HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/24 20:50 #422409

Witam Szanownych Forowiczów (tak, tak, to nie błąd),

to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się przywitać. W życiu bywa tak, że warto korzystać z pomocy bardziej doświadczonych kolegów, z czego dziś chciałbym skorzystać.

Otóż jestem w posiadaniu kolumn Indiana Line Nota 550, a więc budżetowych kolumn podłogowych. Grają jak dla mnie ok, są małe, lekkie, grają przyjemnie i nie męczą. Bas jest miękki, nie dudni, może nie ma okazałej masy, ale na pewno słychać jego brzmienie i nie brakuje mi go wcale. Grać ma to w pomieszczeniu 18 m2 o znośnej akustyce. Czego nie wiem? Otóż nie wiem jaką elektronikę podłączyć do tego urządzenia. Chciałbym, aby to był wzmacniacz + odtwarzacz CD, bo mam sporą kolekcję płyt (lepszych i gorszych). Sprzęt może być nowy, może być używany (byleby był dostępny gdzieś, abym nie musiał czekać rok na pojawienie się egzemplarza). Budżet? Nie chcę jakoś specjalnie podawać kwoty, bo zawsze można coś uzbierać, ale powiedzmy sobie szczerze - kolumny to taki entry level, więc nie spodziewam się zakupu Krella czy Hegla... Oczywiście będę chciał tych propozycji wysłuchać, jednak na bazie Waszych doświadczeń, myślę, że uda mi się odrzucić outsiderów i wybrać kilku faworytów.

Do tej pory rozważam następujące zestawy:

1. NAD C546 + NAD C356BEE (mój zestaw faworyt))
2. Marantz CD6005 + Marantz PM6005 (mój zestaw faworyt)
3. Cambridge Audio Azur 651C + Cambridge Audio Azur 651A (mój zestaw faworyt)
4. Vincent CD-400 + Vincent SV-400
5. Xindak C-06 + Xindak A-06 (tu czytałem, że ten CD gra jak sprzęt za 4 tys)
6. Denon DCD-520AE + Denon PMA-720AE (CD z serii 7XX już chyba nie produkują, a 15XX jednak drogie...)
7. Music Hall cd15.2 + Music Hall a 15.3 lub Music Hall cd35.2
8. Indiana Line Puro CDP + Indiana Line Puro 500 lub Indiana Line Puro 800
9. Onkyo C-N7050 + Yamaha A-S700

Rozważałem jeszcze coś z oferty Advance Acoustic, ale gdzieś wyczytałem, że to paździerz z dobrym marketingiem.

Brzmienie preferuje raczej ciepłe i ciemne, lepkie i gęste, ale nie totalne kluski. Ale bardziej rozjaśnione zestawy również biorę po uwagę, ważne jest tylko, aby potrafiły nisko zejść. Nie jestem "bass head", ale jednak bez podstawy basowej jest mi źle. Słucham w zasadzie wszystkiego. Jazz, R&B, muzyka klasyczna, rock. Pink Floyd, Sade, Led Zeppelin.

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/25 15:58 #422439

Nikt nie pomoże?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez CrazyDiamond.

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/25 16:44 #422442

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Wypożyczył bym sprzęt na odsłuch u siebie w domu - to podstawa
Według mnie warto z tych co wymieniłeś posłuchać 1 i 5
6 całkowicie bym sobie odpuścił - według mnie to kiła i mogiła
9 zestawienie onkyo i yamahy - mi się nie podobało - onkyo było "zapiaszczone" na wysokich a jamaszka bezpłciowa jakaś

Rozważ też :
allegro.pl/audiolab-8200cd-i5022623077.html
i poszukanie 8200A jako wzmacniacz - uzywany sprzęt będziesz miał w porównywalnych pieniądzach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/25 17:02 #422443

Dziękuję Ci kolego. Oczywiście będę chciał wszystkiego posłuchać, to podstawa.
Audiolaba dodaję do listy - prezentuje się dość ciekawie.


Zastanawiam się jeszcze nad:

cayin.eu/mt35-lampowy-wzmacniacz-mocy-push-pull/

plus np. CD6005 od Marantza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez CrazyDiamond.

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/27 23:07 #422529

Temat do zamknięcia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez CrazyDiamond.

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/27 23:59 #422531

"Ament"...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/28 09:57 #422533

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Ciekawe czy zajrzy i napisze co wybrał :blink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/28 17:43 #422563

Zajrzałbym, ale ilość odpowiedzi była tak spora, że do tej pory nie skończyłem czytać ;)

Żeby jednak nie było, to w sobotę idę słuchać i wezmę pod uwagę Twoje rady Fafniak. Najbardziej mnie intryguje Marantz i Cayin. Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez CrazyDiamond.

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/28 21:06 #422568

Fafniak napisał: Ciekawe czy zajrzy i napisze co wybrał :blink:

W sumie to jakie to ma znaczenie..."temat do zamknięcia".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/28 21:54 #422576

Można faktycznie się spierać o znaczenie tego, czy jakiś "anonim" z internetu wróci z opinią o sprzęcie, jednak dużo lepiej jest coś napisać w temacie, bo jedna odpowiedź na 160-kilka wyświetleń to wynik doprawdy imponujący i o ile entuzjastycznie byłem nastawiony do uczestniczenia w życiu forum, to mówiąc otwarcie, obecnie jestem zdecydowany, aby tego nie czynić. Rozumiem, że kolumny niszowe, ale fajnie byłoby przeczytać jakieś rady odnośnie sprzętu, który można sparować z budżetowymi kolumnami o przyjemnym charakterze grania. Odsłuch odsłuchem, ale poczytać można (i tu kolejny raz niski ukłon do jedynego pomocnego), może ktoś podsunie coś lepszego do przesłuchania, bo czytanie pism i portali branżowych to kpina. No ale lepiej faktycznie z góry zakładać, że przyszedł, zapytał i pójdzie. Pójdzie i owszem, ale ze zgoła odmiennych powodów. No nic, to tyle. Jak to już napisałem, temat jest do zamknięcia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/28 22:34 #422582

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Faktem jest że tu ludziskom nie bardzo chce sie gadać i doradzać... no chyba ze był byś długonogą blondynką lub szatynką która lubi "sprzęty" ;)

Ale wpadnij i napisz jak przebiegły odsłuchy - moze wtedy ktoś coś doradzi.
I nie kupuj sprzetu na zasadzie WOW !!! podoba mi sie ;)

Jak juz cos najbardziej ci sie spodoba - wypożycz do domu na odsłuch

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/28 22:39 #422584

Eeee , Ty chyba na brak zaangażowania nie mogles narzekać od samego wejścia na Forum :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/28 22:50 #422585

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Patrick napisał: Eeee , Ty chyba na brak zaangażowania nie mogles narzekać od samego wejścia na Forum :)

No i tak i nie...
Ale obserwuje ze ludziom którzy trochę tego sprzętu "przerzucili" - coraz mniej chce sie doradzać...
I całkowicie to rozumiem - w przypadku sprzetu foto mam dokładnie to samo.
ALE nie zmienia to faktu ze człowieki oczekują jakiejś pomocy/rady....po prostu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/28 23:25 #422586

Syd Barrett. dasz sobie radę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

zestaw stereo dla początkującego do konkretnych kolumn 2015/01/28 23:44 #422587

To nie do konca jest tak jak myslisz. Tutaj nie ma mody na pomaganie innym, bo wielu z nas zdaje sobie sprawe ze brzmienie koncowe to rozwiazanie pewnej lamiglowki z wieloma niewiadomymi, ktorych my, nie znajac twojego pomieszczenia, sluchu, samych kolumn, i wielu innych waznych spraw nie znamy. Kazdy z nas moglby napisac ci ze ten i ten zestaw wg niego jest najlepszy, a tak naprawde bedzie to troche strzal w ciemno.

Jednemu podoba sie jasna jak slonce elektronika Cambridge Audio, inni lubia ciemnego NADa... Marantz z budzetowki gra w mojej opinii najrowniej, odtwarzacz Xindaka nie jest zadnym odkryciem w swojej cenie - jest to dobry produkt w swojej cenie i tyle, az albo tylko, jak kazdy z zestawow ktory tutaj wymienilies. Wierz mi, w tej dziedzinie system za 1 tys zlotych moze zagrac lepiej niz ten za 10 tys zlozony przez "znafcuf". To ma sie tobie podobac, spelniac twoje oczekiwania.

Jezeli powaznie podchodzisz do tematu umow sie na odsluchy. Nawet jesli nie uda ci sie wszystkiego posluchac (a pewnie ci sie nie uda) bedziemy wiedziec w ktorym kierunku chcesz dalej zmierzac. Na poczatek zostaw kable w spokoju i nie zawracaj sobie nimi glowy. I najwazniejsze, nie daj sobie wmowic zdania "eksperta", sprzedawcy czesto wmawiaja klientowi rzeczy ktorych nie ma...

I zeby wprowadzic troche zamieszania i zmusic cie do dzialania, tu na forum (i nie tylko tutaj zreszta) chwalony jest polecony przez kolege fafniaka Audiolab, w mojej opinii najlepiej wychodzi mu zamulanie. Samodzielny odsluch jest najwazniejszy.

Powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.
Ostatnia edycja: przez resspEct_84.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator