HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw HiFi za ok. 3000 2014/11/18 16:35 #419964

Proszę o radę w "odświeżeniu" mojego aktualnego zestawu. Ma już grubo ponad 25 lat więc proszę o wyrozumiałość ;)
Ponieważ jestem przeciętnym użytkownikiem z mizerną znajomością nowości rynkowych dlatego tez bardzo liczę na Waszą pomoc.
Po kolei:
1. Mam zamiar w pierwszej kolejności zakupić wzmacniacz i kolumny głośnikowe (budżet 2500-3000 PLN)
2. Sprzęt raczej nowy.
3. Aktualnie dysponuje:
- Kolumny Sony A509 6Ohm, 100W
- Wzmacniacz Technics SU V500
- CD Technics SL PG460A
- Tuner Aiwa XT 950
- Castette Deck Technics RS BX 501.....czyli delikatnie mówiąc artykuły mocno zabytkowe.
4. Pomieszczenie w którym są/będą używane: pokój 20 m2
5. Rodzaj muzyki: rock, rzadziej jazz
6. W dalszej kolejności CD i tuner (budżet na razie nieokreślony ale liczę na podpowiedź...)
Jeśli coś jeszcze może być istotne odpowiem w miarę możliwości...
Dziękuję za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez DannyNS.

Zestaw HiFi za ok. 3000 2014/11/18 22:51 #419982

Porzuć pomysł kupowania nowego wzmacniacza i zerknij tu www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/25425-az...eek-a50i.html#419970. Creek, Arcam, Rega - każdy wart uwagi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw HiFi za ok. 3000 2014/11/19 08:17 #419993

Witaj,
Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje brzmieniowe, zaproponowałbym Ci wzmacniacz NAD C326 BEE lub rozwiazanie tańsze, ale także bardzo ciekawe - BC Acoustique ES-302 oraz zestaw polskich kolumn Pylona Audio Pearl 25. Taka konfiguracja powinna Cię w pełni usatysfakcjonować i w dużym stopniu wpłynąć na poprawę jakości brzmienia Twojego systemu.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań służę pomocą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Zestaw HiFi za ok. 3000 2014/11/19 08:50 #419994

Jeśli ta integra od BC A to poziom podobny jak w ich kolumnach z końca lat 90' tych to może być ciekawie.

Pylon Audio Pearl 25...nie wiedziałem że zajmujecie się sprzedażą akcesoriów dla działkowiczów => po wywaleniu przedniej ścianki z to doskonałe skrzynki na bratki tylko dziurę z tyłu czymś zakorkowac trzeba B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Zestaw HiFi za ok. 3000 2014/11/19 10:02 #419996

Mylisz się Patricku, nie są doskonałe na bratki bo od wewnątrz płyta inie jest niczym zabezpieczona i będzie butwieć od wilgoci, o.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw HiFi za ok. 3000 2014/11/19 10:21 #419997

Wyłoży się folią i będzie OK :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Zestaw HiFi za ok. 3000 2014/11/19 16:07 #420015

Witam, też proponowałbym zostawić tuner i tymczasowo odtwarzacz cd, a kupić ciekawszy wzmacniacz i kolumny .
Dla kogoś kto szuka sprzętu nowego to Pylon Perl 25 są całkiem przyzwoite, w budżecie 3 tys, a nie 30 tys( informacja że najwyżej jako skrzynki do kwiatków, trochę mało taktowna i nie najwyższym światowym poziomie ).
Zapoznaj się z kolumnami Indiana line nota 550 , lub tannoy v4 do złapania za 1700zł wtedy z jakimś cieplej grającym wzmacniaczem typu rotel, denon, nad. Jeśli lubisz bardziej masywne brzmienie to magnaty quantum 675, taga platinum f60, jakieś jbl. Ciężko coś wymyślić, bo na nowy wzmacniacz trzeba przeznaczyć te 1000-1300zł. Jeśli wybrałbyś używany np. wzmacniacz, wtedy byłaby kasa na lepsze kolumny i większy wybór.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez nezpers.

Zestaw HiFi za ok. 3000 2014/11/22 10:40 #420093

Witam

Poszukuje wzmacniacza z wejsciem usb kilkoma hdmi wzmacniacza ktory bedzie db gral z gramofonem myslalem o [b
]SONY STR-DH740 do tego jakie kolumny oczywiscie nie za drogie przynajmniej na ten czas no chyba ze te nad ktorymi sie zastanawiam nie sa zbyt ciekawe a sa to :Jamos S526, Pure acoustic supernova 1 f,Edifier 2.0 R2600
; slucham duzo muzyki roznej lacznie z jazzem
Pomozcie czekam na info z gory dziekuje za pomoc
w zakupach wzmacniacz czy amplituner lacznie z kolumnami chcialbym sie zmiescic w 2000tys przynajmniej na razie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw HiFi za ok. 3000 2014/11/22 20:11 #420104

plesewko wzmacniacz z wejściem hdmi, do gramofonu ? :blink: Jeśli planujesz amplituner kinowy do słuchania muzyki to pomysł jest bez sensu, taki ampek sony jest do efektów kinowych. Kup za 500zł używany dobry wzmacniacz i za resztę używane kolumny, to kinowe sony i jakieś jamos(?), supernowa(?) się schowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez nezpers.

Zestaw HiFi za ok. 3000 2014/11/24 12:04 #420165

Bardzo wszystkim dziękuję za opinie i rady. Zacznę chyba od kolumn. Zastanawiam się nad Tonsilami Maestro II 180, to jakieś 1550 pln, i w swoim przedziale cenowym maja bardzo dobre opinie. Za pozostałe 1500 mógłbym poszukać wzmacniacza. Ewentualne sugestie? Co by najlepiej spasowało się z tymi Tonsilami...?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator