HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 10:20 #420155

  • piotr77
  • piotr77 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam.
Słucham Pink Floyd, Marillion, Dream Theatre, Stinga, też mocniejsze Tool i Megadeth, i muzykę filmową.
Pomieszczenie to pokój o pow. 20m2 zagracony więc monitory będą na szafkach, innej opcji niestety nie mam
dźwięk lubię ciepły i przestrzenny.
Jeśli chodzi o głośniki to znalazłem Monitor Audio BX2, Dali Zensor 3, Paradigm Mini Monitor v7 (nie mam możliwości odsłuchu, kierowałem się opiniami na forach)
Wzmacniacz, no właśnie nie wiem. Źródło to PC z zewn. kartą Asus Xonar U7 - wiem, że to kiepskie źródło, pewnie w przyszłości kupię prawdziwe źródło, teraz chciałbym zacząć od monitorów i wzmacniacza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 10:51 #420158

Skoro nie możesz zapewnić kolumnom podstawowych warunków do poprawnej pracy to nie ma sensu na kupowanie wyrafinowanych skrzynek bo i tak nie wykorzystasz ich potencjału.
Nie wspomniałeś słowem o wzmacniaczu jaki ma te kolumny napędzać a to ważna sprawa.
Na koniec sam zauważyłeś że źródło do szczęśliwych nie należy więc... chyba warto sprawę pookładać jeszcze raz =>

moja propozycja jest taka zamiast bawić się w założenia beznadziejne rozwiązania polegające na 90% kompromisu , które zagwarantuje tylko jedno niezadowolenie i frustrację po wywaleniu pieniędzy w błoto , pójść w innym ale sprawdzonym i bardzo udanym kierunku =>

Podstawą będą aktywne kolumny wyposażone w bardzo dobrej klasy DAC KEF X300A www.kef.com/html/us/showroom/digital_mus...ex.html#.VHL7f8ljfiw
Za jednym zamachem mamy w tym wypadku załatwiona sprawę profesjonalnych BDB brzmiących kolumn , wzmacniacza oraz przetwornika cyfrowo-analogowego. Kolejna rzecz nie do przecenienia to funkcja przełączania właściwości kolumn jako monitory bliskiego pola (do ustawienia "na biurku" ) oraz wolnostojące. Takie kolumny są w moim domu od 6 tygodni i zaręczam że to nie gadżet.

Jeszcze nie tak dawno były do kupienia jeszcze w październiku tego roku w zielonogórskich audiozakupach za 2500 zł , nowe z pełną gwarancją producenta => warto docenić tą informację w kontekście cen jakie proponują sprzedawcy.

Pozdrawiam Patrick.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 11:09 #420160

Przyjacielu kup sobie jakiegoś używanego, ale nie zużytego NAD -a 350 ( NAD C350 ) do tego wyrośnięte trochę monitory B&W 602 S3( może niekoniecznie na ciepło) ale będziesz miał granie na 102 :) Da się to kupić za 2 kzł łącznie tylko trzeba iść na ogrooomny kompromis. Zadbaj chociaż w minimalnym stopniu o ustawienie kolumn. Każde kolumny choć trochę przestrzeni potrzebują. Nie wciskaj ich na parapet, na regał i gdzie tam indziej jest miejsce na wazonik z kwiatami, ale nie na kolumny :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102
Ostatnia edycja: przez robin102.

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 11:39 #420163

  • piotr77
  • piotr77 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Te kolumny Kef super, ale cena 3400 zł, nie znalazłem za mniej.
A co sądzicie o allegro.pl/yamaha-rx-797-najnowsza-linia...ica-i4804649154.html ?
Wiem że amplituner to nie to samo co sam wzmacniacz, ale radia też dużo słucham.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 13:16 #420173

piotr77 napisał: Te kolumny Kef super, ale cena 3400 zł, nie znalazłem za mniej....


OK , spróbuję jeszcze raz => po to podałem cenę za jaką te kolumny kupiłem bez żadnej łaski z legalnego źródła z 24 miesięczna gwarancją producenta żeby dać ci argument do ręki w celu (uwaga) negocjacji ceny.
Wiem co nieco o mechanizmach działania tej branży i zapewniam cię że ceny katalogowe sa skalkulowane tak że sprzedawca ma z czego żyć nawet do momentu znalezienia frajera , który zapłaci jak za zboże za klocek X czy Y więc...

Pozdrawiam.

PS. oczywiście moja propozycja zakłada że szukasz jak najlepszego sprzętu do słuchania muzyki a nie zabawek do cieszenia się z oglądania kilku świecących pudełek na szafce => jeśli jest inaczej to...amplituner jest jak najbardziej wskazany B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 14:43 #420182

  • piotr77
  • piotr77 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Udało się wytargować do 3100 ale to wciąż dużo :(
Znalazłem w innym sklepie q21.pl/kef-x300a-wireless.html ale to bezprzewodowe, więc nie wiem jak do nich podeść.

Jest też DALI Kubik Free Xtra też aktywne monitory, cena podobna eh

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 14:59 #420184

  • piotr77
  • piotr77 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

piotr77 napisał: Udało się wytargować do 3100 ale to wciąż dużo :(
Znalazłem w innym sklepie q21.pl/kef-x300a-wireless.html ale to bezprzewodowe, więc nie wiem jak do nich podeść.
Jest też DALI Kubik Free Xtra też aktywne monitory, cena podobna eh

Bezprzewodowe 2200 za sztukę :) A Dali Kubik Free Xtra są pasywne, kurcze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piotr77.

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 15:58 #420185

Tak , jest wersja z wi-fi , droższa o 700 zł ale to funkcja potrzebna jak napęd na koło zapasowe B)
Jak przyjdziesz z kasa w garści , 2800-2850 to wersję bez wi-fi powinna być twoja i nie musisz mieć wyrzutów sumienia że dzieci sprzedawcy nie będą miały co jeść na święta. Jak nie , to niech się bujaja na szczaw i czekają na frajera.

Podobny przykład => monobloki Audiolab 8200MB w takim jednym życzliwym sklepie kosztują circa 8600 ZŁ za parę , dla mojego serdecznego Kolegi kupiłem takie legalnie z faktura i gwarancją za 5200 zł i chyba nie myślisz że właściciel salonu doacił do biznesu wiec...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 18:57 #420191

  • piotr77
  • piotr77 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Coś się kroi bo w niektórych sklepach prosili o tel. do kontaktu.
Patrick, a jeślibym kiedyś w przyszłości chciał "odstawić" PC jako źródło (męczy mnie to buczenie wentylatora) to co wybrać na początek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 19:50 #420193

Pisałem już kiedyś o przypadku kiedy wzmacniacz za 6000 w ciągu 15-20 sekundowej i bardzo niezobowiązującej rozmowy zjechał "nadzieńdobry" o tysiaka czyli licząc na okrągło 17%. Po wyjęciu gotówki pewnie ugrałbym jeszcze z pół następnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 21:33 #420197

piotr77 napisał: Coś się kroi bo w niektórych sklepach prosili o tel. do kontaktu.
Patrick, a jeślibym kiedyś w przyszłości chciał "odstawić" PC jako źródło (męczy mnie to buczenie wentylatora) to co wybrać na początek?


Nie musisz wcale rezygnować z komputera w roli źródła => używam Mac'a Mini ( www.everymac.com/systems/apple/mac_mini/...late-2009-specs.html ) z Amarra Symphony + IRC ( www.sonicstudio.com/amarra/amarrasymphony_irc ) jako odtwarzacza plików i nie mam najmniejszego zamiaru tego zmieniać w najbliżej przewidywalnej przyszłosci. Warto dodać ze najlepszym OS X'em do tych celów jest Snow Leopard ze względu na audiocore , którego tej jakości jest pozbawiony Maveric.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 22:03 #420198

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Patrick napisał: Podobny przykład => monobloki Audiolab 8200MB w takim jednym życzliwym sklepie kosztują circa 8600 ZŁ za parę , dla mojego serdecznego Kolegi kupiłem takie legalnie z faktura i gwarancją za 5200 zł i chyba nie myślisz że właściciel salonu doacił do biznesu wiec...


:) chyba się jednak zgłosze do ciebie bo mam widocznie zbyt słaby dar przekonywania :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 22:04 #420199

Piotrze zainteresuj się tym. www.hi-fi.com.pl/forum/16-pc-audio/25075...oncepcję.html#417271
Żadnych wiatraków i ruchomych części. Mam od kilku miesięcy i działa rewelacyjnie. :)))). Patrick co prawda jest zwolennikiem jabłek, ale Mac mini tez ma wentylator.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 22:10 #420200

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

alias27 napisał: Piotrze zainteresuj się tym. www.hi-fi.com.pl/forum/16-pc-audio/25075...oncepcję.html#417271
Żadnych wiatraków i ruchomych części. Mam od kilku miesięcy i działa rewelacyjnie. :)))). Patrick co prawda jest zwolennikiem jabłek, ale Mac mini tez ma wentylator.

którego nie słychać :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

pomoc w doborze stereo do 2000 zł 2014/11/24 22:21 #420201

W nowym nie słychać....ale za 2-3 lata?????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator