HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

KEF XQ30 + Naim UNITI 2 - Problem po przeprowadzce. :( 2014/10/25 22:26 #419396

  • Castor Troy
  • Castor Troy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • :)
  • Posty: 67
Witam Was wszystkich bardzo serdecznie,

Jakiś czas temu, pod koniec 2009 roku rozpoczynałem moją przygodę ze stereo i w wątku pt. "Moje udręki z zakupem stereo..." prosiłem Was, o pomoc w doborze stereo dla mnie. Bardzo wiele osób mi w tedy pomogło i raz jeszcze im za to dziękuję. Sprzęt jaki finalnie zakupiłem to komplet Onkyo (wzm. A-5vl CD C-S5vl) + kolumny KEF XQ30 na okablowaniu Kimber Kable: głośnikowe 8PR i interconnect "Timbre". Lubię bardzo klarowny "sound" i jasną górę i ta kompozycja gra u mnie pięknie. :)

Nadszedł jednak czas na małe zmiany... :D

Chcę wejść i już w zasadzie wszedłem w świat muzyki w formacie plików FLAC i strumieniowania muzyki. Świetna sprawa! :) Moje klocki nie mają jednak możliwości odtwarzania muzyki w ten sposób więc trzeba coś nowego kupić... Zmiany w sprzęcie są też podyktowane i to nawet większy powód, przeprowadzką jaką miałem w zeszłym roku i jak to często bywa, po ustawieniu sprzętu w nowym miejscu, nie gra to tak jak w starym mieszkaniu. Gdzieś w dużej mierze zagubił się bas... Przedtem sprzęt stał klasycznie na dłuższej ścianie w pokoju, o kształcie prostokąta (24m2), a teraz mam pokój (18m2) z jedną ścianą ściętą pod skosem i oczywiście fale nie rozchodzą się równomiernie i to pewnie powoduje ten problem z basem. :( Jako, że jestem już po paru wizytach w salonach Hi-Fi we Wrocławiu, i weryfikacji co mogłoby pomóc moim głośnikom, jest jeden faworyt:

Naim Uniti 2


Moje kolumny potrzebują dużo wydajności prądowej, a ten wzmacniacz zinegrowamy (strumieniowiec) ma jej dużo. Dodatkowo jest to combo, czyli mamy tam i strumieniowanie, i CD i wzmacniacz (mocniejszy niż ten w moim Onkyo) i radio FM/DAB. W dwóch niezależnych salonach sprzedawcy po mojej sugestii, że myślę, o Naim'ie podsunęło mi właśnie Uniti 2. Jest jeszcze Uniti Lite, ale tego nikt nie poleca z uwagi na problemy z CD i słabą jakość strumieniowania - potwierdziły to też wpisy ludzi na forach.

Od dawna "zaglądałem" na tą markę, zawsze mi się podobała, a dodatkowo wszędzie zawsze słyszałem, że Naim do rocka i metalu jest idealny.

I teraz pytanie do Was koledzy, czy ktoś ma wiedzę, jak może zagrać ten Naim Uniti 2 z moimi KEF'ami XQ30? Da radę ja napędzić, tak, że będzie więcej mocy i basu w soundzie?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i wskazówki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
Castor Troy.
GG 1934046
Ostatnia edycja: przez Castor Troy.

KEF XQ30 + Naim UNITI 2 - Problem po przeprowadzce. :( 2014/10/27 10:21 #419426

Chyba podobne pytanie zadałeś na bliźniaczym forum.
Moim zdaniem musisz wybrać pomiędzy Naim Uniti 2 a wzmacniaczem Primare I32, wyposażonym w Media Board.
Jako alternatywę, która niestety jest troszeczkę droższa, jednak pod względem brzmieniowym moim zdaniem zdecydowanie lepsza, zaproponowałbym Ci wzmacniacz ATC SIA2-150 z odtwarzaczem bluetooth JAG. W takiej konfiguracji sterowanie odtwarzaniem przenosisz na zewnętrzne urządzenie (np. iPad).

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, jest możliwość u nas wypożyczenia urządzeń do testu w Twoim systemie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

KEF XQ30 + Naim UNITI 2 - Problem po przeprowadzce. :( 2014/10/28 13:07 #419442

  • Castor Troy
  • Castor Troy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • :)
  • Posty: 67
Hi,

Dziękuję za info Q21. Nie mieszkam w Pabianicach tylko we Wrocławiu i podejść do Was na odsłuch to trochę daleko...

Ale chciałbym zapytać innych ewentualnych użytkowników UNITI 2, o ich spostrzeżenia i opinie jeśli ktoś z forumowiczów ma ten sprzęt czy warto inwestować w to Combo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
Castor Troy.
GG 1934046
Ostatnia edycja: przez Castor Troy.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator