HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kabloza do 700 złotych dla TX8050 oraz DC6T SE. 2015/05/19 13:15 #424709

Mam zestaw OKNYO TX8050 oraz Tannoy DC6T SE.
Po dziesiątkach konfiguracji przestrzennych, przestawianiu, przemeblowywaniu doszedłem do optymalnego miejsca. W tym miejscu mogę już słuchać, wszystko gra jak trzeba. Zastanawiam się nad tym czy wymiana kabli pozwoli mi z tego systemu wyciągnąć coś więcej? Żona puka się w głowę, ale ja mam na to przeznaczone ok 500-700 złotych. Chciałem tylko zapytać szczerze czy warto i co możecie mi polecić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland from Poland

Kabloza do 700 złotych dla TX8050 oraz DC6T SE. 2015/05/20 10:05 #424720

Oj, z tym problem będzie; pomyliłeś fora. Tu lud spokojny, słuchający muzyki na sprzęcie z którego jest zadowolony. O kablach tu mało informacji.


Byli tu tacy co po zmianie kabli słyszeli gitary których wcześniej nie było albo żona czy matka z kuchni słyszała wyraźne polepszenie dźwięku po zmianie przewodu zasilającego ale gdzieś zniknęli szukając pewnie lepszego gruntu pod ich teorie.


Teraz pomyśl jakie podzespoły czy konstrukcję mógłbyś mieć przy dołożeniu tych siedmiu stówek do kolumn zamiast poprawiać dźwięk kawałkiem miedzianego drucika.


Ale ja się nie znam a pomóc mogę polecając Krynicę Mądrości jaka jest forum audiostereo, tam od wybitnych specjalistów szczęśliwie od kabli właśnie dowiesz się wszystkiego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piotrus.

Kabloza do 700 złotych dla TX8050 oraz DC6T SE. 2015/05/20 11:01 #424721

Rozumiem- dzięki za uczciwą odpowiedź ;]
Myślałem też o adaptacji akustycznej pokoju, bo idealnie nie jest ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland from Poland

Kabloza do 700 złotych dla TX8050 oraz DC6T SE. 2015/05/20 11:18 #424724

Witaj,
kable odgrywają rolę, wszystko zależy od konfiguracji systemu oraz oczekiwań.
Moim zdaniem warto spróbować, proponuję wypożyczenie kabla i sprawdzenie w Twoim systemie. Najwyżej ryzykujesz kosztem odesłania.
Z mojego doświadczenia zaproponowałbym Ci kabel głośnikowy Tellurium Q Blue Speaker w fabrycznej konfekcji. To moim zdaniem optymalne rozwiązanie do Twojego systemu. Zapraszam serdecznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Kabloza do 700 złotych dla TX8050 oraz DC6T SE. 2015/05/20 11:40 #424727

To nie to forum-mało tu o kabelkach, ale informacja może Ci się przyda.
Ja kupiłem kabel TONIK firmy Kimber Kable jako RCA-RCA. W porównaniu ze zwykłym cieńkim chinchem jest poprawa (raczej brzmi jakby ten chinch który był w zestawie -był walnięty i obcinał lekko pasmo z obu stron- choć podpinałem inne byle jakie i było to samo). Polecono mi ten kabel i jestem zadowolony, sprawdziłem w sklepie na innych przewodach i faktycznie jest różnica w porównaniu ze zwykłym cieniutkim przewodem.Przekonałem się, tym bardziej że po prostu usłyszałem różnicę między tym co dostałem w zestawie (grubość włosa) a tym co kupiłem. Nie mam złotych uszu- po prostu to było słychać. Nie kupuje dopóki nie spróbuje.
Mogę się też podzielić ciekawym doświadczeniem w kwestii połączeń głośnikowych. Kupiłem kabel WAVEGUIDE 3 firmy Straight Wire -najtańszy w sklepie... bo uznałem że to po prostu kabel i ma łaczyć miejsce A z miejscem B ;]
,ale sprzedawca polecił mi bym sprawdził jeszcze inne kable, jako że kupiłem w tym sklepie już trochę sprzętu to miałem na "pożyczenie" 5 dni i sprzedawca wiedział że nie ucieknę z tym daleko. (w tym przypadku byly to Kimber Kable 8 TC i 8 VS).
Zrobiłem prosty test- podłączyłem i odpalałem sobie moją ulubioną płytę. Różnica między WAVEGUIDE za 19.99 a którymkolwiek Kimber była słyszalna od razu. Nie nazwę Ci tych zmian super fachowo. Przede wszystkim bas zrobił się inny, trochę bardziej wyrazisty, ale nie zamulony. Dostał trochę jasności i blasku. Pojawiło się też trochę więcej górnych częstotliwości co było słychać na sybilantach i blachach. Różnica między 8TC i 8VS nie była taka zastraszająca. Właściwie to jej nie było dla mnie, coś się zmieniało, ale nie potrafiłem tego określić. A skoro nie było to tak słyszalne to nie była to dla mnie tak istotna zmiana żeby dokładać dwie stówy.
Żona by mnie zresztą zabiła jak bym na kolejny kabel wydał 350 złotych (a tyle kosztuje 8TC)
Ostatecznie zostałem przy 8VS i jestem zadowolony z mojego systemu.
Aktualnie mam TANNOY DC6T oraz Onkyo A-9050 oraz Denon'a PMA-1520AE (grają inaczej i są trochę do innej muzy)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez autojoinindicator. Powód: błąd

Kabloza do 700 złotych dla TX8050 oraz DC6T SE. 2015/05/25 11:21 #424810

Mam pomysł żeby zabrać mojego Tx'a i w sklepie posłuchać z Tannoy'ami na różnych przewodach. Tylko zastanawiam się czy te sklepowe paczki nie będą się za bardzo różnić ( traktowanie, pomieszczenie i jego akustyka, czas pracy) od moich brzmieniem... czy lepiej jednak słuchać u siebie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland from Poland

Kabloza do 700 złotych dla TX8050 oraz DC6T SE. 2015/05/25 12:16 #424811

Porównywane trzy, cztery przewody, warunki w salonie będą miały takie same tzn. ten sam pokój, odtwarzacz, wzmacniacz i kolumny. Jeśli będą między nimi różnice to je wyłapiesz.
Większe znaczenie od tego gdzie porównujesz te kable, czy odtwarzacz cd w domu, u kolegi, czy w salonie jest to żeby warunki porównania kolejnych kabli były constans, bez pojawiania się innych zmiennych .

Odsłuchując jakieś drogie kolumny, najlepiej to zrobić w swoim własnym specyficznie akustycznie pokoju, natomiast już porównanie i wskazanie różnic między dwoma produktami np. kolumnami wyłapiesz i u siebie i w salonie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabloza do 700 złotych dla TX8050 oraz DC6T SE. 2015/06/01 22:35 #424982

Odsłuchałem 5 przewodów głośnikowych i odczucia mam podobne co audiojoinindicator.

Moje wrażenia są takie :zdecydowana różnica jeśli chodzi o kable głośnikowe - bo przy rca różnice były w moim przypadku bardzo małe więc skupiłem sie na kablach głośnikowych.
Największa różnica była w przestrzenności i górnych częstotliwościach, bo o dziwo w każdym przypadku wszystko grało względnie pełnym dołem ( po za dwoma najtańszymi modelami przewodów - no name, gdzie uciekał najniższy dół).

Jeśli chodzi o kable głośnikowe to testowałem Kimber Kable, wspomniane Straight Wire i Chord Carnival. Ostatecznie wybrałem Kimber Kable 4TC bo w tym momencie przestałem słyszeć znaczące różnice a nie miałem budżetu na 500 złotych za przewód. Dla 4TC stosunek cena - jakość wypadł tu najlepiej.

Dzięki za pomoc- aktualnie odpaliłem w domu i słyszę że to był dobry ruch. System gra trochę klarowniej, choć dostał trochę innych cech niż testowany w sklepie. Tak jak w dole nie zmieniło się wiele, to wyklarowała się góra i środek pasma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland from Poland

Kabloza do 700 złotych dla TX8050 oraz DC6T SE. 2015/06/04 12:16 #425017

Myślę że porządne druty powinni dawać już z kolumnami ... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator