HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Głośniki/kolumny/monitory do 1000zł 2014/11/26 17:41 #420261

Witam, od razu powiem, że nie jestem jakimś audiofilem. Moje doświadczenie z muzyką to jakieś Logitechy 5.1.

Wróćmy do tematu. Święta nadchodzą, więc wypada coś kupić pod choinkę. Upatrzyłem sobie Microlab Solo 7C. Słucham ogólnie trapu oraz rapu, dlatego chcę żeby moje kolumny miały dobre wysokie i niskie tony. Pokój to ok. 15m^2.

I teraz pytanie. Brać Microlab Solo 7C+ dobrą kartę dźwiękową, czy jest coś innego wartego uwagi w tej cenie (a może kupić jakieś kolumny+wzmacniacz lub monitory). Jestem kompletnie zielony w temacie muzyki, więc proszę o pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki/kolumny/monitory do 1000zł 2014/11/26 18:07 #420268

Do rapu to raczej nie monitory, tylko kolumny zdolne znieść basową łupaninę. Karta dźwiękowa - zbędna. Wzmacniacz który zasili kolumny i kabelek minijack>RCA męsko-męski. Nowego zestawu za tysia nie kupisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

Głośniki/kolumny/monitory do 1000zł 2014/11/26 20:59 #420286

AllowSh0w napisał: Witam, od razu powiem, że nie jestem jakimś audiofilem. Moje doświadczenie z muzyką to jakieś Logitechy 5.1.
Brać Microlab Solo 7C+ dobrą kartę dźwiękową, .


Brać , tylko nie koniecznie + dobrą kartę dźwiękową => do takiego repertuaru wystarczy takiej jakości jak microlab'y

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Głośniki/kolumny/monitory do 1000zł 2014/11/26 21:51 #420289

Patrick napisał:

AllowSh0w napisał: Witam, od razu powiem, że nie jestem jakimś audiofilem. Moje doświadczenie z muzyką to jakieś Logitechy 5.1.
Brać Microlab Solo 7C+ dobrą kartę dźwiękową, .

Brać , tylko nie koniecznie + dobrą kartę dźwiękową => do takiego repertuaru wystarczy takiej jakości jak microlab'y

Do takiego repertuaru wystarczy radioodtwarzacz Thomsona. :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki/kolumny/monitory do 1000zł 2014/11/26 22:25 #420292

Ale nie będzie "bejsu".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki/kolumny/monitory do 1000zł 2014/11/27 05:04 #420297

John 1.5 V napisał: Ale nie będzie "bejsu".

Jakieś tam podbicie niskich tonów mają a to, że ucina te niskie tony przy 150Hz to już inna sprawa. :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki/kolumny/monitory do 1000zł 2014/11/27 08:44 #420303

Pozwole sobie, bo lubie sie od czasu do czasu odmozdzyc przy lupance czy Peji (pokoj 15), ze wszystkiego co mialem najlepszy w tym celu jest Logitech Z Cinema. W zasadzie trudno mi argumentowac, po prostu trzeba posluchac. Trudno go dostac, ale tak jak na poczatku kosztowal powyzej tysiaka tak teraz chodzi po ok 400zl, i w tej cenie zdecydowanie warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.

Głośniki/kolumny/monitory do 1000zł 2014/11/27 15:59 #420309

resspEct_84 napisał: Pozwole sobie, bo lubie sie od czasu do czasu odmozdzyc przy lupance czy Peji (pokoj 15), ze wszystkiego co mialem najlepszy w tym celu jest Logitech Z Cinema. W zasadzie trudno mi argumentowac, po prostu trzeba posluchac. Trudno go dostac, ale tak jak na poczatku kosztowal powyzej tysiaka tak teraz chodzi po ok 400zl, i w tej cenie zdecydowanie warto.


W takim razie nie przesiadaj się z tego Logitecha na coś innego, ponieważ zwyczajnie nie warto. Raperska nuta nie ma ukrytych szczegółów w ścieżce o które warto zabiegać. Ma być rym i ma nap**przać bas. Tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki/kolumny/monitory do 1000zł 2014/11/27 17:16 #420311

Wiem!

Dlatego sluchajac doslownie wszystkiego musimy miec 2 systemy, na szczescie jeden z nich duzo tanszy od drugiego ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator