HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Poziom głośności kanałów L,R 2014/11/27 19:15 #420314

Cześć,

Pacjent Teach A-H500i

Objawy: Na początku zauważyłem że wędrując od poziomu głośności zero w górę najpierw zaczyna grać kolumna lewa i dopiero po delikatnym podkręceniu prawa. Przy wyższych poziomach głośności było to nie do wychwycenia, teraz sytuacja ma się gorzej jedna kolumna gra słyszalnie Ciszej, pomaga pokrętło balansu da się mniej więcej wyrównać poziom głośności ale pokrętło trzeba przekręcić w prawą stronę i to całkiem sporo?

Diagnoza: Jak to naprawić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poziom głośności kanałów L,R 2014/11/27 21:07 #420317

Można spróbować prysnąć do wnętrza potencjometru preparatem "kontakt". Czyści, smaruje i eliminuje trzaski. Jeśli nie pomoże trzeba by go wymienić więc albo serwis albo własnym sumptem.

Nierównomierność na początku skali to niestety dosyć powszechna przypadłość potencjometrów, nawet tych lepszych jak np. bardzo popularny niebieski Alps. Z reguły zjawisko się nie pogłębia ale jak widać akurat miałeś pecha.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Poziom głośności kanałów L,R 2014/11/27 21:52 #420319

A jaki tam jest selektor źródeł? Klasyczny, czy elektroniczny? Jeśli klasyczny, to gdy nie gra jeden z kanałów, spróbuj pokręcić selektorem. Jeśli coś się zmienia (pojawia się dźwięk w kanale, w którym go nie było) to należy psiknąć wybierak selektora.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poziom głośności kanałów L,R 2014/11/27 23:42 #420321

Selektor elektroniczny,
Wydaje mi się że to potencjometr główny bo jest na nim jakby wyczuwalny luz,
zastanawiam sie czy wymiana będzie prosta bo on ma również napęd...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poziom głośności kanałów L,R 2014/11/28 08:26 #420323

Dlatego najpierw kup w sklepie elektronicznym "kontakt". Dostanie się do potencjometru też nie będzie łatwe bo z tego co widzę jest trochę zabudowany ale łatwiejsze to niż wymiana bo trzeba by rozbebeszyć pół wzmacniacza. Dlatego właśnie nie cierpię japońskich wzmacniaczy - ni cholery nie można się do niczego dostać, pełno kabli, chcąc wyjąć jakiś fragment trzeba odlutować połowę z nich, do tego płytki na sztorc, ukryte śrubki i najgorszy wymysł szatana - ukryte, plastikowe i łamiące się po wygięciu o 0,01 stopnia zapadki. :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Poziom głośności kanałów L,R 2014/11/28 13:50 #420327

Ja oddam do naprawy, kiedyś rozbierałem ten wzmak i szczerze to mogę tylko coś zepsuć.

Ten gość jest dobry w Krakowie: www.audioazyl.com/index.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator