HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw stereo pod telewizor 2014/11/22 19:40 #420103

Dzień dobry. Jest to mój pierwszy post na tym forum, wynika on z problemu, jaki mam ze znalezieniem odpowiedniego "urządzenia" do moich potrzeb.

Sprawa wygląda tak. Początkowo chciałem kupić kino domowe, ale ze względu na ograniczone środki (max 2700 zł) i radę jaką dostałem od Pana z lokalnego Centrum Top Hi FI zdecydowałem się na 2-kanałowy zestaw stereo. Chciałbym wzmacniacz/amplituner połączyć z telewizorem w taki sposób by jednym pilotem aktywować 2 urządzenia naraz. Wiem, że taka opcja występuje w amplitunerze YAMAHA RX-V375 (link na końcu postu). Fajnie gdyby "urządzenie" miało funkcje sieciowe, najlepiej wi-fi.

Moja prośba wygląda następująco:
- proszę zaproponujcie mi jakieś urządzenie
- proszę zaproponujcie jakieś ładnie brzmiące głośniki

Z góry dziękuję.

allegro.pl/amplituner-yamaha-rx-v375-3d-...kow-i4805497761.html
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez phenomenony. Powód: dopisek

Re:Re: Zestaw stereo pod telewizor 2014/11/24 00:28 #420149

Ile m2 ma pokój?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo pod telewizor 2014/11/24 08:43 #420152

Pokój ma 20-25 m2 i jeśli rozmowa miała by iść w kierunku kina domowego 5.1 lub większego to od razu mówię, że nie tędy droga. Potrzebny zestaw jakiego szukam to taki jak opisałem wyżej :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo pod telewizor 2014/11/24 09:51 #420154

Problem polega na tym ze urządzeń stereo z funkcjami o jakich mowa nie ma bo są niepotrzebne natomiast w urządzeniach do niskiej i średniej klasy systemów KD to standard , poza tym tak istotna dla kolegi funkcja aktywowania dwóch urządzeń na raz (TV) nie występuje w żadnym ze znanych mi amplitunerów stereo , które na marginesie w dzisiejszych czasach można policzyć na palcach dwóch dłoni , więc skoro znalazł kolega sprzęt spełniający założenia to po prostu trzeba go kupić :)
W kwestii głośników to żeby coś ewentualnie zaproponować musi kolega sprecyzować co znaczy dla kolegi określenie "ładnie brzmiące" bo jak już nie raz pokazało życie to wcale nie jest takie proste znaleźć wspólny mianownik w tej sprawie.

PS. na tym Forum nikt poważny w tej zakładce nie skieruje kierunku dyskusji w stronę kina domowego...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Zestaw stereo pod telewizor 2014/11/24 11:15 #420162

A czemu nie kupisz jakichś głośników w tym samym salonie. Te sklepy maja na tyle szeroką ofertę że spokojnie można coś u nich wybrać, podłączą Ci na miejscu 2, 3 pary kolumn, posłuchasz i coś wybierzesz.
Inna opcja to wynalazek o nazwie soundbar, rozwiązanie może się wydawać dziwne i niepoważne ale jeśli ma to być tylko dźwięk do telewizora, wiadomości, serial, czasem jakiś film to nie skreślałbym go z listy, z resztą Yamaha (choć nie tylko) ma w ofercie kilka modeli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo pod telewizor 2014/11/24 13:07 #420170

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, to chyba wyczerpuje temat. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo pod telewizor 2014/11/24 16:24 #420186

znalazłem Yamaha MCR-755 Pianocraft, nie wiem tylko czy jednym pilotem uruchomię dwa urządzenia, podejrzewam że tak bo ma hdmi, ale to jeszcze o niczym nie przesądza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re: Zestaw stereo pod telewizor 2014/11/24 16:43 #420187

Te hdmi to jest out, ta yamaha odtwarzacz bd w środku. Pobierz i przeczytaj instrukcję.
Sprawdź czy to jest hdmi arc - audio return chanel.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo pod telewizor 2014/11/24 23:44 #420207

mądrego to i miło posłuchać :) sprawdziłem w telewizorze jakie mam hdmi i okazało się, że jest to zwykłe hdmi bez ARC, więc i tak nie zadziała :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator