HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 13:34 #422553

tak ale wiesz to jaka mamy temperature w pomiesczeniu tez ma wpływ zapewne nie tak jak inastalcja ale jest słyszalne..............raczjej to nie mozliwe moja kobieta ma własny sprzet ktory jej tam brzeczy :cheer: naprawde nikt z was nie miał takiej sutuacji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 13:51 #422554

Ja nigdy, a wpływ temperatury czy wilgoci na brzmienie jakiegokolwiek sprzętu jest zaniedbywalnie mały zwłaszcza, że przecież w warunkach domowych wartości te oscylują w bardzo wąskich granicach. Zmiany które opisujesz wyglądają na usterkę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 14:06 #422555

danielwoznaik napisał: tak ale wiesz to jaka mamy temperature w pomiesczeniu tez ma wpływ zapewne nie tak jak inastalcja ale jest słyszalne..............raczjej to nie mozliwe moja kobieta ma własny sprzet ktory jej tam brzeczy :cheer: naprawde nikt z was nie miał takiej sutuacji?


No teraz to juz powialo wyczynowa audiofilia żywcem z Audio stereo w wykonaniu tamtejszych tuzów... :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 15:22 #422557

audiofil podobno to nie groźny wariat B) tylko w czym twki ta usterka kolumny? tez mi sie wierzyc nie chce by monitory audio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 15:25 #422558

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

danielwoznaik napisał: audiofil podobno to nie groźny wariat B) tylko w czym twki ta usterka kolumny? tez mi sie wierzyc nie chce by monitory audio


Czy jesteś w stanie szanować rozmówcę i używać znaków interpunkcyjnych?
Formułować myśli tak aby były zrozumiałe ?
Najprostszą metodą będzie pisanie prostych zdań.
Unikaj czegoś co wygląda jak swobodny przepływ myśli ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 17:43 #422562

O wpływie zasilania na dźwięk wiem tylko tyle, że po sieci elektrycznej idzie sporo zakłóceń. Na przykład wzmacniacz słuchawkowy mikroforum wyłapuje zmianę w prądzie przy włączaniu np światła w łazience, przedpokoju. Objawia się to lekkim "pyknięciem". Nic strasznego. Statycznego szumu nie ma odkąd zmieniłem DACa. Na pewno nie wywalę kasy na kondycjoner.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 19:07 #422565

danielwoznaik napisał: audiofil podobno to nie groźny wariat B) tylko w czym twki ta usterka kolumny? tez mi sie wierzyc nie chce by monitory audio


Ja tez nie wierzę by monitory audio :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 21:10 #422569

alias27 napisał:

danielwoznaik napisał: audiofil podobno to nie groźny wariat B) tylko w czym twki ta usterka kolumny? tez mi sie wierzyc nie chce by monitory audio

Ja tez nie wierzę by monitory audio :woohoo: :woohoo: :woohoo:


:lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 21:19 #422571

mkapinski napisał: Na pewno nie wywalę kasy na kondycjoner.

Moim zdaniem to błąd. U mnie zastosowanie tego ustrojstwa przynosi zdecydowana poprawę. Wielokrotnie slyszałem pozytywny wpływ tych urzadzeń w róznych systemach i miejscach( domy, mieszkania). Ja mam wykonaną specjalna linie zasilającą od skrzynki na bardzo solidnych przewodach w ekranie , dedykowana systemowi audio , więc teoretycznie warunki są bardzo dobre a mimo to kondycjoner przynosi zanczna poprawę jakosci brzmienia całego systemu.Nie musisz wywalac zaraz kasy . Pozycz i przetestuj u siebie , najlepiej z dobrymi sieciówkami. Mozesz byc mocno zaskoczony tym co usłyszysz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 21:26 #422572

Wpływ pewnie jakis tam ma ale chyba tylko w takich przypadkach gdy mówimy o skrajnosciach . Np gdybys tak musiał siedziec i słuchać w temp ponizej 10 stopni C to zwyczajnie zmarzniesz i odsłuch nie bedzie przyjemnoscią :cheer: Wilgotnosc utrzymuje sie raczej na zblizonym poziomie , przynajmniej u mnie . Mam stacje pogodową która wskazuje ten parametr . Oscyluje zawyczaj miedzy 50-60% . Nie dajmy się zwariować . Jezeli wspomniane przez Ciebie czynniki mają jakis wpływ, to marginalny. Bardziej bedzieśz uzalezniony w tym względzie od swojego samopoczucia i ogólnego stanu psychofizycznego niz od tego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 21:46 #422574

danielwoznaik napisał: tak ale wiesz to jaka mamy temperature w pomiesczeniu tez ma wpływ zapewne nie tak jak inastalcja ale jest słyszalne..............raczjej to nie mozliwe moja kobieta ma własny sprzet ktory jej tam brzeczy :cheer: naprawde nikt z was nie miał takiej sutuacji?


Kolego o kondycjonerze pomyśl jak będzie wszystko grało, to co piszesz to jak ci koledzy podpowiadają to raczej musi być awaria. Kondycjoner nie naprawi spęczniałych kondensatorów, zimnego lotu, czy poluzowanych kabli.
Co do wpływu temperatury otoczenia na dźwięk, to faktycznie jest taka zależność gdyż w zależności od temperatury z rożną prędkością porusza się fala dźwiękowa, lecz aby to usłyszeć wahania temperatury musiały by być bardzo znaczące.Natomiast w warunkach domowych, gdzie temperatura zmienia się o kilka stopni usłyszenie jakiś zmian w zależności od temperatury jest niemożliwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/28 22:03 #422578

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar
  • Gość
  • Gość
'danielwoznaik' Fajnie piszecie i mozna pobawic sie w detektywa. Otoz, jesli cos dzialalo zachowawczo zmiennie i juz tak nie dziala, to znaczy ze cos sie stalo ale proste.
Co sie stalo, ktos porzyczyl i komus spodobaly sie dobre tranzystory mocy.
Ktos rozkrecal i skrecal spowrotem tranzystory i nie maja tego samego wspolczynnika temperaturowego lub odlutowal wazne emitery i nie tak samo przylutowal.
Sam fakt ze wzmacniacz nie byl stabilny temperaturowo i sie zminil, moze wyschla tylko pasta lub raczej ktos grzebal.

Oj mam doswiadczenie i wiem ze kazdy najdrozszej firmy wzmacniacz mozna poprawić na zsilaniu i malo tego przesledzic symetrię napiecia wyjsciowego wszystkich stopni i to poprawić, jesli na wejscie wzmacniacza roznicowego da sie nie polowe napiecia ale z wyjscia ktore i tak po regulacjach musi miec polowe napiecia i jakosc wzmacniacza powroci a nawet bedzie o wiele lepsza i to poprawione zasilanie jest tak samo wazne i barwa dzwieku i czystosc wysokich tonow i wydostawnie sie dzwieku jakby spoza kolumn bedzie na miejscu, tylko potrzeba specjalisty -niestety.

Sami widzicie co to znaczy jak w wzmacniaczu zastosowali nawet dobre tranzystory bo czasem potrafi dobrze grac i jest to tez dowod ze tylko dmuchnac chuchnac i wzmacnaicz nie jest ten sam a wzmacniacz z nie tak dobrymi tranzystorami praktycznie sie nie zmienia i zawsze zle gra i tak dla firm jest wygodnie, bo potem nic ktos gada ze gralo dobrze a zaraz potem nie.
Ale przyneta dla tych co poluja na tranzystory bo wzmacniacz czasem dobrze gra -nie chce obrzydzac zycia ale tez ze wszystkim trzeba sie liczyc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 3pwramp.

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/29 04:41 #422589

dyzma-69 napisał:

mkapinski napisał: Na pewno nie wywalę kasy na kondycjoner.

Moim zdaniem to błąd. U mnie zastosowanie tego ustrojstwa przynosi zdecydowana poprawę. Wielokrotnie slyszałem pozytywny wpływ tych urzadzeń w róznych systemach i miejscach( domy, mieszkania). Ja mam wykonaną specjalna linie zasilającą od skrzynki na bardzo solidnych przewodach w ekranie , dedykowana systemowi audio , więc teoretycznie warunki są bardzo dobre a mimo to kondycjoner przynosi zanczna poprawę jakosci brzmienia całego systemu.Nie musisz wywalac zaraz kasy . Pozycz i przetestuj u siebie , najlepiej z dobrymi sieciówkami. Mozesz byc mocno zaskoczony tym co usłyszysz.

Nad takim zakupem będę się zastanawiał, jeśli postawię sobie system wart > 20k. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/29 11:03 #422596

tak oczywiśćie podejrzenia mogą być i takie ale głównie chodzi o ten fakt ze każdy sprzęt u mnie w mieszkaniu tak gra.Cały system posiadam od nowości ,dlatego ciągle podejrzewam ze to od instalacji , tu kolega pisał ze osobno dla samego systemu pociągnął sobie instalacje ciekawe czy u mnie by to coś dało, dziękuje oczywiśćie za wasze wpisy (pomoc)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

instalacja zasilanie jaki ma wpływ na jakosc dzwieku 2015/01/29 19:56 #422639

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar
  • Gość
  • Gość
'danielwoznaik' czasem są to przykre rzeczy i jako nie kosmita miałem nowe rzeczy jak Meluzyna, Kleopatra, ZK246 i co z tego? jak ktoś sprawdzi wszystko zostało powymieniane, mimo że niektóre rzeczy(Meluzyna i Kleopatra) nikomu pożyczałem.

Druga sprawa to, jeśli twoja kosmiczna dusza nie uznaje programów na wygrzewanie sprzętu i nie uznaje drogie bajery -jako tylko programy aby tym programem był optymalizowany twój wzmacniacz, to w twoim domu nic takiego się dzieje i wygrzewaniem i bajerami nic więcej zrobisz. Gdyby z twojej strony to było prawdą, to jest to dobra postawa - po prostu ktoś nie znosi sztucznego i zbiorowego idiotyzmu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 3pwramp.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator