzmienia rozwiązaniem, dającym większą przyjemność także podczas dłuższych odsłuchów będzie konfiguracja, oparta na wspomnianym przez Ciebie amplitunerze Onkyo TX-8020 oraz zestawie kolumn Pylon Audio Pearl 25. Jeśli nie potrzebujesz tunera radiowego, lepiej zagra wzmacniacz A-9030.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

TAGA HARMONY TAV-606F SE + ONKYO TX-8020 2015/05/25 10:38 #424807

Jeśli chodzi faktycznie o muzykę to kup wzmacniacz stereo, nawet nowy taki do 1200zł zagra lepiej niż ten amplituner.
Wybrałeś go chyba bardziej dla wejścia optycznego i radyjka. Ten onkyo i taga to koszt ok. 1550zł. Taga 606 niczym szczególnym poza ceną nie powala, to kolumny od jednych z tańszych zestawów kina domowego.
Pomyśl nad jakimś świeżym, ale używanym wzmacniaczem stereo 450-700zł, plus kolumny za 1300-1700 zł można trafić poekspozycyjne, czy używane na gwarancji, ze dwie klasy lepsze od Tagi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator